Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 451 | AS BARNAS HUS GULLHELLA | Smånr. 230 i klassen | 64 | −0,6 % | 66,6 % | 2,87 | 8,9 % | 13 MNOK |
| 452 | Drøbak Montessori Barneskole AS | Smånr. 231 i klassen | 63 | 7,9 % | 13,3 % | 0,97 | 126,6 % | 15 MNOK |
| 453 | Høietun Barnehage AS | Mikronr. 206 i klassen | 63 | 0,8 % | 59,8 % | 2,11 | – | 7 MNOK |
| 454 | MIN BARNEHAGE, Øyekast AS | Smånr. 232 i klassen | 63 | 5,2 % | 25,4 % | 1,27 | 10,1 % | 13 MNOK |
| 455 | Arv Helse AS | Mikronr. 207 i klassen | 63 | 45,0 % | 11,3 % | 13,48 | 96,8 % | 1 MNOK |
| 456 | Djupmyra Fus Barnehage AS | Smånr. 233 i klassen | 63 | 6,6 % | 37,0 % | 1,71 | −2,4 % | 25 MNOK |
| 457 | Espira Sletten AS | Smånr. 234 i klassen | 63 | 1,1 % | 49,8 % | 1,79 | 9,0 % | 19 MNOK |
| 458 | Slettebakken Menighets Barnehage AS | Mikronr. 208 i klassen | 63 | 3,9 % | 71,0 % | 3,43 | −9,8 % | 6 MNOK |
| 459 | Norges Toppidrettsgymnas Bærum AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 63 | 4,0 % | 48,6 % | 1,77 | 11,0 % | 94 MNOK |
| 460 | Montessoriskolen Morgan AS | Smånr. 235 i klassen | 63 | 3,5 % | 61,2 % | 2,54 | 0,6 % | 12 MNOK |
| 461 | Nøtteliten Velliveien AS | Mikronr. 209 i klassen | 63 | 9,3 % | 42,8 % | 0,92 | 13,3 % | 2 MNOK |
| 462 | Trondalen Barnehage AS | Smånr. 236 i klassen | 63 | 4,2 % | 69,3 % | 1,26 | 2,4 % | 17 MNOK |
| 463 | Brainobrain Norway AS | Mikronr. 210 i klassen | 63 | 1,0 % | 57,6 % | 2,35 | 7,6 % | 4 MNOK |
| 464 | Begbyenga Barnehage AS | Smånr. 237 i klassen | 63 | 4,4 % | 58,2 % | 1,55 | 3,5 % | 19 MNOK |
| 465 | Lykketrollet Familiebarnehage Avdeling Krokliveien AS | Mikronr. 211 i klassen | 63 | 12,3 % | 31,0 % | 1,45 | 4,6 % | 2 MNOK |
| 466 | Troll-Myra Barnehage AS | Smånr. 238 i klassen | 63 | 5,4 % | 27,0 % | 1,20 | 8,1 % | 23 MNOK |
| 467 | Notodden Trafikkskole AS | Mikronr. 212 i klassen | 63 | 16,9 % | 26,4 % | 1,50 | 24,8 % | 8 MNOK |
| 468 | Simsa AS | Mikronr. 213 i klassen | 63 | 40,1 % | 27,4 % | 1,36 | 3,0 % | 4 MNOK |
| 469 | Extek AS | Smånr. 239 i klassen | 63 | 33,7 % | 7,4 % | 1,08 | 19,3 % | 13 MNOK |
| 470 | Blå Kors Videregående Skole Hop AS | Smånr. 240 i klassen | 63 | −0,4 % | 77,1 % | 5,43 | 2,9 % | 43 MNOK |
| 471 | Oslo Nye Høyskole AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 63 | 24,6 % | 48,2 % | 0,43 | 16,2 % | 304 MNOK |
| 472 | Øvrebø Trafikkskole AS | Mikronr. 214 i klassen | 63 | 27,3 % | 19,5 % | 1,03 | 500,9 % | 2 MNOK |
| 473 | Trondheim Idrettsungdomsskole AS | Smånr. 241 i klassen | 63 | 1,8 % | 42,7 % | 1,61 | 6,6 % | 18 MNOK |
| 474 | Lunden Barnehage AS | Smånr. 242 i klassen | 63 | 3,1 % | 42,7 % | 1,39 | 6,7 % | 10 MNOK |
| 475 | Spir Oslo AS | Smånr. 243 i klassen | 63 | 7,7 % | 31,1 % | 1,31 | 13,0 % | 33 MNOK |
