Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 651 | Thon Straume AS | Mikronr. 1 274 i klassen | 64 | −73,8 % | 99,2 % | 72,50 | – | 6 MNOK |
| 1 652 | Pollux Eiendom AS | Mikronr. 1 275 i klassen | 64 | 54,9 % | 97,1 % | 3,28 | – | 1 MNOK |
| 1 653 | Snaresenteret AS | Mikronr. 1 276 i klassen | 64 | −96,3 % | 74,8 % | 2,10 | – | 1 MNOK |
| 1 654 | Kewa Invest AS | Mikronr. 1 277 i klassen | 64 | −8,6 % | 82,5 % | 10,44 | – | 7 MNOK |
| 1 655 | Teft Abelvær AS | Mikronr. 1 278 i klassen | 64 | 82,8 % | 15,9 % | 2,40 | – | 2 MNOK |
| 1 656 | Brattørgata 1 AS | Mikronr. 1 279 i klassen | 64 | 47,3 % | 33,1 % | 1,22 | – | 2 MNOK |
| 1 657 | Blått Kompetansesenter Eiendom AS | Smånr. 304 i klassen | 64 | 49,4 % | 40,4 % | 2,11 | – | 11 MNOK |
| 1 658 | MJ Fensholt AS | Mikronr. 1 280 i klassen | 64 | −4,1 % | 88,5 % | 2,27 | – | 2 MNOK |
| 1 659 | Gustafsson Eiendom AS | Mikronr. 1 281 i klassen | 64 | 78,9 % | 34,8 % | 2,02 | – | 4 MNOK |
| 1 660 | Matre & Co AS | Mikronr. 1 282 i klassen | 64 | 1,2 % | 76,9 % | 10,98 | – | 3 MNOK |
| 1 661 | Enersen Eiendom AS | Mikronr. 1 283 i klassen | 64 | 61,0 % | 57,8 % | 0,84 | – | 1 MNOK |
| 1 662 | Torggarasjen AS | Mikronr. 1 284 i klassen | 64 | 52,0 % | 60,9 % | 1,33 | – | 4 MNOK |
| 1 663 | Bne Riverside AS | Mikronr. 1 285 i klassen | 64 | −158,0 % | 93,8 % | 15,20 | – | 5 MNOK |
| 1 664 | Garvergården AS | Mikronr. 1 286 i klassen | 64 | 56,9 % | 65,9 % | 0,42 | – | 1 MNOK |
| 1 665 | Link Modul Utleie AS | Smånr. 305 i klassen | 64 | 8,7 % | 48,0 % | 5,72 | – | 12 MNOK |
| 1 666 | Tvetenveien 154 B AS | Mikronr. 1 287 i klassen | 64 | 59,4 % | 50,4 % | 0,21 | – | 1 MNOK |
| 1 667 | Fagerbygg AS | Mikronr. 1 288 i klassen | 64 | 15,8 % | 70,3 % | 3,87 | – | 2 MNOK |
| 1 668 | RS Eiendomsutvikling AS | Mikronr. 1 289 i klassen | 63 | 8,6 % | 61,2 % | 1,29 | – | 2 MNOK |
| 1 669 | Kirkeveien 62 og 64 AS | Mikronr. 1 290 i klassen | 63 | 73,1 % | 38,9 % | 0,53 | – | 2 MNOK |
| 1 670 | Fjell Utleie AS | Mikronr. 1 291 i klassen | 63 | 70,3 % | 38,7 % | 0,46 | – | 2 MNOK |
| 1 671 | ARNE HIDLE & CO AS | Mikronr. 1 292 i klassen | 63 | 61,3 % | 30,2 % | 1,70 | – | 1 MNOK |
| 1 672 | 3V Eiendom AS | Mikronr. 1 293 i klassen | 63 | −29,9 % | 94,0 % | 16,10 | – | 2 MNOK |
| 1 673 | Landbrukets Hus Oslo AS | Mikronr. 1 294 i klassen | 63 | 47,6 % | 29,7 % | 15,96 | – | 9 MNOK |
| 1 674 | Lyserstølen AS | Mikronr. 1 295 i klassen | 63 | −6,7 % | 94,0 % | 9,82 | – | 4 MNOK |
| 1 675 | Isebakkeveien 49 AS | Mikronr. 1 296 i klassen | 63 | 44,4 % | 66,8 % | 0,24 | – | 1 MNOK |
