Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | Akademiet Realfagsungdomsskole Ålesund AS | Mikronr. 40 i klassen | 79 | 19,6 % | 57,5 % | 2,03 | 235,7 % | 5 MNOK |
| 102 | BAKLIA STALL & Gårdsbarnehage AS | Smånr. 59 i klassen | 79 | 11,6 % | 54,9 % | 1,18 | 30,2 % | 10 MNOK |
| 103 | Montessoribarnehagen Solsikken Lilleputt AS | Smånr. 60 i klassen | 79 | 9,7 % | 73,4 % | 3,94 | 3,8 % | 12 MNOK |
| 104 | Crossfit Lillestrøm AS | Mikronr. 41 i klassen | 79 | 9,3 % | 65,5 % | 2,53 | 25,1 % | 6 MNOK |
| 105 | Friskgården Trondheim AS | Smånr. 61 i klassen | 78 | 6,7 % | 65,1 % | 2,86 | 15,5 % | 11 MNOK |
| 106 | JP Trafikkskole AS | Mikronr. 42 i klassen | 78 | 17,2 % | 81,4 % | 3,03 | 4,3 % | 2 MNOK |
| 107 | Min Trafikkskole AS | Mikronr. 43 i klassen | 78 | 15,4 % | 62,2 % | 1,88 | 37,8 % | 5 MNOK |
| 108 | Kvalavåg Montessoriskole AS | Smånr. 62 i klassen | 78 | 6,6 % | 58,1 % | 2,10 | 9,0 % | 15 MNOK |
| 109 | Fjordadalen Fus Barnehage AS | Smånr. 63 i klassen | 78 | 22,0 % | 44,8 % | 2,12 | 7,1 % | 23 MNOK |
| 110 | Edvardsen Trafikkskole Narvik AS | Mikronr. 44 i klassen | 78 | 10,0 % | 73,5 % | 1,65 | 28,3 % | 6 MNOK |
| 111 | Hovden Skigymnas AS | Smånr. 64 i klassen | 78 | 10,4 % | 56,5 % | 1,73 | 15,1 % | 16 MNOK |
| 112 | Dyrebo Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 45 i klassen | 78 | 23,3 % | 75,8 % | 3,21 | −3,1 % | 7 MNOK |
| 113 | BYGGOPP, Opplæringskontor for Bygg- og Anleggsteknikk Rogaland AS | Smånr. 65 i klassen | 78 | 26,6 % | 45,8 % | 1,84 | 38,2 % | 25 MNOK |
| 114 | Team Trafikkskole Mandal AS | Mikronr. 46 i klassen | 78 | 12,7 % | 73,9 % | 1,94 | 20,6 % | 3 MNOK |
| 115 | Velle Træleborg Barnehage AS | Smånr. 66 i klassen | 78 | 7,9 % | 54,3 % | 2,14 | 8,4 % | 16 MNOK |
| 116 | Norges Toppidrettsgymnas Tromsø AS | Smånr. 67 i klassen | 77 | 7,2 % | 51,0 % | 1,99 | 14,8 % | 39 MNOK |
| 117 | Kulturvugga Barnehage AS | Mikronr. 47 i klassen | 77 | 11,7 % | 82,2 % | 5,23 | 3,7 % | 2 MNOK |
| 118 | Solearning AS | Mikronr. 48 i klassen | 77 | 12,1 % | 79,8 % | 4,95 | 1,1 % | 1 MNOK |
| 119 | Wave Kompetanse AS | Smånr. 68 i klassen | 77 | 34,2 % | 65,5 % | 4,16 | −1,4 % | 19 MNOK |
| 120 | Knarvik Barnehage AS | Smånr. 69 i klassen | 77 | 8,3 % | 51,3 % | 5,60 | 14,1 % | 32 MNOK |
| 121 | Improbus AS | Mikronr. 49 i klassen | 77 | 86,6 % | 66,9 % | 5,07 | −4,7 % | 2 MNOK |
| 122 | Nord-Norsk Trafikksenter AS | Smånr. 70 i klassen | 77 | 14,6 % | 58,5 % | 2,56 | 3,4 % | 45 MNOK |
| 123 | Voll Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 50 i klassen | 77 | 16,7 % | 60,3 % | 2,52 | 5,0 % | 5 MNOK |
| 124 | Mobarn Sylte og Malme Barnehage AS | Smånr. 71 i klassen | 77 | 5,9 % | 58,2 % | 1,32 | 18,2 % | 16 MNOK |
| 125 | Velle Sigridløkka Barnehage AS | Smånr. 72 i klassen | 77 | 12,3 % | 52,9 % | 1,33 | 11,5 % | 13 MNOK |
