Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 551 | Haugenstua Klinikken AS | Mikronr. 437 i klassen | 77 | 41,9 % | 78,8 % | 3,76 | – | 1 MNOK |
| 552 | Rukkedalskogen AS | Mikronr. 438 i klassen | 77 | 65,2 % | 70,3 % | 3,15 | – | 4 MNOK |
| 553 | Hoel Eiendom AS | Mikronr. 439 i klassen | 77 | 49,6 % | 65,2 % | 4,58 | – | 2 MNOK |
| 554 | Veas Eiendom AS | Mikronr. 440 i klassen | 77 | 71,8 % | 61,1 % | 1,86 | – | 5 MNOK |
| 555 | MAS & CO AS | Smånr. 98 i klassen | 77 | 83,2 % | 72,6 % | 0,51 | – | 17 MNOK |
| 556 | Killi Eiendom Harstad AS | Mikronr. 441 i klassen | 77 | 66,2 % | 76,4 % | 0,92 | – | 7 MNOK |
| 557 | Hofveien 10 AS | Mikronr. 442 i klassen | 77 | 89,8 % | 57,4 % | 1,12 | – | 3 MNOK |
| 558 | KYVIK & CO AS | Smånr. 99 i klassen | 77 | 55,1 % | 61,5 % | 1,82 | – | 10 MNOK |
| 559 | Røstad Utvikling AS | Mikronr. 443 i klassen | 77 | 55,6 % | 88,9 % | 1,86 | – | 2 MNOK |
| 560 | Rolf Lycke Invest A/S | Mikronr. 444 i klassen | 77 | 74,0 % | 81,7 % | 1,42 | – | 6 MNOK |
| 561 | Drammen Boligbyggelags Eiendomsselskap AS | Mikronr. 445 i klassen | 77 | 36,8 % | 89,0 % | 3,37 | – | 4 MNOK |
| 562 | Slr Invest AS | Mikronr. 446 i klassen | 77 | 29,5 % | 89,6 % | 9,88 | – | 2 MNOK |
| 563 | PS Nymalt AS | Mikronr. 447 i klassen | 77 | 20,1 % | 91,2 % | 8,26 | – | 1 MNOK |
| 564 | Andersen Eiendom Fredrikstad AS | Mikronr. 448 i klassen | 77 | 60,6 % | 66,7 % | 1,66 | – | 3 MNOK |
| 565 | Kopstad og Haugen Eiendom AS | Mikronr. 449 i klassen | 77 | 80,7 % | 55,6 % | 2,21 | – | 3 MNOK |
| 566 | Peritus Invest AS | Mikronr. 450 i klassen | 77 | 21,8 % | 72,8 % | 7,26 | – | 1 MNOK |
| 567 | Lagånd AS | Mikronr. 451 i klassen | 77 | 89,1 % | 100,0 % | – | – | 4 MNOK |
| 568 | Hunsbedt AS | Mikronr. 452 i klassen | 77 | 41,4 % | 90,3 % | 9,58 | – | 5 MNOK |
| 569 | Vats AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 77 | 60,7 % | 69,7 % | 0,37 | – | 381 MNOK |
| 570 | Øvrebergbygget AS | Mikronr. 453 i klassen | 77 | 33,3 % | 97,1 % | 26,17 | – | 2 MNOK |
| 571 | Hotell Norge AS | Mikronr. 454 i klassen | 77 | 61,5 % | 72,0 % | 1,53 | – | 1 MNOK |
| 572 | Verkseier Furulundsvei 9 D AS | Mikronr. 455 i klassen | 77 | 67,8 % | 73,8 % | 0,91 | – | 3 MNOK |
| 573 | Gry AS | Mikronr. 456 i klassen | 77 | 24,2 % | 71,1 % | 15,81 | – | 2 MNOK |
| 574 | Holbergsgate i AS | Mikronr. 457 i klassen | 77 | 97,9 % | 37,0 % | 4,77 | – | 6 MNOK |
| 575 | Norway Investment AS | Mikronr. 458 i klassen | 77 | 52,4 % | 101,8 % | 0,48 | – | 3 MNOK |
