Bergverk og utvinning 2024: topp 10 og bunn 10
Rangert blant 14 selskaper i Bergverk og utvinning etter regnskapsåret 2024. Hentet: 1. nov.
Topp 10 · 2024 · Morning-klasse Mellomstore
| Rang | Selskap | Score | Driftsmargin | Egenkapitalandel |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Forsand Sandkompani ASOrg.nr. 917589917 · Mellomstore | 76 | 13,8 % | 53,3 % |
| 2 | Reipå Knuseri ASOrg.nr. 831682442 · Mellomstore | 73 | 9,6 % | 64,6 % |
| 3 | Store Norske Gruvedrift ASOrg.nr. 917509921 · Mellomstore | 63 | 83,3 % | −30,0 % |
| 4 | Lundhs ASOrg.nr. 993071641 · Mellomstore | 62 | 4,1 % | 75,0 % |
| 5 | Gabbro Nor ASOrg.nr. 874227862 · Mellomstore | 55 | 7,4 % | 45,1 % |
| 6 | TT Pukk ASOrg.nr. 856639002 · Mellomstore | 52 | 1,2 % | 47,8 % |
| 7 | Svelviksand ASOrg.nr. 916464614 · Mellomstore | 47 | 11,5 % | 23,5 % |
| 8 | Stange Pukk ASOrg.nr. 816961602 · Mellomstore | 44 | 8,3 % | 22,6 % |
| 9 | Velde Pukk ASOrg.nr. 914995531 · Mellomstore | 42 | 10,9 % | 13,4 % |
| 10 | Gunnar Holth Grusforretning ASOrg.nr. 912774244 · Mellomstore | 41 | 5,5 % | 36,7 % |
Bunn 10 · 2024 · Morning-klasse Mellomstore
| Rang | Selskap | Score | Driftsmargin | Egenkapitalandel |
|---|---|---|---|---|
| 14 | Feiring Bruk ASOrg.nr. 943142947 · Mellomstore | 31 | −6,9 % | 28,3 % |
| 13 | Hamar Pukk og Grus ASOrg.nr. 882316092 · Mellomstore | 33 | 4,2 % | 23,2 % |
| 12 | Naturstenskompaniet Norge ASOrg.nr. 883491092 · Mellomstore | 33 | −0,7 % | 27,2 % |
| 11 | Franzefoss Pukk ASOrg.nr. 982153018 · Mellomstore | 40 | −3,3 % | 34,5 % |
| 10 | Gunnar Holth Grusforretning ASOrg.nr. 912774244 · Mellomstore | 41 | 5,5 % | 36,7 % |
| 9 | Velde Pukk ASOrg.nr. 914995531 · Mellomstore | 42 | 10,9 % | 13,4 % |
| 8 | Stange Pukk ASOrg.nr. 816961602 · Mellomstore | 44 | 8,3 % | 22,6 % |
| 7 | Svelviksand ASOrg.nr. 916464614 · Mellomstore | 47 | 11,5 % | 23,5 % |
| 6 | TT Pukk ASOrg.nr. 856639002 · Mellomstore | 52 | 1,2 % | 47,8 % |
| 5 | Gabbro Nor ASOrg.nr. 874227862 · Mellomstore | 55 | 7,4 % | 45,1 % |
Slik siterer du
Kilde: Morning Analytics, rangering av Bergverk og utvinning for regnskapsåret 2024, basert på årsregnskap fra Brønnøysundregistrene. https://morninganalytics.com/nb/rangering/bergverk/2024
- Scoren (0–100) er egne beregninger og sammenligner selskapet med andre i samme sektor og størrelsesgruppe. Den er ikke en kredittvurdering.
- Tallene er fra siste innsendte årsregnskap. Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet.
- Regnskapsdataene er åpne data under NLOD 2.0. Oppgi kilden når du bruker listene.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Metode