| 126 | Hanna Sundquist AS | Mikronr. 51 i klassen | 77 | 8,2 % | 71,3 % | 3,49 | 5,8 % | 2 MNOK |
| 127 | Liens Trafikkskule AS | Mikronr. 52 i klassen | 77 | 9,1 % | 92,5 % | 12,32 | 7,6 % | 2 MNOK |
| 128 | Transformasjonskolen AS | Mikronr. 53 i klassen | 77 | 2,5 % | 69,8 % | 2,82 | 20,5 % | 2 MNOK |
| 129 | Lundgaardsløkka Barnehage AS | Smånr. 73 i klassen | 77 | 8,1 % | 71,8 % | 1,97 | 5,7 % | 15 MNOK |
| 130 | Villa Villekulla Barnehage Sandefjord AS | Mikronr. 54 i klassen | 77 | 13,1 % | 59,9 % | 2,46 | 12,1 % | 7 MNOK |
| 131 | Wang Ung Sandnes AS | Smånr. 74 i klassen | 77 | 5,1 % | 67,5 % | 2,93 | 10,5 % | 28 MNOK |
| 132 | Fresvik Enspire Skule AS | Mikronr. 55 i klassen | 77 | 15,0 % | 58,6 % | 2,37 | 18,0 % | 5 MNOK |
| 133 | Systemfag Norge AS | Smånr. 75 i klassen | 77 | 8,5 % | 39,2 % | 1,62 | 28,3 % | 29 MNOK |
| 134 | NTE AS | Mikronr. 56 i klassen | 77 | 24,5 % | 87,8 % | 3,92 | −9,5 % | 4 MNOK |
| 135 | Hofslundsengen Trafikkskule AS | Mikronr. 57 i klassen | 77 | 11,8 % | 74,6 % | 9,81 | 7,5 % | 8 MNOK |
| 136 | Ottershagen Gardsbarnehage AS | Smånr. 76 i klassen | 77 | 6,2 % | 53,8 % | 1,80 | 13,1 % | 10 MNOK |
| 137 | Invia AS | Smånr. 77 i klassen | 76 | 11,3 % | 35,4 % | 1,64 | 25,9 % | 12 MNOK |
| 138 | Halden Montessoriskole AS | Smånr. 78 i klassen | 76 | 5,0 % | 73,9 % | 3,84 | 17,3 % | 18 MNOK |
| 139 | Ørnestein Gårdsbarnehage AS | Smånr. 79 i klassen | 76 | 6,7 % | 62,6 % | 2,60 | 5,4 % | 17 MNOK |
| 140 | Tiriltunet Barnehage AS | Mikronr. 58 i klassen | 76 | 12,8 % | 63,3 % | 2,59 | 6,1 % | 7 MNOK |
| 141 | Strongbody AS | Smånr. 80 i klassen | 76 | 7,6 % | 82,3 % | 3,57 | 2,2 % | 29 MNOK |
| 142 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Tromsø AS | Smånr. 81 i klassen | 76 | 6,0 % | 68,4 % | 2,66 | 9,7 % | 17 MNOK |
| 143 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Asker AS | Smånr. 82 i klassen | 76 | 4,9 % | 53,9 % | 2,05 | 18,5 % | 28 MNOK |
| 144 | Hauge Videregående Skole AS | Smånr. 83 i klassen | 76 | 16,4 % | 48,6 % | 2,29 | 5,0 % | 30 MNOK |
| 145 | Norges Toppidrettsgymnas Geilo AS | Smånr. 84 i klassen | 76 | 6,1 % | 83,2 % | 5,56 | 6,9 % | 29 MNOK |
| 146 | Henriksen Sjåførskole AS | Mikronr. 59 i klassen | 76 | 75,2 % | 33,9 % | 4,43 | 30,9 % | 3 MNOK |
| 147 | Wang Ung Stavanger AS | Smånr. 85 i klassen | 76 | 5,9 % | 59,3 % | 2,44 | 8,9 % | 26 MNOK |
| 148 | TA Lappen Stjørdal-Meråker Trafikkskole AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 76 | 15,0 % | 70,0 % | 1,40 | 28,0 % | 130 MNOK |
| 149 | Stillcon AS | Mikronr. 60 i klassen | 76 | 11,2 % | 58,9 % | 6,29 | 14,7 % | 3 MNOK |
| 150 | Nosefo Bergen AS | Smånr. 86 i klassen | 76 | 10,5 % | 45,6 % | 6,21 | 9,1 % | 37 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.