Multe Consulting AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 304 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 479 av 2 286 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Multe Consulting AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 320 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 28,4 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 44,5 % (median 43,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 28,4 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 28,4 % | 9,9 % |
| Totalrentabilitet | 55,3 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,80 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,38 MNOK | 0,80 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Multe Consulting AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Multe Consulting AS har score 64 for 2025, rang 479 av 2 286 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 28,4 % mot median 9,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Multe Consulting AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 28,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Multe Consulting AS hadde en driftsmargin på 28,4 % og en egenkapitalandel på 44,5 % i 2025, og er nr. 479 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 8 MNOK |
| P/B | 4,1 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Multe Consulting AS?
Driftsmarginen var 28,4 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,3 %.
Hvor solid er Multe Consulting AS?
Egenkapitalandelen var 44,5 % i 2025 (median 43,4 %). Gjeldsgraden var 1,25 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Multe Consulting AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2025 (median 1,66).
Hvordan står Multe Consulting AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Multe Consulting AS er nr. 479 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 304 av 1 320.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 935477689
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. april 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Slottsgate 6, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. mai 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 20,0 % · tre største 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 33 %
- Rhg AS · 20,0 %
- Fhg AS · 20,0 %
- Trymmen Holding AS · 20,0 %
- Daidalos AS · 20,0 %
- Brynsen Holding AS · 20,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | – |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6851648.
Videre
Lignende selskaper
- Lade Agenda AS indeks 64, nr. 475 · sammenlign
- Ingholm Invest AS indeks 64, nr. 476 · sammenlign
- Tiq Regnskapsbyrå AS indeks 64, nr. 478 · sammenlign
- Langseth Invest AS indeks 64, nr. 480 · sammenlign
- ADVOKATENE ENOKSEN & Steiro AS indeks 64, nr. 481 · sammenlign