Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 651 | Sandnes Friskole AS | Smånr. 350 i klassen | 62 | 4,0 % | 18,8 % | 1,82 | – | 32 MNOK |
| 652 | Mesterakademiet Norges Mesterakademi AS | Mikronr. 285 i klassen | 62 | 1,3 % | 43,8 % | 1,98 | – | 9 MNOK |
| 653 | Free Motion Majorstua AS | Smånr. 351 i klassen | 62 | −0,7 % | 57,2 % | 1,78 | – | 12 MNOK |
| 654 | Haugeløkka Barnehage AS | Smånr. 352 i klassen | 62 | 4,3 % | 45,1 % | 1,11 | – | 11 MNOK |
| 655 | BV Formidling AS | Mikronr. 286 i klassen | 62 | −7,2 % | 74,0 % | 3,27 | – | 2 MNOK |
| 656 | Hjørgunn Barnehage AS | Smånr. 353 i klassen | 62 | 3,2 % | 25,6 % | 0,99 | – | 23 MNOK |
| 657 | Gamlebyen Urtehagen Barnehager AS | Smånr. 354 i klassen | 62 | 8,7 % | 28,8 % | 1,07 | – | 16 MNOK |
| 658 | Matilda Strømsbu AS | Smånr. 355 i klassen | 62 | 4,5 % | 46,9 % | 0,58 | – | 12 MNOK |
| 659 | Gaustadsnippen Barnehage AS | Mikronr. 287 i klassen | 62 | 5,6 % | 70,2 % | 1,58 | – | 10 MNOK |
| 660 | AUGLENDSDALEN, Frelsesarmeens Barnehage i Stavanger AS | Smånr. 356 i klassen | 62 | 15,3 % | 41,1 % | 0,23 | – | 16 MNOK |
| 661 | Målrettet Kompetanse AS | Mikronr. 288 i klassen | 62 | 2,4 % | 47,8 % | 1,72 | – | 9 MNOK |
| 662 | Sotra Trafikkopplæring AS | Mikronr. 289 i klassen | 62 | 14,3 % | 29,9 % | 1,20 | – | 2 MNOK |
| 663 | Hallsetreina Fus Barnehage AS | Smånr. 357 i klassen | 62 | 6,3 % | 12,6 % | 1,28 | – | 15 MNOK |
| 664 | A2 Holding AS | Smånr. 358 i klassen | 62 | 5,4 % | 16,9 % | 1,75 | – | 24 MNOK |
| 665 | Bergskaug Fus Barnehage AS | Smånr. 359 i klassen | 62 | 7,6 % | 2,4 % | 1,81 | – | 11 MNOK |
| 666 | Brilla Institutt AS | Mikronr. 290 i klassen | 62 | −6,5 % | 68,9 % | 3,18 | – | 3 MNOK |
| 667 | Bergseng Bondegårds-Barnehage AS | Mikronr. 291 i klassen | 62 | 10,3 % | 29,6 % | 1,13 | – | 7 MNOK |
| 668 | Arnebråtveien Barnehage AS | Smånr. 360 i klassen | 62 | 0,7 % | 28,3 % | 1,43 | – | 16 MNOK |
| 669 | Tonsenhagen Barnehage AS | Mikronr. 292 i klassen | 62 | 1,2 % | 50,2 % | 1,89 | – | 7 MNOK |
| 670 | Mad Goats AS | Mikronr. 293 i klassen | 62 | 8,9 % | 37,7 % | 1,41 | – | 6 MNOK |
| 671 | Stillcon AS | Mikronr. 294 i klassen | 61 | −0,5 % | 49,1 % | 4,55 | – | 3 MNOK |
| 672 | Aurora Baldershage Barnehage AS | Smånr. 361 i klassen | 61 | 0,8 % | 61,2 % | 1,87 | – | 16 MNOK |
| 673 | Skinsnesheia Barnehage AS | Smånr. 362 i klassen | 61 | 6,8 % | 15,2 % | 1,08 | – | 21 MNOK |
| 674 | Rossabø Fus Aktivitetsbarnehage AS | Smånr. 363 i klassen | 61 | 8,2 % | 7,8 % | 1,08 | – | 16 MNOK |
| 675 | Saman Sogndal Studentbarnehage AS | Smånr. 364 i klassen | 61 | −4,2 % | 73,5 % | 1,75 | – | 11 MNOK |
