Rangering Handel 2026
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2026
Kvartiler blant de 210 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,0 % | 4,4 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 4,7 % | 9,1 % |
| Totalrentabilitet | 4,0 % | 12,3 % | 25,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 29,1 % | 53,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 2,06 | 4,45 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,35 | 2,09 |
| Omsetningsvekst | −5,2 % | 3,6 % | 12,2 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 80 · Små: 82 · Store: 17 · Mikro: 31. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2026
Best i hver kategori · 2026
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2026
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | Majorstuen Specsavers AS | Smånr. 58 i klassen | 41 | 1,7 % | 20,6 % | 0,94 | 5,4 % | 26 MNOK |
| 152 | Sandaker Specsavers AS | Smånr. 59 i klassen | 40 | 2,2 % | 5,5 % | 0,95 | 10,7 % | 13 MNOK |
| 153 | Mosjøen Specsavers AS | Mikronr. 22 i klassen | 40 | 12,8 % | −50,7 % | 0,80 | −1,3 % | 8 MNOK |
| 154 | Tiller Specsavers AS | Smånr. 60 i klassen | 39 | 5,6 % | 8,3 % | 0,95 | −2,2 % | 36 MNOK |
| 155 | Fredrikstad Specsavers AS | Smånr. 61 i klassen | 39 | 0,1 % | 17,1 % | 1,26 | 1,0 % | 15 MNOK |
| 156 | Komatsu Forest AS | Mellomstorenr. 59 i klassen | 39 | 3,7 % | 37,2 % | 0,77 | −27,7 % | 419 MNOK |
| 157 | Essve Norge AS | Mellomstorenr. 60 i klassen | 38 | 6,0 % | 20,0 % | 1,25 | −1,9 % | 345 MNOK |
| 158 | Unilite Norge AS | Smånr. 62 i klassen | 38 | 1,6 % | 25,8 % | 1,31 | −34,6 % | 16 MNOK |
| 159 | Krone Norge AS | Mellomstorenr. 61 i klassen | 37 | 1,3 % | 23,3 % | 1,29 | 25,2 % | 100 MNOK |
| 160 | Rykkinn Specsavers AS | Smånr. 63 i klassen | 37 | 1,7 % | 10,5 % | 1,05 | 6,8 % | 13 MNOK |
| 161 | Dinair AS | Smånr. 64 i klassen | 37 | −8,7 % | 22,2 % | 3,00 | −7,4 % | 27 MNOK |
| 162 | Linderud Specsavers AS | Mikronr. 23 i klassen | 36 | 2,1 % | 8,1 % | 1,10 | 4,2 % | 10 MNOK |
| 163 | Beverage Partners Norway ASdatterselskap av Robert Prizelius AS | Mellomstorenr. 62 i klassen | 35 | 8,0 % | 13,6 % | 1,16 | −12,2 % | 89 MNOK |
| 164 | Koppom Maskin AS | Mellomstorenr. 63 i klassen | 35 | 0,9 % | 25,5 % | 1,77 | −23,2 % | 51 MNOK |
| 165 | Daikin Airconditioning Norway AS | Storenr. 15 i klassen | 35 | 2,8 % | 17,3 % | 1,26 | −31,7 % | 519 MNOK |
| 166 | Itek AS | Mellomstorenr. 64 i klassen | 35 | 11,3 % | 25,4 % | 0,45 | −13,9 % | 83 MNOK |
| 167 | Alås AS | Smånr. 65 i klassen | 35 | −20,2 % | 41,9 % | 1,50 | −3,7 % | 13 MNOK |
| 168 | Visutech AS | Mellomstorenr. 65 i klassen | 34 | 0,9 % | 16,5 % | 1,18 | 104,4 % | 54 MNOK |
| 169 | Capeesh Supply AS | Mikronr. 24 i klassen | 34 | 4,7 % | 10,7 % | 1,74 | −2,6 % | 2 MNOK |
| 170 | N.C. Nielsen AS | Mellomstorenr. 66 i klassen | 34 | 11,3 % | 12,8 % | 0,22 | −2,2 % | 236 MNOK |
| 171 | Geonor AS | Smånr. 66 i klassen | 34 | −6,8 % | 34,4 % | 1,30 | −18,8 % | 23 MNOK |
| 172 | Riis Retail Norge AS | Smånr. 67 i klassen | 33 | 3,0 % | 9,1 % | 1,10 | −33,8 % | 44 MNOK |
