Motorama AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 498 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 997 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Motorama AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 32,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 16,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 15,8 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 37,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,11 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 9,09 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Motorama AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Motorama AS har score 71 for 2025, rang 2 997 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 9,09 mot median 1,74. Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,2 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Motorama AS hadde en driftsmargin på 16,2 % og en egenkapitalandel på 32,1 % i 2025, og er nr. 2 997 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Motorama AS?
Driftsmarginen var 16,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,9 %.
Hvor solid er Motorama AS?
Egenkapitalandelen var 32,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 2,11 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Motorama AS?
Likviditetsgrad 1 var 9,09 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Motorama AS i Handel?
Motorama AS er nr. 2 997 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 498 av 11 289.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 935986338
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. juli 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvramarka 3, 4337 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. august 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6539761.
Videre
Lignende selskaper
- Enor AS indeks 71, nr. 2 989 · sammenlign
- Geos AS indeks 71, nr. 2 991 · sammenlign
- Torshov Torg Blomster AS indeks 71, nr. 2 992 · sammenlign
- Sømådalen Landhandel AS indeks 71, nr. 2 994 · sammenlign
- Tåsen Vårt Parfymeri AS indeks 71, nr. 3 004 · sammenlign