Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 659 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 43,4 % | 65,8 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 20,4 % | 54,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 7,9 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 27,3 % | 57,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 2,24 | 6,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,35 | 3,59 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,4 % | 17,4 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 750 · Små: 1 501 · Mellomstore: 392 · Store: 17. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Ukb ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 42,8 % | 38,0 % | 1,01 | 3,6 % | 0 MNOK |
| – | Ukrinvest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | UL Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 5,8 % | 230,59 | – | 0 MNOK |
| – | Uld ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 59,4 % | 2,41 | – | – |
| – | Ullensvang Holdco ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 55,8 % | 0,66 | – | 0 MNOK |
| – | Uller Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −120,1 % | 39,8 % | 0,77 | −74,4 % | 1 MNOK |
| – | Ullern Allé 2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 2,6 % | 74,1 % | 0,11 | −2,9 % | 0 MNOK |
| – | Ullern Boligutvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 014,6 % | 5,5 % | 6,87 | 9,5 % | 0 MNOK |
| – | Ulleråsen Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −85,8 % | 0,54 | – | – |
| – | Ullevål Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 91,5 % | – | – | – |
| – | Ullevålsalleen 2 Tomteselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 6,0 % | 2,02 | – | – |
| – | Ullevålsveien 116 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −59,1 % | 0,01 | – | – |
| – | Ullveien 20 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 2,7 % | 0,07 | – | 0 MNOK |
| – | Uls ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,7 % | 7,6 % | 0,11 | −2,7 % | 1 MNOK |
| – | Uls Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −16,3 % | −285,0 % | 0,15 | – | 0 MNOK |
| – | ULSAKER & Nilsen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,4 % | 99,1 % | 103,80 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Ulskebjørnen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 8,4 % | 78,5 % | 6,01 | 10,0 % | 1 MNOK |
| – | Ulsnesveien 20 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 3,2 % | 0,23 | – | – |
| – | Ulsrud Boligutvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,2 % | 0,96 | – | – |
| – | Ulstad Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −308,4 % | 85,8 % | 4,57 | 41,9 % | 0 MNOK |
| – | Ulsåk Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 58,8 % | 35,8 % | 1,20 | 1,1 % | 1 MNOK |
| – | Ultor Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 97,8 % | 44,41 | – | – |
| – | Ultra Investment ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 28,8 % | 73,3 % | 38,63 | 92,4 % | 0 MNOK |
| – | Ultrasport ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 17,7 % | 90,3 % | – | 0,3 % | 0 MNOK |
| – | Ulv1 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Ulvasand Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 31,4 % | – | – | – |
| – | Ulvebne Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −98,4 % | 0,50 | – | 0 MNOK |
| – | Ulvehiet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 94,1 % | 95,8 % | 7,73 | 16,7 % | 1 MNOK |
| – | Ulveseth NI ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 13,8 % | – | – | – |
| – | ULVESTAD - Vangen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −68,3 % | 0,01 | – | – |
| – | Ulvestad Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −8 188,0 % | 8,4 % | 4,86 | −25,5 % | 0 MNOK |
| – | Ulvetanna ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | 0,00 | – | – |
| – | Ulvolden ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 27,9 % | 91,5 % | 4,14 | 133,6 % | 1 MNOK |
| – | Ulvolden Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,4 % | 0,52 | – | 0 MNOK |
| – | Ulvsjøen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,0 % | 20,2 % | 0,88 | −4,4 % | 0 MNOK |
| – | Ulz Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 22,4 % | – | – | – |
| – | Umami ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −142,6 % | 81,5 % | 202,97 | 4,7 % | 0 MNOK |
| – | Umh ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 18,7 % | 0,92 | – | 0 MNOK |
| – | Umnimum Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,7 % | 337,84 | – | – |
| – | Umo ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 89,3 % | 9,21 | – | 0 MNOK |
| – | Undefined Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −9,2 % | 31,0 % | 13,23 | 95,7 % | 0 MNOK |
| – | Underbakke Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 1,3 % | 518,98 | – | – |
| – | Underdog ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,8 % | 9,46 | – | – |
| – | Underhaug Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −423,0 % | 8,27 | – | – |
| – | Undertun Marine ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 92,3 % | 21,49 | – | – |
| – | Undrumshøy Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 44,3 % | – | – | – |
| – | Unge Lovende ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 455,95 | – | – |
| – | Uni Finans ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −115,9 % | 78,0 % | 0,07 | −16,9 % | 0 MNOK |
| – | Unicare ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 87,9 % | 2,34 | – | – |
| – | Unidelta ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −8,4 % | 89,8 % | 9,81 | −2,7 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.