| 173 | Captech Norge AS | Mellomstorenr. 67 i klassen | 33 | 1,3 % | 7,0 % | 1,07 | 43,2 % | 366 MNOK |
| 174 | Apotek 1 Bjorbekk AS | Mikronr. 25 i klassen | 33 | −0,5 % | 34,3 % | 1,40 | −93,3 % | 3 MNOK |
| 175 | Kyocera Unimerco Tooling AS | Mellomstorenr. 68 i klassen | 33 | −1,4 % | 34,3 % | 1,47 | −4,0 % | 71 MNOK |
| 176 | Bacardi Norge AS | Mellomstorenr. 69 i klassen | 32 | 2,4 % | 18,5 % | 1,22 | 11,0 % | 82 MNOK |
| 177 | Henrik Ibsens Gate Specsavers AS | Smånr. 68 i klassen | 32 | 1,6 % | −3,6 % | 0,83 | 8,8 % | 14 MNOK |
| 178 | Secma AS | Smånr. 69 i klassen | 32 | 1,4 % | 3,7 % | 1,24 | −0,7 % | 11 MNOK |
| 179 | Simba Toys Nordic AS | Mellomstorenr. 70 i klassen | 31 | −1,0 % | −12,9 % | 1,63 | 12,1 % | 192 MNOK |
| 180 | Flügger Norway AS | Mellomstorenr. 71 i klassen | 31 | 2,4 % | 14,1 % | 0,86 | 4,7 % | 408 MNOK |
| 181 | DUGNADKASSEN.NO AS | Mikronr. 26 i klassen | 29 | 1,6 % | −9,5 % | 0,91 | 49,4 % | 1 MNOK |
| 182 | Spectra Norge AS | Smånr. 70 i klassen | 29 | 0,6 % | 12,6 % | 0,81 | 3,2 % | 34 MNOK |
| 183 | Berner AS | Mellomstorenr. 72 i klassen | 28 | −9,5 % | 28,8 % | 1,34 | −0,2 % | 239 MNOK |
| 184 | Elkjøp Norge AS | Storenr. 16 i klassen | 27 | 1,0 % | 8,8 % | 0,92 | 7,7 % | 14 933 MNOK |
| 185 | Finnmarksapotekene AS | Mellomstorenr. 73 i klassen | 27 | 2,1 % | 0,8 % | 0,99 | 6,2 % | 237 MNOK |
| 186 | Hunkemöller Norway AS | Mellomstorenr. 74 i klassen | 26 | 2,0 % | 23,4 % | 1,01 | −14,0 % | 55 MNOK |
| 187 | Konica Minolta Business Solutions Norway AS | Mellomstorenr. 75 i klassen | 22 | 0,9 % | 22,4 % | 1,18 | −3,6 % | 263 MNOK |
| 188 | Stovner Specsavers AS | Smånr. 71 i klassen | 22 | −0,7 % | −78,5 % | 0,38 | 23,4 % | 13 MNOK |
| 189 | Threebyone Norway AS | Smånr. 72 i klassen | 21 | −2,5 % | 5,2 % | 1,05 | −28,2 % | 12 MNOK |
| 190 | Hitachi Vantara AS | Mellomstorenr. 76 i klassen | 21 | 1,9 % | 21,6 % | 1,05 | −12,0 % | 117 MNOK |
| 191 | Xal AS | Smånr. 73 i klassen | 21 | −7,6 % | −93,2 % | 1,04 | 36,0 % | 16 MNOK |
| 192 | Milexia Nordics AS | Smånr. 74 i klassen | 21 | −6,4 % | −20,6 % | 3,59 | −20,4 % | 34 MNOK |
| 193 | Ørsta Specsavers AS | Mikronr. 27 i klassen | 20 | −0,8 % | −77,6 % | 0,51 | 9,2 % | 9 MNOK |
| 194 | Arendal Specsavers AS | Smånr. 75 i klassen | 19 | −2,2 % | −38,0 % | 0,55 | 5,6 % | 15 MNOK |
| 195 | Tveita Specsavers AS | Smånr. 76 i klassen | 19 | −3,1 % | −83,4 % | 0,45 | 7,6 % | 14 MNOK |
| 196 | Geze Norge AS | Mellomstorenr. 77 i klassen | 19 | −1,4 % | 12,2 % | 1,11 | 5,2 % | 74 MNOK |
| 197 | Toyota Norge AS | Storenr. 17 i klassen | 17 | 1,9 % | 0,5 % | 0,96 | −5,7 % | 7 335 MNOK |
| 198 | Stavanger Specsavers AS | Smånr. 77 i klassen | 17 | −0,3 % | −12,0 % | 0,69 | – | 15 MNOK |
| 199 | Manglerud Specsavers AS | Smånr. 78 i klassen | 16 | −5,6 % | −146,0 % | 0,32 | 7,6 % | 12 MNOK |
| 200 | Tullin Specsavers AS | Mikronr. 28 i klassen | 15 | −8,0 % | −63,1 % | 0,29 | 20,3 % | 8 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 558. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.