| 576 | Stakkhauen AS | Mikronr. 459 i klassen | 77 | 51,2 % | 79,3 % | 1,67 | – | 1 MNOK |
| 577 | Strandveien 7 Utbygging AS | Smånr. 100 i klassen | 77 | 12,3 % | 58,5 % | 2,41 | – | 36 MNOK |
| 578 | B Prosjekt AS | Mikronr. 460 i klassen | 76 | 3,5 % | 98,1 % | 54,27 | – | 2 MNOK |
| 579 | T B Eiendom AS | Mikronr. 461 i klassen | 76 | 49,7 % | 76,3 % | 45,47 | – | 2 MNOK |
| 580 | Bergabo AS | Mikronr. 462 i klassen | 76 | 28,5 % | 76,5 % | 4,64 | – | 2 MNOK |
| 581 | Svartøya 6 AS | Mikronr. 463 i klassen | 76 | 49,9 % | 65,1 % | 5,40 | – | 2 MNOK |
| 582 | Østre Rosten 66 AS | Mikronr. 464 i klassen | 76 | 40,0 % | 70,2 % | 2,35 | – | 2 MNOK |
| 583 | Brimsholm Eigedom AS | Mikronr. 465 i klassen | 76 | 69,4 % | 45,6 % | 4,47 | – | 2 MNOK |
| 584 | Havna AS | Mikronr. 466 i klassen | 76 | 13,2 % | 91,1 % | 7,96 | – | 2 MNOK |
| 585 | Delfin AS | Mikronr. 467 i klassen | 76 | 72,9 % | 92,5 % | 0,86 | – | 4 MNOK |
| 586 | Båtsfjord Boligselskap AS | Mikronr. 468 i klassen | 76 | 71,7 % | 68,9 % | 2,52 | – | 1 MNOK |
| 587 | Pilotveien 4 AS | Mikronr. 469 i klassen | 76 | 97,5 % | 30,1 % | 7,87 | – | 4 MNOK |
| 588 | Herk AS | Mikronr. 470 i klassen | 76 | 69,7 % | 71,1 % | 1,18 | – | 1 MNOK |
| 589 | N.A. JENSEN & CO. A/S | Mikronr. 471 i klassen | 76 | 73,9 % | 40,3 % | 6,35 | – | 2 MNOK |
| 590 | Hso Eiendom AS | Mikronr. 472 i klassen | 76 | 67,1 % | 53,2 % | 1,87 | – | 1 MNOK |
| 591 | System Partner AS | Mikronr. 473 i klassen | 76 | 82,3 % | 56,9 % | 1,10 | – | 2 MNOK |
| 592 | Medusa Tjøme AS | Mikronr. 474 i klassen | 76 | 80,2 % | 82,1 % | 0,90 | – | 3 MNOK |
| 593 | Heiane 4 AS | Smånr. 101 i klassen | 76 | 71,0 % | 53,9 % | 2,10 | – | 15 MNOK |
| 594 | Strandgt 2 AS | Mikronr. 475 i klassen | 76 | 79,2 % | 91,2 % | 2,65 | – | 8 MNOK |
| 595 | Industrigaten 59 AS | Mikronr. 476 i klassen | 76 | 66,7 % | 97,9 % | 6,66 | – | 3 MNOK |
| 596 | LEONH L SØRRA & CO AS | Mikronr. 477 i klassen | 76 | 26,1 % | 85,8 % | 3,10 | – | 1 MNOK |
| 597 | Navigol AS | Mikronr. 478 i klassen | 76 | 99,1 % | 33,1 % | 2,40 | – | 7 MNOK |
| 598 | Nydalen Utvikling AS | Mikronr. 479 i klassen | 76 | 49,5 % | 64,0 % | 3,66 | – | 6 MNOK |
| 599 | Havna Eiendom AS | Mikronr. 480 i klassen | 76 | 49,0 % | 68,5 % | 2,54 | – | 1 MNOK |
| 600 | Myra Senter AS | Mikronr. 481 i klassen | 76 | 71,0 % | 54,7 % | 12,80 | – | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.