Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 601 | Læringsverkstedet Haugtussa Barnehage AS | Smånr. 870 i klassen | 32 | 2,1 % | 0,2 % | 0,95 | – | 14 MNOK |
| 1 602 | ROGER BIL & Mc Skole AS | Mikronr. 681 i klassen | 32 | −4,6 % | 11,1 % | 1,37 | – | 2 MNOK |
| 1 603 | Små Barnehager Karmøy AS | Mikronr. 682 i klassen | 32 | 2,0 % | 10,4 % | 0,70 | – | 4 MNOK |
| 1 604 | Langøy Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 683 i klassen | 32 | −2,4 % | 23,8 % | 0,77 | – | 8 MNOK |
| 1 605 | Bossekop Barnehage AS | Mikronr. 684 i klassen | 32 | 0,5 % | 12,2 % | 0,98 | – | 8 MNOK |
| 1 606 | Juliussen Trafikkskole AS | Mikronr. 685 i klassen | 32 | 3,7 % | 9,1 % | 0,53 | – | 8 MNOK |
| 1 607 | Vikedal Fus Barnehage AS | Mikronr. 686 i klassen | 32 | −21,5 % | 15,6 % | 4,07 | – | 9 MNOK |
| 1 608 | Læringsverkstedet Gystadmarka Doremi Barnehage AS | Smånr. 871 i klassen | 32 | 0,8 % | 0,5 % | 0,93 | – | 20 MNOK |
| 1 609 | Lille Grønland Urtehagen Barnehager AS | Mikronr. 687 i klassen | 31 | −5,9 % | 30,5 % | 1,25 | – | 8 MNOK |
| 1 610 | Læringsverkstedet Tiriltoppen Barnehage AS | Smånr. 872 i klassen | 31 | 2,3 % | 0,2 % | 0,86 | – | 23 MNOK |
| 1 611 | Noroff Education AS | Mellomstorenr. 51 i klassen | 31 | 11,2 % | 2,7 % | 0,37 | – | 120 MNOK |
| 1 612 | Joblearn AS | Mellomstorenr. 52 i klassen | 31 | 0,7 % | 19,5 % | 1,09 | – | 131 MNOK |
| 1 613 | Læringsverkstedet Skoger Barnehage AS | Smånr. 873 i klassen | 31 | 5,7 % | 0,1 % | 0,66 | – | 16 MNOK |
| 1 614 | Læringsverkstedet Heimdalenga Barnehage AS | Smånr. 874 i klassen | 31 | 2,8 % | 0,4 % | 0,58 | – | 18 MNOK |
| 1 615 | Sammen Fagertun Barnehage AS | Mikronr. 688 i klassen | 31 | −4,5 % | 13,6 % | 2,04 | – | 10 MNOK |
| 1 616 | NORA, Nasjonal og Regional Arena for Dans i Telemark AS | Mikronr. 689 i klassen | 31 | 0,1 % | 10,0 % | 1,01 | – | 3 MNOK |
| 1 617 | Læringsverkstedet Maurtua Skien Barnehage AS | Smånr. 875 i klassen | 31 | 3,4 % | 0,1 % | 0,64 | – | 40 MNOK |
| 1 618 | Norlandia Kokstad Barnehage AS | Smånr. 876 i klassen | 31 | −5,5 % | 22,5 % | 0,81 | – | 21 MNOK |
| 1 619 | Læringsverkstedet Stavne To-Språklige Barnehage AS | Mikronr. 690 i klassen | 31 | 1,2 % | 0,7 % | 1,21 | – | 4 MNOK |
| 1 620 | Jegersberg Barnehagedrift AS | Mikronr. 691 i klassen | 31 | 5,5 % | 4,7 % | 0,28 | – | 8 MNOK |
| 1 621 | Playwell AS | Mikronr. 692 i klassen | 31 | 2,4 % | −125,1 % | 2,13 | – | 3 MNOK |
| 1 622 | Kiellandskogen Fus Barnehage AS | Smånr. 877 i klassen | 31 | 1,0 % | −2,6 % | 1,15 | – | 15 MNOK |
| 1 623 | Stq AS | Mikronr. 693 i klassen | 31 | 0,0 % | 21,6 % | 0,55 | – | 7 MNOK |
| 1 624 | Crew Training AS | Mikronr. 694 i klassen | 31 | −93,8 % | 79,8 % | 0,62 | – | 3 MNOK |
| 1 625 | Kristiansand Trafikkskole AS | Mikronr. 695 i klassen | 31 | −3,2 % | 32,3 % | 1,23 | – | 2 MNOK |
