Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 501 | Bergheim Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 222 i klassen | 68 | 15,4 % | 36,0 % | 1,91 | – | 8 MNOK |
| 502 | Mellembakken Trafikkskole AS | Mikronr. 223 i klassen | 68 | 8,9 % | 37,3 % | 3,00 | – | 10 MNOK |
| 503 | Eventyrskogen Naturbarnehage AS | Mikronr. 224 i klassen | 68 | −3,1 % | 75,6 % | 3,81 | – | 5 MNOK |
| 504 | Nedre Stabæk Barnehage AS | Smånr. 269 i klassen | 68 | −4,1 % | 69,0 % | 2,91 | – | 11 MNOK |
| 505 | Espira Holbekk Idrettsbarnehage AS | Smånr. 270 i klassen | 68 | 2,2 % | 33,1 % | 1,24 | – | 21 MNOK |
| 506 | Karasjok Kjøreskole AS | Mikronr. 225 i klassen | 67 | −1,2 % | 68,2 % | 3,91 | – | 3 MNOK |
| 507 | Norlandia Tusseladden Barnehage AS | Smånr. 271 i klassen | 67 | 12,6 % | 29,0 % | 0,79 | – | 23 MNOK |
| 508 | Norlandia Vågedalen Barnehage AS | Smånr. 272 i klassen | 67 | 3,7 % | 32,8 % | 1,22 | – | 18 MNOK |
| 509 | Driving Trafikkskole Oppegård AS | Mikronr. 226 i klassen | 67 | 16,4 % | 49,4 % | 1,14 | – | 5 MNOK |
| 510 | Krog Grini AS | Mikronr. 227 i klassen | 67 | 4,1 % | 49,3 % | 3,34 | – | 2 MNOK |
| 511 | Tungtrø Barnehage AS | Mikronr. 228 i klassen | 67 | 12,3 % | 38,9 % | 2,53 | – | 7 MNOK |
| 512 | Skogstjernen Familiebarnehage AS | Mikronr. 229 i klassen | 67 | 0,3 % | 64,6 % | 2,83 | – | 2 MNOK |
| 513 | Noroff Fagskole AS | Mellomstorenr. 12 i klassen | 67 | 15,5 % | 30,7 % | 1,37 | – | 273 MNOK |
| 514 | Christiania Barnehave Bjørndal AS | Smånr. 273 i klassen | 67 | 3,7 % | 48,2 % | 1,79 | – | 12 MNOK |
| 515 | Øverkvern Fus Barnehage AS | Smånr. 274 i klassen | 67 | 11,5 % | 11,5 % | 1,17 | – | 39 MNOK |
| 516 | Sommerfuglen Steinerbarnehage AS | Smånr. 275 i klassen | 67 | 3,6 % | 26,9 % | 3,50 | – | 12 MNOK |
| 517 | Soldagen Barnehage AS | Smånr. 276 i klassen | 67 | −3,7 % | 66,2 % | 2,41 | – | 13 MNOK |
| 518 | Ølakademiet AS | Mikronr. 230 i klassen | 67 | 0,8 % | 62,9 % | 2,70 | – | 5 MNOK |
| 519 | Ifokus Kompetanse AS | Smånr. 277 i klassen | 67 | 1,6 % | 54,7 % | 1,95 | – | 16 MNOK |
| 520 | Norges Toppidrettsgymnas Bodø AS | Smånr. 278 i klassen | 67 | 2,7 % | 39,8 % | 1,20 | – | 19 MNOK |
| 521 | Spir Oslo AS | Smånr. 279 i klassen | 67 | 6,4 % | 30,9 % | 1,28 | – | 28 MNOK |
| 522 | Porsanger Bedriftsbarnehage AS | Mikronr. 231 i klassen | 67 | −6,6 % | 80,8 % | 4,32 | – | 6 MNOK |
| 523 | Norlandia Furulund Barnehage AS | Smånr. 280 i klassen | 67 | 2,9 % | 35,9 % | 1,22 | – | 15 MNOK |
| 524 | Basaltveien 20 AS | Smånr. 281 i klassen | 67 | 6,2 % | 23,0 % | 1,21 | – | 14 MNOK |
| 525 | Småtjern Naturbarnehage AS | Mikronr. 232 i klassen | 67 | 1,1 % | 64,1 % | 1,80 | – | 5 MNOK |
