Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 151 | Thon Kjøpesenter Øst AS | Mellomstorenr. 45 i klassen | 69 | 39,0 % | 88,4 % | 0,70 | – | 263 MNOK |
| 1 152 | Fammestad Næringsbygg AS | Mikronr. 908 i klassen | 69 | 66,4 % | 53,2 % | 0,58 | – | 2 MNOK |
| 1 153 | Elektrovegen 5 AS | Mikronr. 909 i klassen | 69 | 89,3 % | 43,3 % | 0,58 | – | 1 MNOK |
| 1 154 | Hardanger Maskinstasjon Eiendom AS | Mikronr. 910 i klassen | 69 | 65,3 % | 60,1 % | 0,19 | – | 4 MNOK |
| 1 155 | AURE & Valskaar AS | Smånr. 197 i klassen | 69 | 6,4 % | 51,3 % | 1,96 | – | 19 MNOK |
| 1 156 | Herlov Langgård AS | Mikronr. 911 i klassen | 69 | 23,1 % | 75,4 % | 1,56 | – | 2 MNOK |
| 1 157 | Grande Trevare AS | Mikronr. 912 i klassen | 69 | 59,0 % | 68,1 % | 2,64 | – | 2 MNOK |
| 1 158 | Haakon Vii's Gate 9 Utleie AS | Smånr. 198 i klassen | 69 | 80,9 % | 63,8 % | 0,11 | – | 15 MNOK |
| 1 159 | Hebra Eiendom AS | Mikronr. 913 i klassen | 69 | 96,8 % | 37,8 % | 4,59 | – | 1 MNOK |
| 1 160 | Johnny Steen Holding AS | Mikronr. 914 i klassen | 69 | 32,6 % | 46,9 % | 2,90 | – | 4 MNOK |
| 1 161 | Procap AS | Smånr. 199 i klassen | 69 | 93,0 % | 26,0 % | 1,22 | – | 15 MNOK |
| 1 162 | Bondkall Eiendom AS | Mikronr. 915 i klassen | 69 | 73,8 % | 56,3 % | 1,47 | – | 2 MNOK |
| 1 163 | Wergelandsveien 27 AS | Smånr. 200 i klassen | 69 | 37,4 % | 91,2 % | 1,77 | – | 13 MNOK |
| 1 164 | Hommersåkveien 20 Eiendom AS | Mikronr. 916 i klassen | 69 | 89,1 % | 66,4 % | 0,11 | – | 2 MNOK |
| 1 165 | Gnist Innovation AS | Mikronr. 917 i klassen | 69 | 46,1 % | 41,7 % | 1,63 | – | 5 MNOK |
| 1 166 | Østfoldbygg AS | Mikronr. 918 i klassen | 69 | 76,9 % | 58,7 % | 0,19 | – | 3 MNOK |
| 1 167 | Tit Holding AS | Mikronr. 919 i klassen | 69 | 22,4 % | 72,2 % | 3,22 | – | 7 MNOK |
| 1 168 | Nykirkebakken Eiendom AS | Mikronr. 920 i klassen | 69 | 66,5 % | 43,5 % | 2,18 | – | 1 MNOK |
| 1 169 | Naustet Eiendom AS | Mikronr. 921 i klassen | 69 | 61,7 % | 47,4 % | 3,46 | – | 4 MNOK |
| 1 170 | BRUSTAD & Partnere AS | Smånr. 201 i klassen | 69 | 8,5 % | 44,3 % | 1,78 | – | 23 MNOK |
| 1 171 | Celvica Invest AS | Mikronr. 922 i klassen | 69 | 79,5 % | 69,2 % | 1,67 | – | 1 MNOK |
| 1 172 | Odfjell Eiendom AS | Smånr. 202 i klassen | 69 | 7,7 % | 90,1 % | 1,44 | – | 13 MNOK |
| 1 173 | Jektvik Eiendom AS | Mikronr. 923 i klassen | 69 | 4,0 % | 67,6 % | 2,29 | – | 9 MNOK |
| 1 174 | Rh63 Eiendom AS | Mikronr. 924 i klassen | 69 | 15,8 % | 44,3 % | 8,66 | – | 1 MNOK |
| 1 175 | Olympus Mons AS | Mikronr. 925 i klassen | 69 | 62,9 % | 25,8 % | 6,78 | – | 2 MNOK |
