Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 251 | Kristelig Gymnasium AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 71 | 4,7 % | 79,5 % | 3,57 | 8,7 % | 147 MNOK |
| 252 | Shaper AS | Mikronr. 107 i klassen | 71 | 7,8 % | 50,1 % | 2,07 | 6,4 % | 4 MNOK |
| 253 | Nordlysbyen Trafikkskole AS | Mikronr. 108 i klassen | 71 | 9,9 % | 49,6 % | 2,95 | 8,9 % | 5 MNOK |
| 254 | TROLLSTUA, Frelsesarmeens Barnehage i Asker AS | Smånr. 135 i klassen | 71 | 5,9 % | 55,2 % | 2,14 | 5,2 % | 15 MNOK |
| 255 | Thrana HR AS | Mikronr. 109 i klassen | 71 | 13,3 % | 71,8 % | 3,49 | −35,6 % | 2 MNOK |
| 256 | Painfreeu AS | Mikronr. 110 i klassen | 71 | 8,4 % | 42,3 % | 2,73 | 12,4 % | 2 MNOK |
| 257 | The Learning Group AS | Mikronr. 111 i klassen | 71 | 3,3 % | 91,2 % | 11,35 | −12,0 % | 4 MNOK |
| 258 | Storafjellet Fus Barnehage AS | Smånr. 136 i klassen | 71 | 9,3 % | 28,0 % | 1,60 | 12,8 % | 18 MNOK |
| 259 | Tungtrø Barnehage AS | Mikronr. 112 i klassen | 71 | 12,7 % | 44,6 % | 3,33 | 13,9 % | 9 MNOK |
| 260 | Bekkjarvik Maritime Fus Barnehage AS | Smånr. 137 i klassen | 71 | 14,8 % | 29,7 % | 1,56 | 9,7 % | 31 MNOK |
| 261 | Step Studio AS | Mikronr. 113 i klassen | 71 | 4,1 % | 59,3 % | 2,46 | 15,2 % | 2 MNOK |
| 262 | Jåddåren Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 114 i klassen | 70 | 4,3 % | 64,0 % | 2,14 | 18,0 % | 8 MNOK |
| 263 | Din Trafikkskole AS | Mikronr. 115 i klassen | 70 | 14,4 % | 61,6 % | 1,95 | −5,3 % | 7 MNOK |
| 264 | Haralds Trafikkskole Ski AS | Mikronr. 116 i klassen | 70 | 7,3 % | 88,6 % | 6,99 | −13,0 % | 2 MNOK |
| 265 | Soldagen Barnehage AS | Smånr. 138 i klassen | 70 | 3,3 % | 66,7 % | 2,48 | 10,7 % | 15 MNOK |
| 266 | BØ Trafikkskole AS | Mikronr. 117 i klassen | 70 | 17,1 % | 26,0 % | 2,54 | 22,6 % | 4 MNOK |
| 267 | Move1 AS | Mikronr. 118 i klassen | 70 | 12,4 % | 64,1 % | 1,22 | 22,8 % | 1 MNOK |
| 268 | BS Trafikkskole AS | Mikronr. 119 i klassen | 70 | 18,2 % | 56,0 % | 2,03 | 2,8 % | 8 MNOK |
| 269 | Backswing Invest AS | Mikronr. 120 i klassen | 70 | 35,9 % | 80,8 % | 2,26 | −31,0 % | 1 MNOK |
| 270 | Stiklestad Gårds- og Friluftsbarnehage AS | Smånr. 139 i klassen | 70 | 5,6 % | 45,9 % | 1,81 | 20,0 % | 11 MNOK |
| 271 | Granstubben Barnehage Henning AS | Smånr. 140 i klassen | 70 | 9,1 % | 26,0 % | 1,98 | 12,8 % | 16 MNOK |
| 272 | Norwegian Colour Senter AS | Mikronr. 121 i klassen | 70 | 8,5 % | 63,5 % | 2,74 | −5,2 % | 5 MNOK |
| 273 | KONGSVINGER & Smedtorp Trafikkskole AS | Smånr. 141 i klassen | 70 | 19,9 % | 53,3 % | 1,33 | −1,0 % | 15 MNOK |
| 274 | Norges Eiendomsakademi AS | Smånr. 142 i klassen | 70 | 8,3 % | 73,1 % | 4,27 | −9,1 % | 32 MNOK |
| 275 | The Norwegian Combat Academy AS | Mikronr. 122 i klassen | 70 | 6,0 % | 43,8 % | 1,14 | 81,1 % | 2 MNOK |
