Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Vaidas Visjon ASuten rang: Balanse mangler | Mikro | – | 3,5 % | – | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Valle Gård Barnehage ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | – | – | – |
| – | Vammen Barnehage ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −9,9 % | 0,23 | – | 0 MNOK |
| – | Vantix Performance ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,8 % | 606,06 | – | – |
| – | Varvikkleiva ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | VE og Vel ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 18,1 % | −1 643,5 % | 0,06 | −0,1 % | 0 MNOK |
| – | Vebnovi ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −238,7 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Veig ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,1 % | −164,5 % | 0,38 | 0,7 % | 1 MNOK |
| – | Veiskillet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 3,9 % | 58,4 % | 2,40 | −14,5 % | 0 MNOK |
| – | Velferdsforbundet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −67,7 % | −419,5 % | 0,19 | 23 894,5 % | 0 MNOK |
| – | Verdifaktor ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −1 886,4 % | 0,05 | – | 0 MNOK |
| – | Veslemøy Solberg Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 2,2 % | 0,97 | – | 0 MNOK |
| – | Vestland Kompetansesenter ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Vestre Aker Omsorg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −268,1 % | 0,27 | – | – |
| – | Vesttor ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,9 % | 22,75 | – | – |
| – | Viben Yoga ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 0,1 % | 18,1 % | 1,01 | −26,6 % | 0 MNOK |
| – | Victory Ltd ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 85,4 % | 6,85 | – | – |
| – | Vid Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,0 % | 1,83 | – | 0 MNOK |
| – | Vidya Yoga ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 11,1 % | 35,6 % | 1,39 | −4,1 % | 1 MNOK |
| – | VIKEN & Lauritzen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 64,4 % | 87,2 % | 7,83 | −23,6 % | 0 MNOK |
| – | Vin og Medisin ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 33,2 % | 94,1 % | 14,68 | 38,7 % | 1 MNOK |
| – | Vingu ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −14,5 % | 96,4 % | 27,47 | −70,9 % | 0 MNOK |
| – | Vintage ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 65,5 % | 73,4 % | 0,66 | – | 0 MNOK |
| – | Virtu ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −9,4 % | 0,53 | – | – |
| – | Vocalize ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5,4 % | 66,0 % | 2,94 | 34,1 % | 1 MNOK |
| – | Voici ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,1 % | 13,0 % | 3,78 | 69,0 % | 0 MNOK |
| – | Vrkstedet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −30,3 % | −33,2 % | 0,20 | −34,7 % | 0 MNOK |
| – | Vuc ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 40,5 % | 22,3 % | 1,29 | −10,3 % | 0 MNOK |
| – | Wang Toppidrett Ringerike ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 79,1 % | 4,78 | – | – |
| – | Water Competence ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 63,1 % | 19,7 % | 0,38 | 366,5 % | 0 MNOK |
| – | Way ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Små | – | 0,5 % | −288,7 % | 0,25 | −14,1 % | 11 MNOK |
| – | Webcoaching ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −235,1 % | 97,5 % | 39,29 | −14,2 % | 0 MNOK |
| – | Wedo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 26,4 % | 39,8 % | 1,66 | −23,2 % | 0 MNOK |
| – | Ween Kapital ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −240,7 % | 93,2 % | 14,49 | – | 0 MNOK |
| – | Wellbee Life ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −3 838 968,4 % | 0,00 | – | – |
| – | Wetalk ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | – | – | 0 MNOK |
| – | Wichmann Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,0 % | 23 154,60 | – | – |
| – | Wilingmo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 54,0 % | 100,0 % | – | 324,4 % | 0 MNOK |
| – | WP Skolen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 12,8 % | 85,4 % | 6,86 | −2,5 % | 0 MNOK |
| – | XT Voss ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −17,0 % | −16,1 % | 2,78 | 247,1 % | 1 MNOK |
| – | Yggdrasil Language Services ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −23,4 % | −1,2 % | 0,99 | −26,1 % | 1 MNOK |
| – | Yoga Bohem ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,0 % | 95,8 % | 23,89 | −17,5 % | 0 MNOK |
| – | Yogaskolen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 48,7 % | 79,4 % | 4,88 | 188,8 % | 0 MNOK |
| – | Yogatid ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3,6 % | 64,0 % | 2,78 | −49,5 % | 0 MNOK |
| – | Yoginis Yogastudio ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 5,1 % | 35,9 % | 1,32 | −3,4 % | 0 MNOK |
| – | Yrkessjåførskolen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Zenith Kompetanse ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | 90,69 | – | – |
| – | Zmart Anlegg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | ZO Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 60,7 % | 49,55 | – | 0 MNOK |
| – | Årvollskogen Barnehage ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | – | – | – |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.