| 1 676 | Stoaveien 14 AS | Smånr. 306 i klassen | 63 | 30,9 % | 41,8 % | 1,39 | – | 17 MNOK |
| 1 677 | Habil Forvaltning AS | Smånr. 307 i klassen | 63 | 7,7 % | 53,3 % | 2,14 | – | 13 MNOK |
| 1 678 | Vestnes Handelsbygg AS | Mikronr. 1 297 i klassen | 63 | 75,4 % | 60,1 % | 0,08 | – | 2 MNOK |
| 1 679 | Kjerag Lysebotn AS | Mikronr. 1 298 i klassen | 63 | 88,0 % | 25,4 % | 1,28 | – | 1 MNOK |
| 1 680 | Kastellgaten Næring AS | Mikronr. 1 299 i klassen | 63 | 71,1 % | 26,5 % | 2,95 | – | 3 MNOK |
| 1 681 | St Joseph Helsehus AS | Mikronr. 1 300 i klassen | 63 | 39,1 % | 62,6 % | 0,41 | – | 6 MNOK |
| 1 682 | Grans Eiendom AS | Smånr. 308 i klassen | 63 | 60,3 % | 38,1 % | 2,87 | – | 14 MNOK |
| 1 683 | Tyreng's Spa og Vaktmestertjenester AS | Mikronr. 1 301 i klassen | 63 | 2,7 % | 70,3 % | 12,69 | – | 5 MNOK |
| 1 684 | Opplag Oslo AS | Mikronr. 1 302 i klassen | 63 | 11,6 % | 79,0 % | 0,38 | – | 3 MNOK |
| 1 685 | Norsk Hytte Utleie AS | Mikronr. 1 303 i klassen | 63 | 0,5 % | 75,0 % | 3,99 | – | 6 MNOK |
| 1 686 | Visnes Kalk og Marmorbrudd AS | Mikronr. 1 304 i klassen | 63 | 6,4 % | 77,5 % | 1,93 | – | 4 MNOK |
| 1 687 | Otralaft Hytteservice AS | Smånr. 309 i klassen | 63 | 1,1 % | 77,8 % | 3,16 | – | 24 MNOK |
| 1 688 | Krydderhagen Garasje AS | Mikronr. 1 305 i klassen | 63 | 73,2 % | 85,7 % | 0,11 | – | 6 MNOK |
| 1 689 | Skjøndals Eiendom AS | Mikronr. 1 306 i klassen | 63 | 37,6 % | 52,8 % | 1,05 | – | 6 MNOK |
| 1 690 | Breiviksenteret AS | Smånr. 310 i klassen | 63 | 73,8 % | 88,7 % | 0,03 | – | 38 MNOK |
| 1 691 | Ullern Allé Eiendom AS | Mikronr. 1 307 i klassen | 63 | 69,3 % | 76,4 % | 24,55 | – | 1 MNOK |
| 1 692 | Friva Eiendom AS | Mikronr. 1 308 i klassen | 63 | 63,1 % | 48,5 % | 1,76 | – | 1 MNOK |
| 1 693 | Storm Drift AS | Smånr. 311 i klassen | 63 | −1,7 % | 82,5 % | 4,52 | – | 16 MNOK |
| 1 694 | Sveibu AS | Mikronr. 1 309 i klassen | 63 | 51,0 % | 42,0 % | 3,33 | – | 2 MNOK |
| 1 695 | ING. LUDVIGSENS GT. 24 AS | Mikronr. 1 310 i klassen | 63 | 76,6 % | 44,3 % | 0,02 | – | 4 MNOK |
| 1 696 | Plommen Bygg AS | Mikronr. 1 311 i klassen | 63 | 51,6 % | 71,2 % | 0,48 | – | 3 MNOK |
| 1 697 | Kirkegårdsveien 45 AS | Mikronr. 1 312 i klassen | 63 | 49,2 % | 92,8 % | 0,84 | – | 5 MNOK |
| 1 698 | Kirkegaten 183 AS | Mikronr. 1 313 i klassen | 63 | 83,3 % | 28,1 % | 2,04 | – | 2 MNOK |
| 1 699 | Minilager 76 AS | Mikronr. 1 314 i klassen | 63 | 78,3 % | 24,7 % | – | – | 3 MNOK |
| 1 700 | Industriveien 43 AS | Mikronr. 1 315 i klassen | 63 | 73,8 % | 29,5 % | 3,23 | – | 5 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.