North Fender AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 697 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 181 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 99 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
North Fender AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 53,5 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 41,5 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 53,5 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 52,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 63,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 41,5 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,13 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør North Fender AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
North Fender AS har score 73 for 2025, rang 2 181 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 99 mot sammenlignbare, driftsmargin 53,5 % mot median 3,4 %. Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
North Fender AS hadde en driftsmargin på 53,5 % og en egenkapitalandel på 41,5 % i 2025, og er nr. 2 181 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 57 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 47 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 57 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 99 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er North Fender AS?
Driftsmarginen var 53,5 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 63,0 %.
Hvor solid er North Fender AS?
Egenkapitalandelen var 41,5 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i North Fender AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,13 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står North Fender AS i Handel?
North Fender AS er nr. 2 181 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 697 av 7 418.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934968344
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. januar 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Storingavika 96, 5174 MATHOPEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 11,4 MNOK |
| Driftsresultat | 6,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,5 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 5,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6560929.
Videre
Lignende selskaper
- Frova Steel AS indeks 73, nr. 2 172 · sammenlign
- Profilco AS indeks 73, nr. 2 175 · sammenlign
- Elektra Norge AS indeks 73, nr. 2 176 · sammenlign
- Roth Daglegvare AS indeks 73, nr. 2 178 · sammenlign
- Gunders Bil AS indeks 73, nr. 2 185 · sammenlign