Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 101 | Hornienga Fus Barnehage AS | Smånr. 553 i klassen | 46 | 0,4 % | 16,1 % | 1,35 | 3,4 % | 46 MNOK |
| 1 102 | Kulturparken Fus Barnehage AS | Smånr. 554 i klassen | 46 | 3,8 % | 4,6 % | 1,21 | 4,3 % | 18 MNOK |
| 1 103 | Røyrvik Gårdsbarnehage AS | Smånr. 555 i klassen | 46 | 0,0 % | 26,6 % | 0,79 | 10,7 % | 15 MNOK |
| 1 104 | Huldraheimen Steinerbarnehage AS | Mikronr. 501 i klassen | 46 | 2,3 % | 38,7 % | 1,32 | – | 10 MNOK |
| 1 105 | Soria Moria Studentbarnehage AS | Smånr. 556 i klassen | 46 | 1,4 % | 12,4 % | 1,14 | 7,2 % | 17 MNOK |
| 1 106 | Langvatn Trafikkskule AS | Mikronr. 502 i klassen | 46 | 5,7 % | 8,4 % | 0,40 | 15,2 % | 7 MNOK |
| 1 107 | Sbk Base AS | Mikronr. 503 i klassen | 46 | 14,2 % | 15,1 % | 4,53 | −38,6 % | 1 MNOK |
| 1 108 | Norsk Spillerutvikling AS | Mikronr. 504 i klassen | 46 | 1,5 % | 3,2 % | 1,00 | 65,6 % | 8 MNOK |
| 1 109 | Hvitveisen Barnehage AS | Mikronr. 505 i klassen | 46 | −1,9 % | 44,0 % | 1,81 | 0,3 % | 8 MNOK |
| 1 110 | Bakkefaret Fus Barnehage AS | Smånr. 557 i klassen | 46 | −1,2 % | 35,4 % | 1,54 | 3,2 % | 30 MNOK |
| 1 111 | Flekkenga Natur- og Gårdsbarnehage AS | Smånr. 558 i klassen | 46 | 3,4 % | 22,6 % | 0,69 | 1,8 % | 26 MNOK |
| 1 112 | Espira Stongafjellet AS | Smånr. 559 i klassen | 46 | 5,1 % | 5,1 % | 0,89 | 2,9 % | 28 MNOK |
| 1 113 | XT Kvadraturen AS | Mikronr. 506 i klassen | 46 | 6,9 % | 12,2 % | 0,57 | 9,0 % | 10 MNOK |
| 1 114 | Preg Barnehager Tryggheimvegen AS | Smånr. 560 i klassen | 46 | 4,3 % | 7,6 % | 0,42 | 15,6 % | 19 MNOK |
| 1 115 | Espira Eventyrskogen AS | Smånr. 561 i klassen | 46 | −0,6 % | 58,8 % | 0,83 | 1,4 % | 19 MNOK |
| 1 116 | Stokkbekken Barnehage AS | Mikronr. 507 i klassen | 45 | 11,3 % | 9,0 % | 0,98 | 5,9 % | 4 MNOK |
| 1 117 | Eventus Barnehage AS | Smånr. 562 i klassen | 45 | −3,5 % | 27,0 % | 0,71 | 27,0 % | 13 MNOK |
| 1 118 | I Trygge Hender AS | Mikronr. 508 i klassen | 45 | −0,4 % | 36,2 % | 1,07 | 10,6 % | 8 MNOK |
| 1 119 | Preg Barnehager Risvollan AS | Mikronr. 509 i klassen | 45 | 4,9 % | 18,3 % | 0,75 | 7,6 % | 8 MNOK |
| 1 120 | Oasen Skole Vennesla AS | Smånr. 563 i klassen | 45 | 7,7 % | −70,0 % | 0,94 | 30,0 % | 29 MNOK |
| 1 121 | Espira Kløverenga AS | Smånr. 564 i klassen | 45 | 3,4 % | 5,0 % | 0,82 | 10,9 % | 22 MNOK |
| 1 122 | Centrum Trafikkskole AS | Smånr. 565 i klassen | 45 | 16,9 % | 4,3 % | 0,51 | −3,7 % | 47 MNOK |
| 1 123 | Norsk Kystleir AS | Mikronr. 510 i klassen | 45 | −28,1 % | 77,8 % | 2,71 | −27,8 % | 3 MNOK |
| 1 124 | Espira Gartnerløkka AS | Smånr. 566 i klassen | 45 | 15,3 % | 0,8 % | 1,16 | 3,1 % | 31 MNOK |
| 1 125 | Hamar Gårdsbarnehage AS | Smånr. 567 i klassen | 45 | 2,1 % | 8,4 % | 1,09 | 4,5 % | 10 MNOK |
