Coreoptics AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 25,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 25,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 19,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 28,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,57 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Coreoptics AS hadde en egenkapitalandel på 28,0 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Coreoptics AS?
Driftsmarginen var 25,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,5 %.
Hvor solid er Coreoptics AS?
Egenkapitalandelen var 28,0 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,57 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Coreoptics AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2025 (median 1,41).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 936285732
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. september 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Hagaveg 1028, 1929 AULI (NES)
- Kommune
- Nes rang 10–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. oktober 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kiv Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Kiv Holding AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Kiv Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6506357.