Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Tønsberg Boligutvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,6 % | 72,5 % | 3,11 | – | 1 MNOK |
| – | Tønsberg Eiendomsutvikling ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 11,8 % | 30,3 % | 1,44 | – | 7 MNOK |
| – | Tønsberg Handelseiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 38,6 % | 1,69 | – | – |
| – | Tønsberg Taksering ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 9,7 % | 72,8 % | 3,67 | – | 1 MNOK |
| – | Tønsbergs Turnforening Venner ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 11,5 % | 47,2 % | 0,89 | – | 1 MNOK |
| – | Tønset Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 14,3 % | 1,87 | – | – |
| – | Tønsvik Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,4 % | 35,4 % | 2,38 | – | 0 MNOK |
| – | Tønsåsen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,8 % | 0,73 | – | 0 MNOK |
| – | Tønsåsen N2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 90,5 % | 22,2 % | 11,96 | – | 0 MNOK |
| – | Tørresen Holding ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | −29,5 % | – | – | – |
| – | Tørset Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,7 % | 8,9 % | 1,68 | – | 1 MNOK |
| – | U-Uvdal ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,2 % | 4,28 | – | – |
| – | Ubuntu Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −489,0 % | −47,1 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Uchi Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 75,6 % | 99,2 % | 109,26 | – | 1 MNOK |
| – | Uggedal Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 66,1 % | 52,0 % | 0,92 | – | 0 MNOK |
| – | Uglebo Nord ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 596,46 | – | 0 MNOK |
| – | Uglem Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 44,9 % | 1,18 | – | 0 MNOK |
| – | Ukb ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,1 % | 39,0 % | 0,43 | – | 0 MNOK |
| – | Ukrinvest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | UL Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 5,6 % | 1,06 | – | 0 MNOK |
| – | Uld ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 44,3 % | 50,2 % | 1,97 | – | 0 MNOK |
| – | Ullensvang Holdco ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 52,5 % | 0,08 | – | – |
| – | Uller Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −18,4 % | 53,0 % | 0,33 | – | 3 MNOK |
| – | Ullern Allé 2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −164,5 % | 96,5 % | 4,77 | – | 1 MNOK |
| – | Ullevål Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 82,9 % | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Ullevålsalleen 2 Tomteselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 17,4 % | 2,21 | – | – |
| – | Ullevålsveien 11 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 13,1 % | 0,6 % | 0,52 | – | 1 MNOK |
| – | Ullevålsveien 114 AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −1,7 % | 0,00 | – | – |
| – | Ullevålsveien 114 Næring 2 AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −16,3 % | 0,00 | – | – |
| – | Ullevålsveien 116 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −30,6 % | 0,02 | – | – |
| – | Ullveien 20 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 36,5 % | 0,07 | – | – |
| – | Uls ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,2 % | −2,1 % | 0,01 | – | 1 MNOK |
| – | Uls Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −1 222,5 % | −265,8 % | 0,12 | – | 0 MNOK |
| – | ULSAKER & Nilsen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −35,7 % | 98,9 % | 81,30 | – | 0 MNOK |
| – | Ulskebjørnen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −59,1 % | 77,8 % | 1,38 | – | 1 MNOK |
| – | Ulsnesveien 20 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −6,4 % | 2,5 % | 0,24 | – | 0 MNOK |
| – | Ulsrud Boligutvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −112,6 % | −2,8 % | 0,96 | – | 0 MNOK |
| – | Ulstad Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −214,0 % | 86,3 % | 4,30 | – | 0 MNOK |
| – | Ulsåk Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 48,3 % | 31,2 % | 0,59 | – | 1 MNOK |
| – | Ultimo Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −559,7 % | 11,9 % | 1,13 | – | 0 MNOK |
| – | Ultor Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,6 % | 73,34 | – | – |
| – | Ultra Investment ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −128,7 % | 76,5 % | 4,66 | – | 0 MNOK |
| – | Ultrasport ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,2 % | 88,5 % | 180,98 | – | 0 MNOK |
| – | Ulv1 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,6 % | 232,57 | – | – |
| – | Ulvasand Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 31,9 % | – | – | – |
| – | Ulvebne Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −82,9 % | 0,55 | – | 0 MNOK |
| – | Ulvehiet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 88,0 % | 96,6 % | 26,37 | – | 0 MNOK |
| – | Ulveseth NI ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 17,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | ULVESTAD - Vangen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 36,4 % | 0,01 | – | – |
| – | Ulvestad Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −6 548,3 % | 4,6 % | 4,84 | – | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.