| 476 | Sapio AS | Smånr. 244 i klassen | 63 | 5,3 % | 60,5 % | 2,55 | −2,3 % | 13 MNOK |
| 477 | Mobarn Røsandåsen Barnehage AS | Smånr. 245 i klassen | 63 | 2,6 % | 31,7 % | 1,22 | 10,0 % | 14 MNOK |
| 478 | Bekkelaget Barnehage AS | Mikronr. 215 i klassen | 63 | 2,0 % | 62,7 % | 2,58 | −9,3 % | 10 MNOK |
| 479 | Espira Fasanveien AS | Smånr. 246 i klassen | 63 | 6,6 % | 43,7 % | 1,53 | 0,4 % | 14 MNOK |
| 480 | Askepott Barnehage AS | Mikronr. 216 i klassen | 63 | 10,8 % | 33,6 % | 1,51 | 14,1 % | 4 MNOK |
| 481 | Rotnes Fus Kulturbarnehage AS | Smånr. 247 i klassen | 63 | 6,1 % | 26,8 % | 1,55 | 5,7 % | 19 MNOK |
| 482 | Lukas Høyere Yrkesfagskole AS | Mikronr. 217 i klassen | 63 | 2,0 % | 84,5 % | 6,36 | −26,7 % | 3 MNOK |
| 483 | AS NORRØNA BARNEHAGE | Smånr. 248 i klassen | 63 | 2,1 % | 40,3 % | 1,73 | 12,0 % | 15 MNOK |
| 484 | Bedre Beslutninger AS | Mikronr. 218 i klassen | 63 | −5,1 % | 88,0 % | 7,14 | 3,3 % | 3 MNOK |
| 485 | Katta Barnehage AS | Smånr. 249 i klassen | 62 | 1,9 % | 53,0 % | 1,56 | 6,4 % | 16 MNOK |
| 486 | Sunnhordland Trafikkopplæring AS | Smånr. 250 i klassen | 62 | 2,4 % | 43,8 % | 1,56 | 13,7 % | 11 MNOK |
| 487 | Vital Kompetanse AS | Mikronr. 219 i klassen | 62 | 10,1 % | 46,1 % | 0,47 | 615,3 % | 1 MNOK |
| 488 | Spangereid Naturbarnehage AS | Mikronr. 220 i klassen | 62 | 4,6 % | 43,3 % | 1,96 | 8,5 % | 7 MNOK |
| 489 | Eloop AS | Mikronr. 221 i klassen | 62 | −3,0 % | 71,6 % | 3,50 | 29,1 % | 5 MNOK |
| 490 | Grilstad Fus Barnehage AS | Smånr. 251 i klassen | 62 | 8,7 % | 25,1 % | 1,81 | 1,0 % | 22 MNOK |
| 491 | Eventus Solahagen AS | Smånr. 252 i klassen | 62 | 9,9 % | 51,4 % | 0,74 | 14,4 % | 18 MNOK |
| 492 | Mobarn Cecilienfryd Barnehage AS | Smånr. 253 i klassen | 62 | 3,1 % | 29,3 % | 0,98 | 16,0 % | 27 MNOK |
| 493 | Aurora Regnbuen Barnehage AS | Smånr. 254 i klassen | 62 | 0,9 % | 68,1 % | 2,67 | 2,5 % | 17 MNOK |
| 494 | Plommehagen Barnehage AS | Mikronr. 222 i klassen | 62 | 10,2 % | 31,0 % | 1,28 | 10,7 % | 8 MNOK |
| 495 | Birkenes Fus Barnehage AS | Smånr. 255 i klassen | 62 | 6,8 % | 15,7 % | 1,55 | 12,6 % | 21 MNOK |
| 496 | Skaubo AS | Smånr. 256 i klassen | 62 | 2,1 % | 50,8 % | 1,59 | 3,4 % | 10 MNOK |
| 497 | Vågen Trafikkskole AS | Smånr. 257 i klassen | 62 | 11,3 % | 19,3 % | 0,80 | 34,1 % | 13 MNOK |
| 498 | Skogro Barnehage AS | Smånr. 258 i klassen | 62 | 7,3 % | 32,2 % | 1,34 | 6,5 % | 26 MNOK |
| 499 | Eventus Tiriltoppen Barnehage AS | Smånr. 259 i klassen | 62 | 9,1 % | 36,8 % | 0,71 | 9,9 % | 24 MNOK |
| 500 | Montessori Horten AS | Mikronr. 223 i klassen | 62 | 15,9 % | 41,4 % | 1,79 | – | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.