Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Tim Fosvold ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Timb Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 21,4 % | 0,01 | – | – |
| – | Timber Hill Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −1 882,4 % | 0,05 | – | – |
| – | Timberbay ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 74,4 % | −20,6 % | 1,51 | – | 0 MNOK |
| – | Time Gruppen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −45,8 % | 78,0 % | 2,57 | – | 0 MNOK |
| – | Timmo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 89,6 % | 94,4 % | 15,40 | – | 0 MNOK |
| – | Tind ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 31,3 % | 89,9 % | 15,90 | – | 0 MNOK |
| – | Tindlund Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,3 % | 2,34 | – | 0 MNOK |
| – | Tindlund Terrasse ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 74,4 % | 0,5 % | 11,26 | – | 0 MNOK |
| – | Tingulstad ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,6 % | 20,06 | – | 0 MNOK |
| – | Tinholt Gruppen AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,7 % | 44,41 | – | 0 MNOK |
| – | Tini ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 36,8 % | 67,1 % | 39,12 | – | 0 MNOK |
| – | Tinki Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −91,0 % | 17,1 % | 42,45 | – | 0 MNOK |
| – | Tinky ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 882,9 % | −1 368,5 % | 0,07 | – | 0 MNOK |
| – | Tinn Reinhjordselskap ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 54,0 % | 97,5 % | 34,23 | – | 0 MNOK |
| – | Tinngata 8 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 93,5 % | 0,27 | – | – |
| – | Tinnheia Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,8 % | 1,02 | – | – |
| – | Tinsmith Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Tinus Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,0 % | 25 459,08 | – | – |
| – | Tipuana 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −168,8 % | 63,1 % | 7,31 | – | 0 MNOK |
| – | Tira Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,1 % | 111,83 | – | – |
| – | Tiset Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −137,4 % | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Tisleidalen Hyttegrend ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 33,8 % | 100,91 | – | 0 MNOK |
| – | TISTHAMAR & Partnere ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 8,9 % | 1,02 | – | 0 MNOK |
| – | Titlestad Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Titos Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5,7 % | 72,7 % | 2,84 | – | 0 MNOK |
| – | Titt Inn Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −472,2 % | 99,2 % | 99,10 | – | 0 MNOK |
| – | Tittelsnes Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,1 % | 14,59 | – | 0 MNOK |
| – | Tittelsnes Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −8,4 % | 0,28 | – | – |
| – | Tiwa Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 29,2 % | 0,10 | – | – |
| – | Tixe ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 5,4 % | 13,9 % | 0,23 | – | 1 MNOK |
| – | TJ Holding og Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 95,9 % | 2,25 | – | 0 MNOK |
| – | Tjaberg Tunet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 53,4 % | −19,2 % | 1,98 | – | 0 MNOK |
| – | Tjak Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,0 % | – | – | – |
| – | Tjeldbergodden Boliger ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 82,0 % | 5,0 % | 0,77 | – | 0 MNOK |
| – | Tjelle AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −35 610,3 % | 0,01 | – | – |
| – | Tjemsland Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 18,1 % | 0,02 | – | 0 MNOK |
| – | Tjenesten ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5,4 % | 82,4 % | 1,18 | – | 0 MNOK |
| – | Tjennaparken ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 7,3 % | 1,08 | – | – |
| – | Tjensvold Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 43,5 % | 134,47 | – | – |
| – | TJENSVOLL & Thunshelle ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Tjerbo Gruppen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −252,1 % | 0,27 | – | 0 MNOK |
| – | Tjernvegen 4 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −0,6 % | −11,0 % | 1,39 | – | 0 MNOK |
| – | Tjessem Investering ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −89,7 % | 99,7 % | 256,98 | – | 0 MNOK |
| – | Tjh Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −71,3 % | 98,8 % | 48,58 | – | 0 MNOK |
| – | Tjonsbakken Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 4,3 % | 27,0 % | 0,75 | – | 0 MNOK |
| – | Tjonåsen Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −13,1 % | 8,47 | – | – |
| – | Tjora Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −4,9 % | 2,6 % | 1,23 | – | 0 MNOK |
| – | Tjp Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 86,8 % | – | – | – |
| – | Tjuin Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −650,6 % | −16,1 % | 0,02 | – | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.