Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 901 | Maurtua Bhg AS | Mikronr. 813 i klassen | 18 | −3,2 % | 0,1 % | 1,00 | – | 4 MNOK |
| 1 902 | Læringsverkstedet Nordbymoen Barnehage AS | Smånr. 1 030 i klassen | 18 | −7,3 % | 0,7 % | 0,87 | – | 17 MNOK |
| 1 903 | Læringsverkstedet Vatnekrossen Barnehage AS | Smånr. 1 031 i klassen | 18 | −5,2 % | 0,4 % | 0,85 | – | 22 MNOK |
| 1 904 | Preg Barnehager Lyngbø AS | Mikronr. 814 i klassen | 18 | −5,1 % | 9,7 % | 0,71 | – | 7 MNOK |
| 1 905 | Læringsverkstedet Haugenes Barnehage AS | Mikronr. 815 i klassen | 18 | −3,2 % | 0,4 % | 0,68 | – | 6 MNOK |
| 1 906 | Læringsverkstedet Bryn Barnehage AS | Smånr. 1 032 i klassen | 18 | −8,4 % | 1,0 % | 0,86 | – | 16 MNOK |
| 1 907 | Trolljeger AS | Mikronr. 816 i klassen | 18 | 0,8 % | −138,4 % | 0,42 | – | 4 MNOK |
| 1 908 | Autoskolen AS | Mikronr. 817 i klassen | 18 | −8,9 % | 0,8 % | 1,07 | – | 3 MNOK |
| 1 909 | Læringsverkstedet Nordre Øyen Barnehage AS | Smånr. 1 033 i klassen | 18 | −4,6 % | 1,0 % | 0,65 | – | 15 MNOK |
| 1 910 | Lande Fus Barnehage AS | Smånr. 1 034 i klassen | 17 | −1,1 % | −9,8 % | 0,85 | – | 14 MNOK |
| 1 911 | Læringsverkstedet Våler Naturbarnehage AS | Smånr. 1 035 i klassen | 17 | −8,3 % | 0,2 % | 0,91 | – | 14 MNOK |
| 1 912 | Steingjerdet Barnehage AS | Smånr. 1 036 i klassen | 17 | 1,0 % | −16,5 % | 0,57 | – | 12 MNOK |
| 1 913 | Norlandia Bjørnhaugen Barnehage AS | Mikronr. 818 i klassen | 17 | −10,2 % | 19,9 % | 0,53 | – | 8 MNOK |
| 1 914 | Evje Folkehøgskole AS | Smånr. 1 037 i klassen | 17 | −6,2 % | −7,8 % | 1,26 | – | 23 MNOK |
| 1 915 | Læringsverkstedet Medås Gårdsbarnehage AS | Smånr. 1 038 i klassen | 17 | −8,2 % | 0,7 % | 0,87 | – | 16 MNOK |
| 1 916 | Læringsverkstedet Bratteborg Barnehage AS | Smånr. 1 039 i klassen | 17 | −4,9 % | 0,1 % | 0,81 | – | 14 MNOK |
| 1 917 | Læringsverkstedet Hauketo Barnehage AS | Smånr. 1 040 i klassen | 17 | −9,9 % | 0,3 % | 0,90 | – | 13 MNOK |
| 1 918 | Læringsverkstedet Bråvannsåsen Barnehage AS | Smånr. 1 041 i klassen | 17 | −7,7 % | 0,5 % | 0,80 | – | 11 MNOK |
| 1 919 | Hoppensprett Skogmo AS | Mikronr. 819 i klassen | 17 | −15,2 % | 0,8 % | 1,01 | – | 3 MNOK |
| 1 920 | Læringsverkstedet Begby Doremi Barnehage AS | Smånr. 1 042 i klassen | 17 | −6,7 % | 0,8 % | 0,77 | – | 16 MNOK |
| 1 921 | Læringsverkstedet Søgne Barnehage AS | Smånr. 1 043 i klassen | 17 | −6,4 % | 0,3 % | 0,83 | – | 21 MNOK |
| 1 922 | Læringsverkstedet Haugeråsen Barnehage AS | Smånr. 1 044 i klassen | 17 | −18,7 % | 0,7 % | 0,94 | – | 14 MNOK |
| 1 923 | Læringsverkstedet Ekrene Natur og Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 820 i klassen | 17 | −11,7 % | 0,4 % | 1,01 | – | 8 MNOK |
| 1 924 | Tromsø Trafikkopplæring AS | Mikronr. 821 i klassen | 17 | −25,4 % | −3,7 % | 1,46 | – | 3 MNOK |
| 1 925 | Sylling Fus Barnehage AS | Mikronr. 822 i klassen | 17 | −2,2 % | −4,4 % | 0,93 | – | 10 MNOK |
