Rangering Handel 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 22 226 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,8 % | 2,7 % | 7,6 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 2,3 % | 7,5 % |
| Totalrentabilitet | −0,8 % | 8,1 % | 18,6 % |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 34,0 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 1,53 | 3,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −6,0 % | 3,8 % | 16,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 516 · Små: 7 157 · Mikro: 11 061 · Store: 499. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Høvik Bil AS | Smånr. 14 i klassen | 91 | 9,5 % | 79,0 % | 4,76 | 59,9 % | 13 MNOK |
| 52 | SAMSØE & Samsøe Wholesale Norge AS | Mellomstorenr. 8 i klassen | 91 | 15,0 % | 279,2 % | – | 9,6 % | 83 MNOK |
| 53 | Sverdrup Steel AS | Storenr. 4 i klassen | 91 | 11,8 % | 66,2 % | 2,72 | 33,4 % | 2 277 MNOK |
| 54 | HALLBERG & CO AS | Smånr. 15 i klassen | 91 | 36,0 % | 93,2 % | 11,79 | 76,1 % | 16 MNOK |
| 55 | Sport Surface AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 91 | 9,3 % | 71,1 % | 3,20 | 36,0 % | 67 MNOK |
| 56 | Car-X AS | Mikronr. 28 i klassen | 91 | 86,1 % | 100,0 % | – | 864,3 % | 1 MNOK |
| 57 | RL Bil og Eiendom AS | Mikronr. 29 i klassen | 91 | 87,9 % | 78,8 % | 28,42 | 212,9 % | 1 MNOK |
| 58 | Consultancy Services Oil Materials AS | Mikronr. 30 i klassen | 91 | 11,4 % | 98,3 % | 53,12 | 442,3 % | 2 MNOK |
| 59 | Norwegian Green AS | Mikronr. 31 i klassen | 91 | 69,7 % | 83,1 % | 5,92 | 125,8 % | 5 MNOK |
| 60 | Thonipa AS | Mikronr. 32 i klassen | 91 | 9,3 % | 98,0 % | 50,74 | 61,8 % | 3 MNOK |
| 61 | Caleo Holding AS | Mikronr. 33 i klassen | 90 | 82,5 % | 99,6 % | 243,91 | 282,5 % | 5 MNOK |
| 62 | Godt Salg AS | Mikronr. 34 i klassen | 90 | 28,9 % | 88,4 % | 8,61 | 99,8 % | 2 MNOK |
| 63 | Henderson Auto AS | Mellomstorenr. 10 i klassen | 90 | 10,0 % | 65,0 % | 2,82 | 126,2 % | 57 MNOK |
| 64 | Marvist Capital AS | Mikronr. 35 i klassen | 90 | 99,8 % | 80,4 % | 3,22 | 515,3 % | 2 MNOK |
| 65 | Hero Studio AS | Mikronr. 36 i klassen | 90 | 76,3 % | 91,7 % | 11,99 | 38,2 % | 6 MNOK |
| 66 | Fossli Suvenir AS | Mikronr. 37 i klassen | 90 | 30,4 % | 84,4 % | 5,48 | 36,6 % | 2 MNOK |
| 67 | NETWORK INT. AS | Mikronr. 38 i klassen | 90 | 85,7 % | 90,3 % | 9,07 | 35,4 % | 5 MNOK |
| 68 | Nbto AS | Mikronr. 39 i klassen | 90 | 32,0 % | 100,0 % | – | 32,9 % | 7 MNOK |
| 69 | Jagtech AS | Smånr. 16 i klassen | 90 | 49,0 % | 77,1 % | 2,35 | 206,3 % | 44 MNOK |
| 70 | Sandesteen Bil AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 90 | 8,6 % | 91,2 % | 11,27 | 50,8 % | 103 MNOK |
| 71 | Caravan1 Hønefoss AS | Smånr. 17 i klassen | 90 | 22,1 % | 76,0 % | 4,11 | 52,3 % | 11 MNOK |
| 72 | Youngstart AS | Mikronr. 40 i klassen | 90 | 46,9 % | 88,2 % | 8,48 | 28,7 % | 4 MNOK |
| 73 | Ganddal Auto AS | Mellomstorenr. 12 i klassen | 90 | 6,4 % | 77,0 % | 6,25 | 34,8 % | 52 MNOK |
