Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Syma Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 100,0 % | 40,8 % | 0,83 | – | 0 MNOK |
| – | Symre Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,8 % | 241,09 | – | 0 MNOK |
| – | Syndin Panorama ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 30,2 % | 24,2 % | 1 776,84 | – | 0 MNOK |
| – | Synergi Bolig ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −74,9 % | 1,32 | – | 0 MNOK |
| – | Synergi Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Syni ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,4 % | 69,4 % | 0,77 | – | 0 MNOK |
| – | Synnalandsneset ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 69,9 % | −7,9 % | 0,90 | – | 0 MNOK |
| – | SYNNES & Partners Venture Capital ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Synnfjell Hytteutvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,6 % | 0,99 | – | 0 MNOK |
| – | Synnfjellgarasjen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,4 % | 4,3 % | 0,28 | – | 0 MNOK |
| – | Sypressgata ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 53,8 % | 72,3 % | 2,04 | – | 0 MNOK |
| – | System-Tre Gjøvik ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 13,9 % | 81,1 % | 4,92 | – | 1 MNOK |
| – | Syvde Bryggje Eigedom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −32,9 % | −40,4 % | 0,14 | – | 0 MNOK |
| – | Storgaten 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 50,2 % | 88,7 % | 19,71 | – | 0 MNOK |
| – | Sälvik ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 96,2 % | – | – | 0 MNOK |
| – | SÆ Tannlegesenter ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −62,2 % | 14,3 % | 1,03 | – | 0 MNOK |
| – | Sæbyhagen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −51,1 % | 0,35 | – | – |
| – | SÆHLIE & Vold ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −6,8 % | 6,2 % | 0,07 | – | 0 MNOK |
| – | Sælen Tomte- og Utbyggingsselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 58,3 % | 1,06 | – | – |
| – | Sælenveien 12 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 69,3 % | 29,2 % | 1,29 | – | 1 MNOK |
| – | Særen Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 89,9 % | 2,48 | – | – |
| – | Sæterbakken ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3 202,8 % | 2,0 % | 19,53 | – | 0 MNOK |
| – | Sæterbø Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −8,3 % | 0,09 | – | 0 MNOK |
| – | Sæterelva Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 56,5 % | 60,2 % | 4,17 | – | 1 MNOK |
| – | Sætermo ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 10,8 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Sæth Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2,1 % | 53,8 % | 25,37 | – | 0 MNOK |
| – | Sætheren Prosjekt ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 32,7 % | −1,0 % | 1,03 | – | 1 MNOK |
| – | Sætra Eiendomsutvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3 177,4 % | 20,1 % | 66,29 | – | 0 MNOK |
| – | Sætre Brygge ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 8,6 % | 763,47 | – | – |
| – | Sætre Eiendomsinvest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 28,3 % | 6,3 % | 0,49 | – | 1 MNOK |
| – | Sæviking ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,2 % | 0,00 | – | – |
| – | SØ Industri 1 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −1,9 % | 0,06 | – | – |
| – | SØ Industri II ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −1,0 % | 0,01 | – | – |
| – | Søbbak ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 78,3 % | 1,0 % | 0,09 | – | 0 MNOK |
| – | Søberg Anleggspark ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 83,9 % | 5,3 % | 0,04 | – | 1 MNOK |
| – | Søgarden Bjørkemoen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −33,2 % | – | – | – |
| – | Søgne Dyr Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 55,9 % | 10,6 % | 1,30 | – | 1 MNOK |
| – | Søgstad Gård ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,5 % | 0,1 % | 13,47 | – | 1 MNOK |
| – | Søgård ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −97,5 % | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Sølvberget Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 66,8 % | 0,30 | – | 0 MNOK |
| – | Sølvbukta Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 6,3 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Sølvdammen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 35,9 % | 77,2 % | 4,38 | – | 1 MNOK |
| – | Sølvknuten Bolig ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −124,4 % | 64,3 % | 2,80 | – | 0 MNOK |
| – | Sølvknuten Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Søm ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 77,2 % | 2,95 | – | 0 MNOK |
| – | Søm Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 7,2 % | 19,1 % | 0,04 | – | 0 MNOK |
| – | Sønderland ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −512,2 % | −21,4 % | 0,23 | – | 0 MNOK |
| – | Søndre 2 AS mangler 2025uten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −0,4 % | 2,8 % | 0,19 | 184,8 % | 0 MNOK |
| – | Søndre Gate 6 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 60,0 % | 16,9 % | 1,89 | – | 0 MNOK |
| – | Søndre Gjernes Eiendomsutvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 18,3 % | 86,52 | – | – |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.