| 1 176 | Invito AS | Mikronr. 926 i klassen | 69 | 89,7 % | 52,0 % | 2,02 | – | 5 MNOK |
| 1 177 | Kari Johansen Eiendom AS | Mikronr. 927 i klassen | 69 | 41,5 % | 43,6 % | 4,69 | – | 3 MNOK |
| 1 178 | Curare AS | Smånr. 203 i klassen | 69 | 97,6 % | 87,6 % | 0,41 | – | 10 MNOK |
| 1 179 | Heim Eiendom AS | Smånr. 204 i klassen | 69 | 29,0 % | 59,1 % | 2,63 | – | 12 MNOK |
| 1 180 | Jon Sundsvei 1 AS | Mikronr. 928 i klassen | 69 | 87,1 % | 65,7 % | 2,09 | – | 1 MNOK |
| 1 181 | Aen Eiendom AS | Mikronr. 929 i klassen | 69 | 48,2 % | 65,4 % | 2,09 | – | 3 MNOK |
| 1 182 | Vennesla Næring AS | Mikronr. 930 i klassen | 69 | 52,8 % | 97,5 % | 4,41 | – | 3 MNOK |
| 1 183 | Reaksjon Eiendom AS | Mikronr. 931 i klassen | 69 | 70,2 % | 29,0 % | 6,42 | – | 2 MNOK |
| 1 184 | Hausmannsgate 6 AS | Smånr. 205 i klassen | 69 | 56,5 % | 38,7 % | 2,44 | – | 15 MNOK |
| 1 185 | Colosseum Kino Eiendom AS | Smånr. 206 i klassen | 69 | 80,5 % | 68,2 % | 0,54 | – | 18 MNOK |
| 1 186 | Karmsund Havn Eiendom AS | Mikronr. 932 i klassen | 69 | 43,5 % | 61,7 % | 18,91 | – | 1 MNOK |
| 1 187 | Jelo Eiendom AS | Mikronr. 933 i klassen | 69 | 61,1 % | 32,7 % | 5,88 | – | 1 MNOK |
| 1 188 | RE Østervåg 4 AS | Mikronr. 934 i klassen | 69 | 68,6 % | 64,3 % | 0,98 | – | 2 MNOK |
| 1 189 | Kokstadvegen 35B AS | Mikronr. 935 i klassen | 69 | 55,0 % | 64,9 % | 0,96 | – | 9 MNOK |
| 1 190 | Åssiden Eiendomsselskap AS | Mikronr. 936 i klassen | 68 | 73,0 % | 73,5 % | 0,06 | – | 8 MNOK |
| 1 191 | Deliveien 3 AS | Mikronr. 937 i klassen | 68 | 58,0 % | 96,5 % | 3,54 | – | 6 MNOK |
| 1 192 | Altair AS | Mikronr. 938 i klassen | 68 | 17,5 % | 84,8 % | 2,51 | – | 2 MNOK |
| 1 193 | Østfold Lagerbygg AS | Mellomstorenr. 46 i klassen | 68 | 73,7 % | 74,2 % | 1,33 | – | 55 MNOK |
| 1 194 | Nedre Møllenberg GT 59 II AS | Mikronr. 939 i klassen | 68 | 54,9 % | 56,0 % | 0,86 | – | 2 MNOK |
| 1 195 | Boligmegleren Stray AS | Smånr. 207 i klassen | 68 | 3,7 % | 58,2 % | 4,02 | – | 16 MNOK |
| 1 196 | AS NIDELV EIENDOMSELSKAP | Mikronr. 940 i klassen | 68 | 33,1 % | 54,0 % | 2,00 | – | 2 MNOK |
| 1 197 | Vågaveien 25 AS | Mikronr. 941 i klassen | 68 | 67,1 % | 55,8 % | 0,56 | – | 5 MNOK |
| 1 198 | Ranheimsveien Eiendom AS | Mikronr. 942 i klassen | 68 | 76,3 % | 79,3 % | 0,98 | – | 3 MNOK |
| 1 199 | Stanseveien 18 AS | Mikronr. 943 i klassen | 68 | 68,5 % | 47,2 % | 0,76 | – | 3 MNOK |
| 1 200 | Åkersvikvegen 30 AS | Mikronr. 944 i klassen | 68 | 81,1 % | 79,2 % | 0,09 | – | 7 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.