Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 179 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 7,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 426 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Silke Moteklær ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,9 % | 0,10 | – | – |
| – | Silur Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 9,2 % | 15,99 | – | – |
| – | Silurveien 45 Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 6,1 % | 0,01 | – | – |
| – | SILVER ECO. ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,4 % | 163,79 | – | – |
| – | Silverfir Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 65,4 % | 91,7 % | 86,19 | – | 0 MNOK |
| – | Sima Eiendomsutvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 88,5 % | 7,67 | – | – |
| – | Simanc ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 630,48 | – | 0 MNOK |
| – | Simensen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 31,3 % | −74,1 % | 1,29 | – | 1 MNOK |
| – | Simi ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 70,6 % | 2,84 | – | – |
| – | Simon Arvesen Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,9 % | −0,5 % | 0,89 | – | 1 MNOK |
| – | Simonnæs Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −108,7 % | 26,7 % | 0,70 | – | 9 MNOK |
| – | Simonsen-Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 86,2 % | 7,24 | – | 0 MNOK |
| – | Simply Invest ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | – | – | 0 MNOK |
| – | Simsea Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −15 874 530,4 % | 0,00 | – | – |
| – | Sina Haven ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −45,4 % | 10,4 % | 0,98 | – | 0 MNOK |
| – | Sinchr Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 18,7 % | 0,00 | – | – |
| – | Sindre Myhrsveen Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 39,7 % | 32,2 % | 0,21 | – | 0 MNOK |
| – | Singelstad ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,3 % | 93,1 % | 39,48 | – | 0 MNOK |
| – | Singh Bygg ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 73,4 % | 3,76 | – | 0 MNOK |
| – | Single T ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 71,9 % | 2,60 | – | – |
| – | Sinsen Sentral ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 2,0 % | 34,9 % | 1,15 | – | 1 MNOK |
| – | Sinsen Torg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 70,5 % | 2,30 | – | – |
| – | Sinska ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 66,9 % | 75,7 % | 3,05 | – | 0 MNOK |
| – | Sinusgruppen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −4 101,5 % | 0,02 | – | – |
| – | Sip ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5 556,1 % | 73,4 % | 0,03 | – | 0 MNOK |
| – | Sipi ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 11,6 % | 15,38 | – | – |
| – | Sipo Eiendommer ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Sir Gram ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 92,9 % | 92,6 % | 9,35 | – | 0 MNOK |
| – | Siriskjær Næring 2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 13,8 % | 22,8 % | 8,13 | – | 1 MNOK |
| – | Siriskjær Utbygging ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 47,8 % | 1,92 | – | – |
| – | Sirius ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,2 % | 12,9 % | 4,29 | – | 0 MNOK |
| – | Sirka ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −2,5 % | 0,03 | – | – |
| – | Sirkel Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 47,9 % | 53,9 % | 15,86 | – | 0 MNOK |
| – | Sirkulærparken AS mangler 2025uten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 54,1 % | 19,5 % | 1,15 | 236,6 % | 8 MNOK |
| – | Sirup ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −16,0 % | −71,2 % | 0,55 | – | 1 MNOK |
| – | Sisa Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −408,5 % | 90,9 % | 49,18 | – | 1 MNOK |
| – | Sisi Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 93,5 % | 71,75 | – | – |
| – | Sisu Veiholmen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −12,0 % | −11,3 % | 0,02 | – | 0 MNOK |
| – | Site Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,8 % | 0,43 | – | – |
| – | Sitt Alfa ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 39,0 % | 0,33 | – | – |
| – | Siva Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −23,0 % | 18,8 % | 1,52 | – | 1 MNOK |
| – | Siva Eiendomstomter ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 15,8 % | 3,0 % | 1,78 | – | 0 MNOK |
| – | Siva Investment ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 96,9 % | 1,05 | – | 0 MNOK |
| – | Siva Utvikling 6 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,1 % | – | – | – |
| – | Sivavegen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,1 % | 1,00 | – | – |
| – | Sivert Nilsensgate 53 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 83,7 % | 0,06 | – | – |
| – | Sivert-Hallen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,1 % | 87,8 % | 4,54 | – | 1 MNOK |
| – | Sivic Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 49,1 % | 74,3 % | 15,22 | – | 0 MNOK |
| – | Sivilingeniør Trond E Sverre ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −29,0 % | 93,5 % | 9,53 | – | 0 MNOK |
| – | Siwa Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −932,3 % | 100,4 % | – | – | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.