Rangering Handel 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 22 213 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,8 % | 2,7 % | 7,6 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Totalrentabilitet | −0,8 % | 8,1 % | 18,6 % |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 34,0 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 1,53 | 3,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −6,0 % | 3,8 % | 16,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 513 · Små: 7 154 · Mikro: 11 054 · Store: 499. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 351 | Hasvold AS | Smånr. 110 i klassen | 85 | 18,8 % | 78,7 % | 4,59 | 17,7 % | 20 MNOK |
| 352 | Stålesen Maskinutleie AS | Mikronr. 179 i klassen | 85 | 59,0 % | 122,0 % | – | 3,2 % | 4 MNOK |
| 353 | Hannover Heavy AS | Mikronr. 180 i klassen | 85 | 96,7 % | 93,4 % | 11,83 | 0,0 % | 1 MNOK |
| 354 | Swereco AS | Smånr. 111 i klassen | 85 | 18,8 % | 58,5 % | 2,41 | 79,0 % | 20 MNOK |
| 355 | Simon Creations AS | Mikronr. 181 i klassen | 85 | 9,7 % | 73,2 % | 3,74 | – | 6 MNOK |
| 356 | Oslo Myntgalleri AS | Mellomstorenr. 58 i klassen | 85 | 11,2 % | 86,1 % | 5,70 | 15,2 % | 62 MNOK |
| 357 | Radiant Health AS | Mikronr. 182 i klassen | 85 | 85,2 % | 86,6 % | 7,39 | 5,1 % | 1 MNOK |
| 358 | Hellstrøm Flygel og Piano AS | Smånr. 112 i klassen | 85 | 16,6 % | 84,0 % | 7,00 | 14,0 % | 14 MNOK |
| 359 | Norwegian Pharma AS | Smånr. 113 i klassen | 85 | 13,9 % | 75,5 % | 4,13 | 9,2 % | 11 MNOK |
| 360 | Norsk Lystbåtdestruksjon AS | Mikronr. 183 i klassen | 85 | 35,5 % | 74,1 % | 2,67 | 75,8 % | 5 MNOK |
| 361 | Kus Mc Østfold AS | Smånr. 114 i klassen | 85 | 8,2 % | 81,3 % | 5,13 | 14,6 % | 45 MNOK |
| 362 | Pretec Group ASdatterselskap av Hval Holding AS | Mikronr. 184 i klassen | 85 | 57,4 % | 98,7 % | 49,41 | −0,3 % | 2 MNOK |
| 363 | Haneborg Auto AS | Smånr. 115 i klassen | 85 | 9,5 % | 75,6 % | 7,33 | 35,2 % | 28 MNOK |
| 364 | Romedia AS | Mikronr. 185 i klassen | 85 | 83,3 % | 49,7 % | 5,26 | 542,2 % | 4 MNOK |
| 365 | Noaqua AS | Mikronr. 186 i klassen | 85 | 7,4 % | 94,0 % | 13,80 | 23,0 % | 2 MNOK |
| 366 | Medidyne AS | Mellomstorenr. 59 i klassen | 85 | 11,4 % | 52,9 % | 2,10 | – | 69 MNOK |
| 367 | Seaport ASdatterselskap av Vitoria Holding AS | Mellomstorenr. 60 i klassen | 85 | 10,0 % | 78,9 % | 3,65 | 14,6 % | 67 MNOK |
| 368 | KORT & Godt Hobby AS | Mikronr. 187 i klassen | 85 | 29,3 % | 76,4 % | 4,14 | 25,8 % | 7 MNOK |
| 369 | Knut Wolff AS | Smånr. 116 i klassen | 85 | 20,9 % | 81,6 % | 4,99 | 14,1 % | 12 MNOK |
| 370 | Maksi Invest AS | Mikronr. 188 i klassen | 85 | 95,9 % | 99,1 % | 159,64 | −0,1 % | 1 MNOK |
| 371 | Evas Hjerterom AS | Mikronr. 189 i klassen | 85 | 18,2 % | 78,0 % | 4,55 | 13,6 % | 2 MNOK |
| 372 | Florvaag Elektronikk AS | Mellomstorenr. 61 i klassen | 85 | 13,8 % | 66,4 % | 2,76 | 9,4 % | 54 MNOK |
