Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 651 | Briskeby Videregående Skole AS | Smånr. 829 i klassen | 24 | −7,9 % | 11,1 % | 0,29 | 6,9 % | 42 MNOK |
| 1 652 | M3 Bygg AS | Mikronr. 751 i klassen | 24 | −13,5 % | 2,7 % | 3,44 | −12,9 % | 1 MNOK |
| 1 653 | Hamar Hundeskole AS | Mikronr. 752 i klassen | 24 | −7,0 % | 18,0 % | 0,30 | 5,3 % | 3 MNOK |
| 1 654 | Nye Egenes Idrettsbarnehage AS | Smånr. 830 i klassen | 24 | 0,2 % | −2,6 % | 0,78 | 4,4 % | 23 MNOK |
| 1 655 | Sviland Fus Barnehage AS | Smånr. 831 i klassen | 24 | −2,2 % | −23,5 % | 0,83 | 8,8 % | 13 MNOK |
| 1 656 | Sævarhagen Fus Barnehage AS | Smånr. 832 i klassen | 24 | −2,0 % | −4,4 % | 1,12 | 6,0 % | 23 MNOK |
| 1 657 | Ressurscompagniet AS | Mikronr. 753 i klassen | 24 | −0,6 % | −113,6 % | 0,25 | 32,2 % | 2 MNOK |
| 1 658 | Vasshus Gardsbarnehage AS | Smånr. 833 i klassen | 24 | −1,1 % | 2,3 % | 0,82 | 3,0 % | 18 MNOK |
| 1 659 | Espira Bjørgene AS | Smånr. 834 i klassen | 24 | −2,3 % | 6,1 % | 0,96 | −3,3 % | 18 MNOK |
| 1 660 | Drøbak Montessori Barnehage AS | Mikronr. 754 i klassen | 23 | −7,9 % | −20,2 % | 0,59 | 161,3 % | 9 MNOK |
| 1 661 | Eskoleia Barnehage AS | Smånr. 835 i klassen | 23 | −0,2 % | −0,2 % | 0,99 | 1,8 % | 22 MNOK |
| 1 662 | Hot Bikramyoga AS | Mikronr. 755 i klassen | 23 | 2,2 % | −80,7 % | 0,36 | −5,2 % | 3 MNOK |
| 1 663 | Noroff University College AS | Mellomstorenr. 72 i klassen | 23 | −6,3 % | 19,9 % | 0,52 | 14,8 % | 63 MNOK |
| 1 664 | Arctic Silence AS | Mikronr. 756 i klassen | 23 | −17,7 % | −44,5 % | 1,09 | 29,7 % | 3 MNOK |
| 1 665 | Åsheimskog Fus Barnehage AS | Smånr. 836 i klassen | 23 | −3,3 % | −1,8 % | 1,09 | 5,6 % | 19 MNOK |
| 1 666 | Lindtjønn Fus Barnehage AS | Smånr. 837 i klassen | 23 | −4,1 % | 0,6 % | 1,09 | 3,4 % | 22 MNOK |
| 1 667 | ROMERIKE BARNEHAGE - Solhaug AS | Smånr. 838 i klassen | 23 | −14,3 % | 24,3 % | 1,24 | −6,2 % | 11 MNOK |
| 1 668 | Nordicpt AS | Mikronr. 757 i klassen | 23 | −0,9 % | −6,0 % | 0,94 | 3,4 % | 1 MNOK |
| 1 669 | Tussilago Barnehage AS | Smånr. 839 i klassen | 23 | −6,4 % | 12,5 % | 1,00 | −6,9 % | 12 MNOK |
| 1 670 | Espira Muruvik Barnehage AS | Smånr. 840 i klassen | 23 | −9,8 % | −11,3 % | 0,82 | 18,7 % | 16 MNOK |
| 1 671 | Melhus Onstage AS | Mikronr. 758 i klassen | 23 | 4,3 % | −34,5 % | 0,54 | −10,3 % | 2 MNOK |
| 1 672 | Transportkompetanse Haugesund AS | Smånr. 841 i klassen | 23 | −10,2 % | 32,0 % | 0,48 | −14,6 % | 41 MNOK |
| 1 673 | Rødhette AS | Mikronr. 759 i klassen | 23 | −3,7 % | −9,4 % | 0,91 | 7,3 % | 2 MNOK |
| 1 674 | Eventyrlia Fus Barnehage AS | Smånr. 842 i klassen | 23 | −2,7 % | −15,1 % | 1,02 | 5,7 % | 19 MNOK |
| 1 675 | Security Meetings AS | Mikronr. 760 i klassen | 23 | −7,3 % | 7,0 % | 1,05 | −2,0 % | 2 MNOK |