| 1 926 | Læringsverkstedet Atlantis Naturbarnehage AS | Smånr. 1 045 i klassen | 17 | −6,8 % | 0,3 % | 0,83 | – | 17 MNOK |
| 1 927 | Baltazar Menighetsbarnehage AS | Mikronr. 823 i klassen | 17 | −0,3 % | −4,9 % | 0,58 | – | 5 MNOK |
| 1 928 | Bybrua Fus Barnehage AS | Smånr. 1 046 i klassen | 17 | −2,7 % | −14,5 % | 0,99 | – | 13 MNOK |
| 1 929 | Asperud Fus Barnehage AS | Smånr. 1 047 i klassen | 17 | −4,6 % | −1,0 % | 1,10 | – | 12 MNOK |
| 1 930 | Læringsverkstedet Bispegra Barnehage AS | Smånr. 1 048 i klassen | 16 | −8,8 % | 0,4 % | 0,85 | – | 13 MNOK |
| 1 931 | Bollerød Fus Barnehage AS | Smånr. 1 049 i klassen | 16 | −24,6 % | −49,2 % | 1,96 | – | 12 MNOK |
| 1 932 | Prestvannet Studentbarnehage AS | Smånr. 1 050 i klassen | 16 | −2,6 % | −8,5 % | 0,92 | – | 15 MNOK |
| 1 933 | Hoppensprett Akademiet Brårud AS | Smånr. 1 051 i klassen | 16 | −8,9 % | 2,4 % | 0,24 | – | 17 MNOK |
| 1 934 | Bisjord Fus Barnehage AS | Smånr. 1 052 i klassen | 16 | −6,4 % | −7,0 % | 1,14 | – | 17 MNOK |
| 1 935 | HALLONORUEGA! AS | Mikronr. 824 i klassen | 16 | −6,7 % | −74,8 % | 1,77 | – | 1 MNOK |
| 1 936 | Steinkjer Trafikkskole AS | Mikronr. 825 i klassen | 16 | −6,1 % | −3,3 % | 0,99 | – | 3 MNOK |
| 1 937 | Espira Juberg AS | Mikronr. 826 i klassen | 16 | −5,3 % | 3,7 % | 0,29 | – | 9 MNOK |
| 1 938 | Læringsverkstedet Helsviga Naturbarnehage AS | Mikronr. 827 i klassen | 16 | −5,7 % | 0,6 % | 0,78 | – | 9 MNOK |
| 1 939 | Espira Evangtunet AS | Smånr. 1 053 i klassen | 16 | −7,5 % | 0,2 % | 0,72 | – | 13 MNOK |
| 1 940 | Stemvegen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 054 i klassen | 16 | −7,2 % | −14,5 % | 1,21 | – | 16 MNOK |
| 1 941 | RS Sjøredningsskolen AS | Mellomstorenr. 59 i klassen | 16 | −14,2 % | −25,5 % | 2,25 | – | 52 MNOK |
| 1 942 | Trollknausen Barnehage AS | Mikronr. 828 i klassen | 16 | −3,5 % | −7,3 % | 0,83 | – | 8 MNOK |
| 1 943 | Åsebøen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 055 i klassen | 16 | −3,9 % | −22,6 % | 1,01 | – | 20 MNOK |
| 1 944 | Tyse Fus Barnehage AS | Smånr. 1 056 i klassen | 16 | −2,0 % | −28,2 % | 0,91 | – | 17 MNOK |
| 1 945 | Showakademiet AS | Mikronr. 829 i klassen | 16 | −3,7 % | −1,5 % | 0,75 | – | 1 MNOK |
| 1 946 | Ramsjø Gårdsbarnehage AS | Smånr. 1 057 i klassen | 16 | −0,2 % | −10,8 % | 0,69 | – | 16 MNOK |
| 1 947 | Læringsverkstedet Hurdal Naturbarnehage AS | Smånr. 1 058 i klassen | 16 | −10,8 % | 0,6 % | 0,84 | – | 15 MNOK |
| 1 948 | Prestagardskogen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 059 i klassen | 16 | −2,5 % | −7,9 % | 0,93 | – | 13 MNOK |
| 1 949 | Læringsverkstedet Mattisgården Naturbarnehage AS | Mikronr. 830 i klassen | 15 | −3,3 % | 1,2 % | 0,53 | – | 9 MNOK |
| 1 950 | Læringsverkstedet Fornebu Idrettsbarnehage AS | Smånr. 1 060 i klassen | 15 | −3,4 % | 0,2 % | 0,66 | – | 34 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.