| 74 | Tind Klinikkutstyr AS | Mikronr. 41 i klassen | 90 | 28,6 % | 86,8 % | 7,57 | 94,4 % | 3 MNOK |
| 75 | Scent AS | Mikronr. 42 i klassen | 90 | 64,5 % | 73,9 % | 3,84 | 275,3 % | 1 MNOK |
| 76 | Wiseth Invest AS | Smånr. 18 i klassen | 90 | 91,7 % | 83,2 % | 5,46 | 52,7 % | 29 MNOK |
| 77 | Ambiplants AS | Smånr. 19 i klassen | 90 | 20,7 % | 76,5 % | 4,01 | 54,1 % | 40 MNOK |
| 78 | Brakanes Holding AS | Smånr. 20 i klassen | 90 | 94,7 % | 97,5 % | 177,86 | 116,9 % | 28 MNOK |
| 79 | Auto Viken AS | Mellomstorenr. 13 i klassen | 90 | 8,4 % | 70,8 % | 3,13 | 80,3 % | 114 MNOK |
| 80 | Dale Catering AS | Mikronr. 43 i klassen | 90 | 13,7 % | 89,0 % | 9,05 | 58,1 % | 2 MNOK |
| 81 | Castle Hills AS | Smånr. 21 i klassen | 90 | 12,9 % | 81,0 % | 5,02 | 50,7 % | 45 MNOK |
| 82 | Robinson AS | Mikronr. 44 i klassen | 90 | 18,7 % | 140,1 % | – | 17,6 % | 3 MNOK |
| 83 | Didell AS | Mikronr. 45 i klassen | 90 | 61,7 % | 93,9 % | 9,42 | 14,9 % | 4 MNOK |
| 84 | Esnor Spesialmasse AS | Mikronr. 46 i klassen | 90 | 29,3 % | 87,7 % | 7,26 | 29,5 % | 4 MNOK |
| 85 | Christoffer Martinsen Holding II AS | Mellomstorenr. 14 i klassen | 90 | 9,0 % | 70,1 % | 4,95 | 24,4 % | 64 MNOK |
| 86 | Blum Norge AS | Mikronr. 47 i klassen | 90 | 35,9 % | 81,9 % | 5,22 | – | 6 MNOK |
| 87 | Longyearbygg AS | Mikronr. 48 i klassen | 90 | 77,1 % | 97,0 % | 15,23 | 60,9 % | 1 MNOK |
| 88 | Romerike Autohus AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 90 | 7,0 % | 86,0 % | 7,14 | 160,8 % | 80 MNOK |
| 89 | KK Interiør AS | Smånr. 22 i klassen | 90 | 21,6 % | 72,5 % | 3,63 | 34,8 % | 16 MNOK |
| 90 | Afood Market Grønland AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 89 | 17,1 % | 69,4 % | 3,25 | 16,1 % | 56 MNOK |
| 91 | Bryggen Husflid AS | Smånr. 23 i klassen | 89 | 29,1 % | 78,0 % | 4,54 | 19,4 % | 35 MNOK |
| 92 | Gasspesialisten AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 89 | 19,3 % | 83,7 % | 4,74 | 11,7 % | 51 MNOK |
| 93 | Godver AS | Mikronr. 49 i klassen | 89 | 56,3 % | 77,2 % | 4,39 | 69,3 % | 3 MNOK |
| 94 | Suttle Holding AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 89 | 17,1 % | 88,8 % | 7,17 | 17,8 % | 80 MNOK |
| 95 | Daytona Auto AS | Mikronr. 50 i klassen | 89 | 3,5 % | 90,8 % | 10,89 | 259,4 % | 5 MNOK |
| 96 | Janders Holding AS | Mikronr. 51 i klassen | 89 | 85,0 % | 94,1 % | 13,25 | 384,0 % | 2 MNOK |
| 97 | Windfjord AS | Smånr. 24 i klassen | 89 | 22,1 % | 82,2 % | 5,61 | 9,5 % | 15 MNOK |
| 98 | Fluffin Perfect AS | Mikronr. 52 i klassen | 89 | 17,3 % | 81,9 % | 5,21 | 314,1 % | 3 MNOK |
| 99 | Harebakken Gull og UR AS | Mikronr. 53 i klassen | 89 | 21,5 % | 85,5 % | 6,90 | 29,0 % | 7 MNOK |
| 100 | ASKIM CARAVAN & Fritid AS | Smånr. 25 i klassen | 89 | 13,5 % | 89,7 % | 9,66 | 22,6 % | 31 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 538. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ALBA HOLDING & Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.