| 373 | Spekeboden AS | Smånr. 117 i klassen | 85 | 19,5 % | 86,3 % | 4,16 | 11,8 % | 11 MNOK |
| 374 | Maskinringen AS | Smånr. 118 i klassen | 85 | 15,3 % | 73,6 % | 3,88 | 26,8 % | 13 MNOK |
| 375 | Megg Holding AS | Mikronr. 190 i klassen | 85 | 64,5 % | 96,6 % | 27,86 | 32,4 % | 2 MNOK |
| 376 | Norsk Design Forum AS | Mikronr. 191 i klassen | 85 | 98,5 % | 71,9 % | 6,61 | 3 076,1 % | 2 MNOK |
| 377 | Makulai AS | Mikronr. 192 i klassen | 85 | 34,1 % | 95,4 % | 21,65 | 1,2 % | 1 MNOK |
| 378 | Gexsys AS | Smånr. 119 i klassen | 85 | 18,8 % | 73,0 % | 3,59 | 17,3 % | 35 MNOK |
| 379 | HG Norge AS | Mikronr. 193 i klassen | 85 | 29,9 % | 82,6 % | 5,74 | 2,2 % | 1 MNOK |
| 380 | NR Seafood AS | Mellomstorenr. 62 i klassen | 85 | 2,5 % | 79,1 % | 4,78 | 41,9 % | 211 MNOK |
| 381 | Bilan AS | Smånr. 120 i klassen | 85 | 8,3 % | 84,0 % | 6,14 | 7,8 % | 31 MNOK |
| 382 | Bassengutstyr AS | Mellomstorenr. 63 i klassen | 84 | 22,2 % | 88,1 % | 3,84 | 7,2 % | 72 MNOK |
| 383 | A Auto AS | Mikronr. 194 i klassen | 84 | 7,2 % | 77,3 % | 4,26 | 88,8 % | 7 MNOK |
| 384 | Nishman AS | Mikronr. 195 i klassen | 84 | 18,6 % | 76,0 % | 4,17 | 73,6 % | 2 MNOK |
| 385 | Naturkost S Rui AS | Mikronr. 196 i klassen | 84 | 41,3 % | 64,1 % | 4,45 | 109,9 % | 4 MNOK |
| 386 | Veistad Gård AS | Mikronr. 197 i klassen | 84 | 25,4 % | 97,1 % | 80,13 | 49,4 % | 1 MNOK |
| 387 | Jensen Mat AS | Mikronr. 198 i klassen | 84 | 31,5 % | 79,8 % | 4,95 | 108,5 % | 1 MNOK |
| 388 | Magenta Yoga AS | Mikronr. 199 i klassen | 84 | 14,6 % | 72,1 % | 6,44 | 37,2 % | 4 MNOK |
| 389 | NT Import AS | Smånr. 121 i klassen | 84 | 24,5 % | 63,4 % | 2,73 | 16,2 % | 29 MNOK |
| 390 | Five Nines Networks AS | Mikronr. 200 i klassen | 84 | 59,0 % | 91,2 % | 6,50 | 3,7 % | 3 MNOK |
| 391 | Blender Agency Kids AS | Smånr. 122 i klassen | 84 | 22,8 % | 58,6 % | 2,42 | 59,5 % | 39 MNOK |
| 392 | Ølbrygging AS | Mellomstorenr. 64 i klassen | 84 | 11,1 % | 56,7 % | 2,67 | 27,4 % | 93 MNOK |
| 393 | Økonomi-Deler AS | Mellomstorenr. 65 i klassen | 84 | 13,2 % | 84,0 % | 5,15 | 11,6 % | 273 MNOK |
| 394 | Easy Trade AS | Mikronr. 201 i klassen | 84 | 98,6 % | 74,5 % | 3,92 | 12,0 % | 2 MNOK |
| 395 | Saleful AS | Mikronr. 202 i klassen | 84 | 16,6 % | 73,3 % | 3,74 | 1 754,9 % | 1 MNOK |
| 396 | Home Factory AS | Smånr. 123 i klassen | 84 | 17,0 % | 76,4 % | 4,31 | 14,2 % | 30 MNOK |
| 397 | Studiobazar AS | Smånr. 124 i klassen | 84 | 15,9 % | 70,0 % | 3,15 | 21,8 % | 10 MNOK |
| 398 | Bassen AS | Mikronr. 203 i klassen | 84 | 38,7 % | 88,4 % | 8,16 | 3,1 % | 2 MNOK |
| 399 | Grøntklima AS | Mellomstorenr. 66 i klassen | 84 | 17,2 % | 65,4 % | 3,17 | 7,0 % | 96 MNOK |
| 400 | Bilhuset Sunde AS | Mellomstorenr. 67 i klassen | 84 | 4,1 % | 77,3 % | 4,05 | 34,9 % | 89 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 558. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.