| 1 676 | Mobarn Panorama Barnehage AS | Smånr. 843 i klassen | 22 | −4,9 % | −18,4 % | 0,71 | 20,3 % | 14 MNOK |
| 1 677 | Nyland Gård AS | Mikronr. 761 i klassen | 22 | −9,1 % | −39,5 % | 0,67 | 81,7 % | 1 MNOK |
| 1 678 | Glombo Barnehage AS | Mikronr. 762 i klassen | 22 | −3,3 % | 0,6 % | 0,58 | −1,2 % | 10 MNOK |
| 1 679 | Nesoddtangen Kjøreskole AS | Mikronr. 763 i klassen | 22 | 2,5 % | −80,0 % | 0,50 | −1,6 % | 2 MNOK |
| 1 680 | Eventus Eventyrdalen Barnehage AS | Mikronr. 764 i klassen | 22 | −12,7 % | 9,1 % | 0,64 | 3,7 % | 7 MNOK |
| 1 681 | Sjølyst Fus Barnehage AS | Smånr. 844 i klassen | 22 | −0,8 % | −11,1 % | 0,78 | 6,3 % | 17 MNOK |
| 1 682 | Heia Fus Barnehage AS | Smånr. 845 i klassen | 22 | −0,9 % | −50,0 % | 0,66 | 8,3 % | 20 MNOK |
| 1 683 | Brannvernopplæring Helgeland AS | Mikronr. 765 i klassen | 22 | −4,3 % | 11,6 % | 0,95 | −15,5 % | 2 MNOK |
| 1 684 | Lundehagen Fus Barnehage AS | Smånr. 846 i klassen | 22 | −4,7 % | −9,5 % | 1,15 | 3,8 % | 17 MNOK |
| 1 685 | Skåre Fus Barnehage AS | Smånr. 847 i klassen | 22 | −2,0 % | −14,3 % | 1,15 | 4,7 % | 20 MNOK |
| 1 686 | Hoppensprett Akademiet AS | Smånr. 848 i klassen | 22 | 0,2 % | −2,2 % | 0,21 | 8,0 % | 23 MNOK |
| 1 687 | Eventus Sol-Li Barnehage AS | Smånr. 849 i klassen | 22 | −3,7 % | 8,9 % | 0,91 | −17,1 % | 22 MNOK |
| 1 688 | Carpe Diem Barnehage AS | Mikronr. 766 i klassen | 22 | −13,9 % | 10,2 % | 1,06 | −2,2 % | 10 MNOK |
| 1 689 | Sagatun Barnehage AS | Mikronr. 767 i klassen | 22 | −2,1 % | 1,9 % | 0,83 | −5,3 % | 4 MNOK |
| 1 690 | Vangen Skistue AS | Mikronr. 768 i klassen | 22 | −0,7 % | −14,6 % | 0,56 | 6,1 % | 7 MNOK |
| 1 691 | Nki Kompetanse AS | Smånr. 850 i klassen | 21 | −72,4 % | 26,2 % | 0,93 | −11,9 % | 50 MNOK |
| 1 692 | BE Yoga Studio AS | Mikronr. 769 i klassen | 21 | −5,6 % | 5,5 % | 0,97 | −2,7 % | 3 MNOK |
| 1 693 | Hoppensprett Solbakken AS | Mikronr. 770 i klassen | 21 | −3,7 % | −50,2 % | 0,52 | 11,3 % | 8 MNOK |
| 1 694 | Ifokus Kompetanse AS | Smånr. 851 i klassen | 21 | −12,0 % | 24,4 % | 0,86 | −1,7 % | 24 MNOK |
| 1 695 | Stord Folkehøgskule AS | Smånr. 852 i klassen | 21 | −9,2 % | 24,7 % | 0,90 | −19,4 % | 21 MNOK |
| 1 696 | Håbet Fus Friluftsbarnehage AS | Smånr. 853 i klassen | 21 | −3,6 % | −26,2 % | 0,94 | 5,2 % | 13 MNOK |
| 1 697 | Oslo Kvinnehelsesenter AS | Mikronr. 771 i klassen | 21 | −7,2 % | −3,2 % | 0,97 | 9,5 % | 5 MNOK |
| 1 698 | Myrsnipa Fus Barnehage AS | Mikronr. 772 i klassen | 21 | −8,7 % | −20,0 % | 1,11 | 5,3 % | 5 MNOK |
| 1 699 | Espira Løvestad AS | Smånr. 854 i klassen | 21 | −4,1 % | 2,0 % | 0,95 | 3,0 % | 20 MNOK |
| 1 700 | Huser Gårdsbarnehage AS | Smånr. 855 i klassen | 21 | −7,9 % | 12,6 % | 1,00 | −12,8 % | 11 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.