Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 501 | Storebrand Vogellund 31 AS | Smånr. 268 i klassen | 65 | 73,8 % | 63,0 % | 0,49 | – | 15 MNOK |
| 1 502 | Næringsmegleren AS | Smånr. 269 i klassen | 65 | 12,0 % | 43,6 % | 1,65 | – | 25 MNOK |
| 1 503 | Olav Røysland AS | Mikronr. 1 166 i klassen | 65 | 38,1 % | 54,5 % | 2,09 | – | 3 MNOK |
| 1 504 | Edlandsgården AS | Smånr. 270 i klassen | 65 | 11,0 % | 83,0 % | 0,38 | – | 46 MNOK |
| 1 505 | Krågsrud AS | Mikronr. 1 167 i klassen | 65 | 66,7 % | 33,4 % | 13,85 | – | 1 MNOK |
| 1 506 | Bygginvest Støren AS | Mikronr. 1 168 i klassen | 65 | 82,2 % | 44,9 % | 0,04 | – | 5 MNOK |
| 1 507 | B. S. Aure Eigedom A/S | Mikronr. 1 169 i klassen | 65 | 36,6 % | 62,4 % | 2,88 | – | 3 MNOK |
| 1 508 | Tubus Barnehage Eiendom AS | Mikronr. 1 170 i klassen | 65 | 71,3 % | 47,9 % | 0,17 | – | 1 MNOK |
| 1 509 | Tempo Consult AS | Mikronr. 1 171 i klassen | 65 | −28,7 % | 86,8 % | 6,54 | – | 3 MNOK |
| 1 510 | Relog Drift AS | Smånr. 271 i klassen | 65 | 5,8 % | 43,8 % | 1,78 | – | 24 MNOK |
| 1 511 | Sørumsand Næringspark ASdatterselskap av Skb Eiendom AS | Smånr. 272 i klassen | 65 | 72,5 % | 25,7 % | 2,82 | – | 24 MNOK |
| 1 512 | M Svendal AS | Mikronr. 1 172 i klassen | 65 | 12,8 % | 80,7 % | 1,08 | – | 2 MNOK |
| 1 513 | WITTUSEN & Jensen AS | Mikronr. 1 173 i klassen | 65 | −395,8 % | 89,4 % | 12,48 | – | 1 MNOK |
| 1 514 | Fossveien 7-9 AS | Mikronr. 1 174 i klassen | 65 | 32,9 % | 95,5 % | 5,33 | – | 2 MNOK |
| 1 515 | Skippergata Bygg AS | Mikronr. 1 175 i klassen | 65 | 57,3 % | 80,2 % | 3,91 | – | 4 MNOK |
| 1 516 | Jabe Eiendom AS | Smånr. 273 i klassen | 65 | 58,2 % | 30,1 % | 4,00 | – | 23 MNOK |
| 1 517 | Dikeveien 50 Eiendom AS | Mikronr. 1 176 i klassen | 65 | 59,5 % | 61,7 % | 0,52 | – | 1 MNOK |
| 1 518 | Sinsen og Rosenhoff Eiendomsmegling AS | Smånr. 274 i klassen | 65 | 12,0 % | 35,2 % | 1,53 | – | 21 MNOK |
| 1 519 | Damp AS | Smånr. 275 i klassen | 65 | 11,9 % | 44,4 % | 0,99 | – | 11 MNOK |
| 1 520 | S & J Eiendomsforvaltning AS | Mikronr. 1 177 i klassen | 65 | 17,3 % | 51,6 % | 1,79 | – | 4 MNOK |
| 1 521 | Hhmek AS | Mikronr. 1 178 i klassen | 65 | 21,9 % | 46,2 % | 1,39 | – | 1 MNOK |
| 1 522 | Opalos AS | Mikronr. 1 179 i klassen | 65 | 20,1 % | 42,6 % | 1,99 | – | 2 MNOK |
| 1 523 | Bella Industrieiendom AS | Mikronr. 1 180 i klassen | 65 | 76,5 % | 28,7 % | 1,55 | – | 8 MNOK |
| 1 524 | Skjoldal AS | Mikronr. 1 181 i klassen | 65 | 60,4 % | 28,1 % | 2,66 | – | 2 MNOK |
| 1 525 | Røros Hotell Eiendom AS | Smånr. 276 i klassen | 65 | 37,3 % | 45,6 % | 4,70 | – | 18 MNOK |