| 526 | Agder Storbilskole AS | Smånr. 282 i klassen | 67 | −4,6 % | 60,0 % | 2,82 | – | 12 MNOK |
| 527 | Neverdal Enspire Skole AS | Smånr. 283 i klassen | 67 | 11,3 % | 19,4 % | 1,21 | – | 21 MNOK |
| 528 | Konnerud Trafikkskole AS | Mikronr. 233 i klassen | 67 | 21,2 % | 47,4 % | 0,68 | – | 6 MNOK |
| 529 | SPIRE & Gro Melkeveien Barnehage AS | Smånr. 284 i klassen | 67 | 4,2 % | 28,1 % | 1,18 | – | 19 MNOK |
| 530 | Oslo Fotokunstskole AS | Smånr. 285 i klassen | 66 | −0,7 % | 51,3 % | 1,81 | – | 17 MNOK |
| 531 | Hemsedal Fjellsport AS | Mikronr. 234 i klassen | 66 | −3,8 % | 78,7 % | 3,25 | – | 4 MNOK |
| 532 | Mentalskolen AS | Mikronr. 235 i klassen | 66 | 5,3 % | 44,7 % | 1,75 | – | 4 MNOK |
| 533 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Bærum AS | Smånr. 286 i klassen | 66 | −2,6 % | 64,6 % | 1,72 | – | 33 MNOK |
| 534 | Haugland Gårdsbarnehage Askøy AS | Smånr. 287 i klassen | 66 | 5,8 % | 36,7 % | 1,08 | – | 13 MNOK |
| 535 | Min Trafikkskole AS | Mikronr. 236 i klassen | 66 | 0,4 % | 66,1 % | 2,32 | – | 3 MNOK |
| 536 | Sammen Blokksberg Barnehage AS | Smånr. 288 i klassen | 66 | −2,0 % | 76,0 % | 2,23 | – | 12 MNOK |
| 537 | Trampen Barnehage AS | Mikronr. 237 i klassen | 66 | 3,1 % | 50,3 % | 2,00 | – | 7 MNOK |
| 538 | Norlandia Skistua Barnehage AS | Smånr. 289 i klassen | 66 | 8,9 % | 35,3 % | 0,53 | – | 18 MNOK |
| 539 | Froland Musikkbarnehage AS | Smånr. 290 i klassen | 66 | 6,7 % | 23,4 % | 1,44 | – | 13 MNOK |
| 540 | Blå Kors Barnehage Øvrebø AS | Mikronr. 238 i klassen | 66 | 1,2 % | 81,2 % | 4,96 | – | 9 MNOK |
| 541 | Skattekisten Kulturbarnehage AS | Smånr. 291 i klassen | 66 | −2,3 % | 68,0 % | 1,44 | – | 20 MNOK |
| 542 | Preg Barnehager Askøy AS | Smånr. 292 i klassen | 66 | 3,1 % | 30,7 % | 1,98 | – | 16 MNOK |
| 543 | Visma Smartskill AS | Mellomstorenr. 13 i klassen | 66 | 44,8 % | 29,5 % | 1,40 | – | 89 MNOK |
| 544 | Svømmepartner AS | Mikronr. 239 i klassen | 66 | 9,8 % | 36,2 % | 1,67 | – | 4 MNOK |
| 545 | Secure Work AS | Mikronr. 240 i klassen | 66 | 13,9 % | 31,2 % | 1,45 | – | 2 MNOK |
| 546 | Wang Ung Sandnes AS | Smånr. 293 i klassen | 66 | −2,8 % | 59,5 % | 2,43 | – | 24 MNOK |
| 547 | Disheim AS | Smånr. 294 i klassen | 66 | 0,4 % | 38,9 % | 2,37 | – | 15 MNOK |
| 548 | Haugaland Transportskole AS | Smånr. 295 i klassen | 66 | 5,3 % | 24,2 % | 1,66 | – | 35 MNOK |
| 549 | Painfreeu AS | Mikronr. 241 i klassen | 66 | 13,8 % | 27,9 % | 1,81 | – | 2 MNOK |
| 550 | Stryn Bedriftsbarnehage AS | Smånr. 296 i klassen | 66 | −0,2 % | 45,6 % | 1,72 | – | 10 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.