| 1 626 | Læringsverkstedet Svartholtet Barnehage AS | Smånr. 878 i klassen | 31 | 1,5 % | 0,2 % | 0,93 | – | 22 MNOK |
| 1 627 | Medbroen Gårdsbarnehage AS | Smånr. 879 i klassen | 31 | 0,1 % | 4,1 % | 0,56 | – | 20 MNOK |
| 1 628 | Læringsverkstedet Nerenga Barnehage AS | Mikronr. 696 i klassen | 31 | 5,8 % | 0,3 % | 0,72 | – | 8 MNOK |
| 1 629 | Ringstabekk Fus Barnehage AS | Smånr. 880 i klassen | 31 | 4,0 % | −45,1 % | 0,57 | – | 21 MNOK |
| 1 630 | Skolsegglia Fus Barnehage AS | Smånr. 881 i klassen | 31 | −2,0 % | 1,9 % | 1,11 | – | 19 MNOK |
| 1 631 | Espira Taremareby AS | Smånr. 882 i klassen | 31 | 0,5 % | 3,6 % | 0,77 | – | 14 MNOK |
| 1 632 | Læringsverkstedet Langbølgen Barnehage AS | Smånr. 883 i klassen | 31 | 4,2 % | 0,1 % | 0,84 | – | 17 MNOK |
| 1 633 | Espira Skjeraberget AS | Smånr. 884 i klassen | 31 | 0,6 % | 1,9 % | 0,51 | – | 15 MNOK |
| 1 634 | Norlandia Vardefjellet Barnehage AS | Smånr. 885 i klassen | 31 | −8,6 % | 22,7 % | 0,89 | – | 25 MNOK |
| 1 635 | Eplehagen Barnehagen AS | Mikronr. 697 i klassen | 31 | 0,2 % | 5,6 % | 1,01 | – | 9 MNOK |
| 1 636 | Espira Solknatten AS | Smånr. 886 i klassen | 31 | −2,6 % | 8,5 % | 0,86 | – | 35 MNOK |
| 1 637 | Trekanten Trafikkskole AS | Mikronr. 698 i klassen | 30 | 4,1 % | −10,0 % | 1,14 | – | 2 MNOK |
| 1 638 | Preg Barnehager Godøy AS | Smånr. 887 i klassen | 30 | −1,5 % | 21,7 % | 0,34 | – | 13 MNOK |
| 1 639 | Brannportal AS | Mikronr. 699 i klassen | 30 | −56,0 % | 36,0 % | 2,03 | – | 1 MNOK |
| 1 640 | Nordborg Skoler AS | Smånr. 888 i klassen | 30 | −6,4 % | 12,2 % | 0,38 | – | 33 MNOK |
| 1 641 | Eek-Jensen AS | Mikronr. 700 i klassen | 30 | −4,2 % | 16,9 % | 1,20 | – | 3 MNOK |
| 1 642 | Snikkedalen Familiebarnehage AS | Mikronr. 701 i klassen | 30 | −1,1 % | 8,2 % | 1,18 | – | 2 MNOK |
| 1 643 | Læringsverkstedet Kongerød Barnehage AS | Smånr. 889 i klassen | 30 | 2,1 % | 0,3 % | 0,68 | – | 22 MNOK |
| 1 644 | Hamna Gård AS | Mikronr. 702 i klassen | 30 | −19,4 % | 8,5 % | 3,33 | – | 4 MNOK |
| 1 645 | Nski Høyskole AS | Smånr. 890 i klassen | 30 | −4,2 % | 10,2 % | 0,81 | – | 20 MNOK |
| 1 646 | Honningsvåg Trafikkskole AS | Mikronr. 703 i klassen | 30 | 3,1 % | 5,9 % | 0,59 | – | 2 MNOK |
| 1 647 | Skap Kreativ Folkehøyskole AS | Smånr. 891 i klassen | 30 | −6,7 % | 7,3 % | 1,01 | – | 22 MNOK |
| 1 648 | Otto Treider Private Gymnas AS | Smånr. 892 i klassen | 30 | −4,0 % | 20,0 % | 0,83 | – | 45 MNOK |
| 1 649 | Snillet Gård Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 704 i klassen | 30 | 5,5 % | −15,6 % | 0,42 | – | 7 MNOK |
| 1 650 | Læringsverkstedet Tyholmen Barnehage AS | Mikronr. 705 i klassen | 30 | 6,3 % | 0,1 % | 0,78 | – | 10 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.