| 676 | Blåklokka Barnehage AS | Smånr. 365 i klassen | 61 | 6,6 % | 8,8 % | 1,63 | – | 21 MNOK |
| 677 | Heddeveien Fus Barnehage AS | Smånr. 366 i klassen | 61 | 7,1 % | 13,7 % | 1,06 | – | 19 MNOK |
| 678 | Fager Skog Fus Barnehage AS | Smånr. 367 i klassen | 61 | 5,2 % | 7,4 % | 1,19 | – | 17 MNOK |
| 679 | Eventus Sartorlunden AS | Smånr. 368 i klassen | 61 | 17,7 % | 11,2 % | 1,44 | – | 22 MNOK |
| 680 | Trio Barnehager AS | Smånr. 369 i klassen | 61 | 13,1 % | 2,8 % | 2,92 | – | 10 MNOK |
| 681 | Kreativ Barnehage Bogafjell AS | Smånr. 370 i klassen | 61 | −0,4 % | 37,0 % | 1,48 | – | 17 MNOK |
| 682 | Bakkefaret Fus Barnehage AS | Smånr. 371 i klassen | 61 | 9,8 % | 7,8 % | 1,07 | – | 27 MNOK |
| 683 | Velle Kjeldås Barnehage AS | Smånr. 372 i klassen | 61 | 1,4 % | 24,1 % | 1,28 | – | 22 MNOK |
| 684 | Livea AS | Mikronr. 295 i klassen | 61 | 1,0 % | 62,9 % | 2,67 | – | 4 MNOK |
| 685 | Stålverkskroken Barnehage AS | Smånr. 373 i klassen | 61 | 3,3 % | 19,8 % | 1,14 | – | 19 MNOK |
| 686 | Sapio AS | Smånr. 374 i klassen | 61 | −4,3 % | 54,4 % | 2,27 | – | 12 MNOK |
| 687 | Norlandia Høgvoll Barnehage AS | Smånr. 375 i klassen | 61 | 1,1 % | 37,1 % | 1,25 | – | 21 MNOK |
| 688 | Barnehagen Småtroll AS | Smånr. 376 i klassen | 61 | −3,0 % | 64,5 % | 2,14 | – | 15 MNOK |
| 689 | Norlandia Neskollen Melkeveien Barnehage AS | Smånr. 377 i klassen | 61 | 1,9 % | 35,0 % | 1,09 | – | 21 MNOK |
| 690 | Ann-Karin's Trafikkskole AS | Mikronr. 296 i klassen | 61 | 8,9 % | 34,6 % | 1,74 | – | 1 MNOK |
| 691 | Mørk Trafikkskole AS | Smånr. 378 i klassen | 61 | 5,5 % | 27,0 % | 1,03 | – | 20 MNOK |
| 692 | Skogfuglen Barnehage AS | Smånr. 379 i klassen | 61 | 10,1 % | 28,7 % | 0,65 | – | 13 MNOK |
| 693 | Barnas Have Avdeling Bugården AS | Mikronr. 297 i klassen | 61 | 0,9 % | 48,9 % | 1,99 | – | 9 MNOK |
| 694 | Gårdsbarnehagen AS | Smånr. 380 i klassen | 61 | 3,6 % | 16,0 % | 1,20 | – | 10 MNOK |
| 695 | Krohnstad Montessoribarnehage Skaret AS | Mikronr. 298 i klassen | 61 | 6,3 % | 37,6 % | 1,57 | – | 7 MNOK |
| 696 | Lister Trafikkskole AS | Mikronr. 299 i klassen | 61 | 19,8 % | 25,4 % | 1,22 | – | 9 MNOK |
| 697 | Sauafjellet Fus Barnehage AS | Smånr. 381 i klassen | 61 | 12,1 % | 5,5 % | 1,05 | – | 21 MNOK |
| 698 | Impulz Personlig Trening AS | Mikronr. 300 i klassen | 61 | 4,8 % | 36,4 % | 1,52 | – | 9 MNOK |
| 699 | Lovisenberg Diakonale Barnehage AS | Smånr. 382 i klassen | 61 | 2,9 % | 18,2 % | 1,09 | – | 16 MNOK |
| 700 | Geir Moen Trafikkskole AS | Mikronr. 301 i klassen | 61 | 7,5 % | 34,9 % | 1,51 | – | 5 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.