Rangering Eiendom 2025

Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning

Benchmarks · regnskapsår 2025

Kvartiler blant de 7 839 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.

NøkkeltallNedre kvartilMedianØvre kvartil
Driftsmargin10,0 %42,3 %65,4 %
Resultatmargin0,7 %19,9 %54,1 %
Totalrentabilitet3,8 %7,9 %15,0 %
Egenkapitalandel9,5 %27,3 %56,7 %
Gjeldsgrad0,682,246,53
Likviditetsgrad 10,551,353,56
Omsetningsvekst−1,1 %3,4 %18,0 %

Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 821 · Små: 1 599 · Mellomstore: 402 · Store: 18. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode

Fordeling av samlet indeks · 2025

09701 940Indeks 0–10: 56 selskaper560Indeks 10–20: 231 selskaper23110Indeks 20–30: 580 selskaper58020Indeks 30–40: 1221 selskaper1 22130Indeks 40–50: 1940 selskaper1 94040Indeks 50–60: 1845 selskaper1 84550Indeks 60–70: 1255 selskaper1 25560Indeks 70–80: 507 selskaper50770Indeks 80–90: 181 selskaper18180Indeks 90–100: 23 selskaper2390100Indeks →

Best i hver kategori · 2025

DriftsmarginFerncliff Listed Dai AS99,9 %
TotalrentabilitetYrjar Panorama AS99,8 %
EgenkapitalandelRegom Invest AS100,0 %
Likviditetsgrad 1Arnulf Strøm Eiendom AS19,55
OmsetningsvekstErla Eiendom AS2 550,7 %

Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.

Rangering · 2025

Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.

Rang Selskap Klasse Indeks Driftsmargin Egenkapitalandel Likviditetsgrad 1 Omsetningsvekst Omsetning
– Stabrun Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 65,8 % 30,9 % 52,31 1 485,8 % 1 MNOK
– Stabu Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 6,7 % – – –
– Stabu Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 77,1 % 2,97 – –
– Stabæk Torg Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 5,6 % −14,4 % 0,84 −10,8 % 0 MNOK
– Stad Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 89,3 % 98,2 % 56,14 – 0 MNOK
– Stadionveien 4 Hitra ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −1 375,6 % −22,7 % 0,15 −31,6 % 1 MNOK
– Stadsingeniørs Dahls GT 27 II ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 19,9 % 0,9 % 35,46 −20,2 % 0 MNOK
– Stafr ASuten rang: Konkurs eller under avvikling – – – 100,0 % – – 0 MNOK
– Stafsbergvegen 21 ASuten rang: Konkurs eller under avvikling Mikro – 54,3 % 42,4 % 1,74 246,6 % 1 MNOK
– Stall Cbl ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 95,2 % 8,47 – –
– Stall Champ ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 67,0 % 75,4 % 2,93 – 0 MNOK
– Stalro ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 14,8 % 0,03 – –
– Stalsberg Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −159,3 % 0,39 – –
– Stalsbergveien 3 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 16,7 % 3,50 – 0 MNOK
– Stam Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −47,6 % 30,8 % 5,52 – 0 MNOK
– Stamina International ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −31 517,3 % 0,00 −100,0 % 0 MNOK
– Stange Bygg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −225,8 % 2,05 – –
– Stangeby Veien 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 1,7 % −24,4 % 0,01 −31,3 % 0 MNOK
– Stangebyveien 17 Newco ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 78,2 % 4,58 – –
– Stangeland Mølle Berge ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 90,2 % 1,5 % 7,87 8,6 % 1 MNOK
– Stangnes ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 99,8 % 98,36 −100,0 % 0 MNOK
– Stangnæs Bruk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −73,3 % 99,8 % 313,60 0,0 % 0 MNOK
– Stansberg Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −48,3 % 99,3 % 33,71 −4,9 % 0 MNOK
– Star Kapital ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») Mikro – −0,4 % 90,3 % 4,12 – 0 MNOK
– Stardust ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 25,2 % – – –
– Stargazer Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») Mikro – −22,4 % – – −57,6 % 0 MNOK
– Stark Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 100,0 % – – –
– Starons ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 99,9 % 1 639,84 – 0 MNOK
– Starte ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −11,3 % 0,33 – –
– Starumtunet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −30,2 % −46,5 % – −4,8 % 0 MNOK
– Starvhusgaten 2 B Hjemmel ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 100,0 % – – –
– Stas Nytorvet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 33,9 % 15,9 % 1,86 23,2 % 1 MNOK
– Stasjonsgata 36 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 38,1 % 11,1 % 0,15 0,0 % 0 MNOK
– Stasjonsvegen 1 BØ ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 20,0 % 46,9 % 2,36 −0,9 % 1 MNOK
– Stasjonsveien 12 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −38,4 % 41,2 % 1,00 0,1 % 1 MNOK
– Stasjonsveien 14 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 46,1 % 12,9 % 0,25 −14,4 % 1 MNOK
– Stasjonsveien 29 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −33,7 % −24,7 % 5,98 17,2 % 0 MNOK
– Stasjonsveien 56 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 100,0 % 100,0 % – 0,0 % 0 MNOK
– Stasjonsveien 65 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 39,9 % 5,8 % 6,98 −91,8 % 1 MNOK
– Station Mobility ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 100,0 % – – 0 MNOK
– Stauper Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 57,5 % 26,4 % 0,17 5,3 % 0 MNOK
– Stav Næringspark ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −11,2 % 2,40 – 0 MNOK
– Stav Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −1 544,6 % 0,06 – –
– Stavanger Business Park ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 95,1 % 5,49 – –
– Stavanger Handelsbygg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 16,4 % 3,47 – –
– Stavanger Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 100,0 % – – –
– Stavanger Næringseiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 27,2 % 82,99 – –
– Stavanger Vekst ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −94,8 % 81,4 % 47,22 −79,2 % 0 MNOK
– Stavangeren Kultur- og Revyscene ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 37,5 % 84,0 % 1,02 3,8 % 1 MNOK
– Stave Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 58,2 % 21,0 % 0,78 −2,6 % 1 MNOK

Konkurs eller under avvikling

Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.

Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger

Om tallene

  • Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
  • Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
  • Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.