Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 661 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 43,4 % | 65,8 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 20,4 % | 54,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 7,9 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 27,3 % | 57,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 2,24 | 6,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,35 | 3,59 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,4 % | 17,5 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 751 · Små: 1 502 · Mellomstore: 392 · Store: 17. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Østre Gate 12 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −12,7 % | 64,75 | – | 0 MNOK |
| – | Østre Hopsvegen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −4,1 % | −4,2 % | 0,04 | −50,0 % | 0 MNOK |
| – | Østre Strandgate 13-15 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −150,0 % | −5,2 % | 0,29 | 7,9 % | 1 MNOK |
| – | Østre Strandgate 5 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −219,6 % | −9,8 % | 0,02 | −43,1 % | 0 MNOK |
| – | Østregate 10 Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −27,9 % | 0,18 | – | 0 MNOK |
| – | Østregate 6 Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 50,9 % | 12,3 % | 3,26 | 5,5 % | 1 MNOK |
| – | Østregate Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 23,6 % | 18,2 % | 2,62 | 0,3 % | 1 MNOK |
| – | Østveien 533 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 56,5 % | 18,0 % | 0,20 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Øvd Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 93,2 % | 11,38 | – | 0 MNOK |
| – | Øvergata Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 56,5 % | 6,82 | – | 0 MNOK |
| – | Øvergård Eiendomsdrift ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 49,5 % | −3,2 % | 0,14 | −0,5 % | 0 MNOK |
| – | Øverlandshagen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 29,2 % | 59,96 | – | 0 MNOK |
| – | Øverligrenda ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −25,8 % | 0,79 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Øvermark Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 86,2 % | 74,0 % | 3,84 | 90,9 % | 0 MNOK |
| – | Øverås Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 93,7 % | 257,74 | – | – |
| – | Øveråsen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,5 % | 108,75 | – | – |
| – | Øvland Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 84,0 % | 0,09 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre 2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 23,6 % | 27,9 % | 4,86 | 25,0 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Flatåsveg 4A ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 26,1 % | 90,7 % | 10,22 | −2,0 % | 0 MNOK |
| – | Øvre Forfot Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,3 % | 13,9 % | 2,69 | −0,6 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Holen 5 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 74,8 % | 13,4 % | 0,26 | 0,4 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Holmegate 27 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,2 % | 58,9 % | 3,50 | 22,6 % | 0 MNOK |
| – | Øvre Kråkenes Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 10,3 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre Lundeveg 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,6 % | 82,2 % | 23,26 | −0,6 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Raaen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −68,4 % | 99,8 % | 162,92 | −48,7 % | 0 MNOK |
| – | Øvre Rotvoll 11 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,1 % | 2,8 % | 3,76 | −3,7 % | 0 MNOK |
| – | Øvre Rotvoll 13 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 70,2 % | 1,0 % | 4,68 | 1,9 % | 0 MNOK |
| – | Øvre Rotvoll 7 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 32,4 % | 0,37 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre Rotvoll 8 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 94,9 % | 16,66 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre Rotvoll 9 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,7 % | 0,02 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre Storgate 42 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,0 % | 13,6 % | 5,19 | 0,0 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Storgate 43 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 33,6 % | 58,8 % | 4,23 | 0,9 % | 1 MNOK |
| – | Øvre Torggate 8 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −8 708,1 % | 0,72 | – | 0 MNOK |
| – | Øvre Ullern Terrasse Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −25,4 % | 7,73 | – | – |
| – | Øvre Veg 27 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 49,9 % | 20,3 % | 0,51 | 5,9 % | 1 MNOK |
| – | Øvre-Flo ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 69,7 % | 15,76 | – | – |
| – | Øvreberg Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 65,3 % | 12,3 % | 1,00 | −16,1 % | 0 MNOK |
| – | Øvrevold Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,6 % | 13,16 | – | – |
| – | Øvsttunveien 46 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −66,2 % | 47,21 | – | – |
| – | ØWRE & CO ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 31,1 % | 89,3 % | 7,34 | 9,7 % | 0 MNOK |
| – | Øwre Haugen Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 52,5 % | 1,75 | – | – |
| – | ØY Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,3 % | – | – | – |
| – | Øya 49 Larvik ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −23,5 % | −3,0 % | 1,15 | −59,7 % | 1 MNOK |
| – | Øya Utbygging ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 78,9 % | 5,19 | – | 0 MNOK |
| – | Øyane Eigedom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 53,6 % | 31,6 % | 0,53 | −4,9 % | 1 MNOK |
| – | Øyane Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 76,2 % | 5,97 | – | – |
| – | Øyang ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 237,6 % | 30,9 % | 0,01 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Øyangen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,4 % | −7,2 % | 0,02 | 99,2 % | 1 MNOK |
| – | ØYE - Blikk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 1,8 % | 95,8 % | 9,65 | 2,8 % | 0 MNOK |
| – | Øygarden Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 90,7 % | 40,8 % | 1,69 | – | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.