| 1 126 | BV Trafikkskole AS | Mikronr. 511 i klassen | 45 | 8,7 % | 8,5 % | 0,44 | 8,2 % | 8 MNOK |
| 1 127 | Juc Norge AS | Smånr. 568 i klassen | 45 | 4,1 % | 5,8 % | 1,00 | 9,0 % | 37 MNOK |
| 1 128 | Sverstad Barnehage AS | Mikronr. 512 i klassen | 45 | −0,2 % | 26,6 % | 1,63 | 7,1 % | 7 MNOK |
| 1 129 | Plus-Skolen AS | Smånr. 569 i klassen | 45 | −11,0 % | 57,3 % | 1,45 | 8,0 % | 12 MNOK |
| 1 130 | Menko Undervisning AS | Mikronr. 513 i klassen | 45 | −28,2 % | 80,8 % | 2,52 | −52,6 % | 2 MNOK |
| 1 131 | Preg Barnehager Vatne AS | Smånr. 570 i klassen | 45 | 5,2 % | 2,6 % | 1,34 | 8,7 % | 20 MNOK |
| 1 132 | Sindre Borgli AS | Mikronr. 514 i klassen | 45 | 2,3 % | 17,0 % | 1,20 | 21,9 % | 1 MNOK |
| 1 133 | Hokus Pokus Kristiansand AS | Smånr. 571 i klassen | 45 | 2,1 % | 22,6 % | 1,36 | 8,8 % | 27 MNOK |
| 1 134 | Taubanen Barnehage AS | Mikronr. 515 i klassen | 45 | 6,5 % | 14,8 % | 0,69 | −2,4 % | 2 MNOK |
| 1 135 | Exsto Offshoreutdanning AS | Smånr. 572 i klassen | 45 | −0,2 % | 14,8 % | 1,15 | 15,3 % | 34 MNOK |
| 1 136 | Fredrikstad Trening og Helse AS | Mikronr. 516 i klassen | 45 | 0,1 % | 54,7 % | 2,21 | −24,8 % | 1 MNOK |
| 1 137 | Norsk Gestaltinstitutt AS | Smånr. 573 i klassen | 45 | 3,8 % | 8,3 % | 1,03 | 5,3 % | 17 MNOK |
| 1 138 | Honningsvåg Trafikkskole AS | Mikronr. 517 i klassen | 45 | 6,1 % | 6,6 % | 0,62 | 54,6 % | 5 MNOK |
| 1 139 | BYGGOPP INNLANDET - Samarbeidsorgan for Bygg- og Anleggsteknikk AS | Smånr. 574 i klassen | 45 | 0,9 % | 13,5 % | 1,16 | – | 12 MNOK |
| 1 140 | Espira Fenstad AS | Smånr. 575 i klassen | 45 | −0,3 % | 33,0 % | 1,05 | 3,5 % | 16 MNOK |
| 1 141 | Heimdal Trafikkskole AS | Smånr. 576 i klassen | 45 | 8,6 % | 4,7 % | 0,94 | 0,6 % | 48 MNOK |
| 1 142 | Sens Utvikling AS | Mellomstorenr. 48 i klassen | 45 | −1,4 % | 48,1 % | 1,91 | 13,2 % | 64 MNOK |
| 1 143 | Morbergtoppen Fus Barnehage AS | Smånr. 577 i klassen | 45 | 0,2 % | 8,3 % | 1,65 | 5,5 % | 23 MNOK |
| 1 144 | Førerkortsenteret Steinkjer AS | Smånr. 578 i klassen | 45 | 3,0 % | 15,9 % | 0,70 | 10,6 % | 10 MNOK |
| 1 145 | Maurtua Bhg AS | Mikronr. 518 i klassen | 45 | −0,3 % | 32,3 % | 1,48 | 3,0 % | 5 MNOK |
| 1 146 | Strøm Trafikkskole AS | Mikronr. 519 i klassen | 45 | 3,0 % | 30,4 % | 1,01 | −4,4 % | 6 MNOK |
| 1 147 | Auto Utdanning AS | Mikronr. 520 i klassen | 45 | 13,9 % | −21,9 % | 1,30 | −22,1 % | 2 MNOK |
| 1 148 | SKOGKANTEN DYR & Naturbarnehage AS | Smånr. 579 i klassen | 45 | 2,5 % | 5,7 % | 0,89 | 10,8 % | 15 MNOK |
| 1 149 | Haugaland Transportskole AS | Smånr. 580 i klassen | 45 | 13,0 % | 19,0 % | 0,60 | −8,6 % | 36 MNOK |
| 1 150 | Små Barnehager Sentrum AS | Mikronr. 521 i klassen | 45 | 20,2 % | 8,6 % | 0,85 | −13,1 % | 6 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.