| 276 | Kringla Friluftsbarnehage AS | Smånr. 143 i klassen | 70 | 6,7 % | 39,0 % | 1,57 | 5,9 % | 11 MNOK |
| 277 | Tønsbergkirkenes Barnehager AS | Smånr. 144 i klassen | 70 | 4,5 % | 50,3 % | 4,47 | 8,1 % | 40 MNOK |
| 278 | Arcos AS | Smånr. 145 i klassen | 70 | 17,6 % | 30,4 % | 1,08 | 18,7 % | 38 MNOK |
| 279 | Seiersborg Videregående Skole Follo AS | Smånr. 146 i klassen | 69 | 7,6 % | 28,1 % | 1,89 | 31,0 % | 36 MNOK |
| 280 | Montessoribarnehagen Solsikken Maristova AS | Mikronr. 123 i klassen | 69 | 4,2 % | 74,1 % | 4,11 | 5,0 % | 4 MNOK |
| 281 | Nerby AS | Smånr. 147 i klassen | 69 | 14,4 % | 32,7 % | 1,48 | 7,1 % | 14 MNOK |
| 282 | Voll Skole AS | Smånr. 148 i klassen | 69 | 5,3 % | 75,1 % | 3,63 | −2,7 % | 13 MNOK |
| 283 | Ludens Norge AS | Mikronr. 124 i klassen | 69 | 13,9 % | 53,2 % | 2,04 | 6,1 % | 7 MNOK |
| 284 | Hakkespetten Barnehage AS | Smånr. 149 i klassen | 69 | 14,2 % | 29,5 % | 1,20 | 9,0 % | 15 MNOK |
| 285 | Ole Brumm Barnehage Aurskog AS | Smånr. 150 i klassen | 69 | 6,7 % | 30,9 % | 1,36 | 9,2 % | 15 MNOK |
| 286 | Josef Akademi AS | Mikronr. 125 i klassen | 69 | 9,6 % | 54,1 % | 1,86 | 16,6 % | 3 MNOK |
| 287 | Hundvin Naturbarnehage AS | Mikronr. 126 i klassen | 69 | 5,1 % | 55,6 % | 2,01 | 6,2 % | 7 MNOK |
| 288 | Tunåsen Barnehage AS | Mikronr. 127 i klassen | 69 | 6,6 % | 57,3 % | 2,26 | 12,2 % | 7 MNOK |
| 289 | Skogshorn Rideleir AS | Mikronr. 128 i klassen | 69 | 3,2 % | 86,1 % | 3,81 | 4,8 % | 2 MNOK |
| 290 | Theas Bærum AS | Smånr. 151 i klassen | 69 | 11,5 % | 25,4 % | 3,91 | 6,1 % | 27 MNOK |
| 291 | Mellembakken Trafikkskole AS | Smånr. 152 i klassen | 69 | 6,7 % | 33,2 % | 2,06 | 12,9 % | 13 MNOK |
| 292 | Heimtun Barnehage AS | Smånr. 153 i klassen | 69 | 7,2 % | 62,4 % | 2,65 | −0,1 % | 13 MNOK |
| 293 | Myhre Gård AS | Mikronr. 129 i klassen | 69 | 12,4 % | 46,4 % | 1,41 | – | 7 MNOK |
| 294 | Kabelvåg Barnehage AS | Mikronr. 130 i klassen | 69 | 15,3 % | 76,0 % | 1,03 | −0,3 % | 7 MNOK |
| 295 | Tubus Barnehage AS | Smånr. 154 i klassen | 69 | 4,2 % | 47,4 % | 1,58 | 10,5 % | 22 MNOK |
| 296 | Hauge Trafikkskole AS | Mikronr. 131 i klassen | 69 | 9,4 % | 51,6 % | 1,46 | 14,3 % | 4 MNOK |
| 297 | Leiknes Fus Barnehage AS | Smånr. 155 i klassen | 68 | 6,6 % | 42,0 % | 1,72 | 4,8 % | 20 MNOK |
| 298 | Linnéa Natur- og Gårdsbarnehage AS | Smånr. 156 i klassen | 68 | 4,9 % | 44,3 % | 1,70 | 4,1 % | 12 MNOK |
| 299 | Huldance Dansestudio AS | Mikronr. 132 i klassen | 68 | 25,1 % | 33,8 % | 1,48 | 57,5 % | 2 MNOK |
| 300 | Bybroen Videregående Skole AS | Smånr. 157 i klassen | 68 | 1,6 % | 73,7 % | 3,65 | 8,3 % | 27 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.