| 1 526 | Tømteveien 1-3 AS | Mikronr. 1 182 i klassen | 65 | 80,4 % | 54,8 % | 0,25 | – | 3 MNOK |
| 1 527 | Risavika 6 AS | Mikronr. 1 183 i klassen | 65 | 58,9 % | 85,7 % | 2,23 | – | 2 MNOK |
| 1 528 | Terminalbygget Aker Brygge AS | Mellomstorenr. 66 i klassen | 65 | 61,3 % | 62,5 % | 0,04 | – | 120 MNOK |
| 1 529 | Dyrskuevegen 8 AS | Mikronr. 1 184 i klassen | 65 | 71,0 % | 85,9 % | 1,29 | – | 1 MNOK |
| 1 530 | AKTIV ARNA & Åsane AS | Smånr. 277 i klassen | 65 | 8,2 % | 39,8 % | 1,90 | – | 15 MNOK |
| 1 531 | Stenersgata Parkering AS | Smånr. 278 i klassen | 65 | 61,5 % | 94,8 % | 2,89 | – | 10 MNOK |
| 1 532 | Borgundfjordveien 108 AS | Mikronr. 1 185 i klassen | 65 | 20,8 % | 73,0 % | 0,44 | – | 2 MNOK |
| 1 533 | Haugli Eiendom AS | Smånr. 279 i klassen | 65 | 56,7 % | 32,9 % | 2,27 | – | 17 MNOK |
| 1 534 | Trollfjord AS | Mikronr. 1 186 i klassen | 65 | −143,2 % | 96,2 % | 19,54 | – | 3 MNOK |
| 1 535 | Sjøgata 58 Fauske AS | Mikronr. 1 187 i klassen | 65 | 76,9 % | 85,8 % | 0,00 | – | 2 MNOK |
| 1 536 | Bakkedammen AS | Mikronr. 1 188 i klassen | 65 | −65,4 % | 54,1 % | 6,35 | – | 5 MNOK |
| 1 537 | Mekleriet AS | Smånr. 280 i klassen | 65 | 5,9 % | 42,5 % | 1,63 | – | 45 MNOK |
| 1 538 | Egentlig Blodig Alvor AS | Mikronr. 1 189 i klassen | 65 | 63,3 % | 58,8 % | 1,36 | – | 1 MNOK |
| 1 539 | Grundvik Marina AS | Mikronr. 1 190 i klassen | 65 | 12,6 % | 48,7 % | 1,89 | – | 10 MNOK |
| 1 540 | ET Bygg Tomteutvikling AS | Smånr. 281 i klassen | 65 | 10,7 % | 44,4 % | 1,77 | – | 17 MNOK |
| 1 541 | Boinnova AS | Mikronr. 1 191 i klassen | 65 | 85,3 % | 27,0 % | 2,04 | – | 6 MNOK |
| 1 542 | Trendy Eiendom AS | Mikronr. 1 192 i klassen | 65 | 85,0 % | 39,0 % | 0,68 | – | 6 MNOK |
| 1 543 | SANDEFJORD & Stokke Eiendomsmegling AS | Smånr. 282 i klassen | 65 | 10,8 % | 35,7 % | 1,53 | – | 26 MNOK |
| 1 544 | Marineholmen Lanternen AS | Smånr. 283 i klassen | 65 | 58,2 % | 39,8 % | 1,56 | – | 19 MNOK |
| 1 545 | Frogner Plass AS | Mikronr. 1 193 i klassen | 65 | 19,3 % | 85,3 % | 3,54 | – | 2 MNOK |
| 1 546 | Terningen Arena Næringsbygg AS | Smånr. 284 i klassen | 65 | 66,9 % | 90,8 % | 0,69 | – | 11 MNOK |
| 1 547 | Matre Real Estate AS | Mellomstorenr. 67 i klassen | 65 | 59,2 % | 23,2 % | 7,37 | – | 65 MNOK |
| 1 548 | Pancoveien 28 AS | Mikronr. 1 194 i klassen | 65 | 48,1 % | 40,1 % | 2,32 | – | 2 MNOK |
| 1 549 | Torgersen Utleiebygg AS | Mikronr. 1 195 i klassen | 65 | 45,4 % | 68,6 % | 1,52 | – | 1 MNOK |
| 1 550 | Pacta Eiendom AS | Smånr. 285 i klassen | 65 | 6,8 % | 42,9 % | 1,72 | – | 32 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.