Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Wolff Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 57,4 % | 1,59 | – | 0 MNOK |
| – | Wolfroad4x4 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 78,7 % | 4,70 | – | 0 MNOK |
| – | Wollevekst Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,9 % | 1 754,02 | – | – |
| – | Wong Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 116,2 % | 4,4 % | 0,18 | – | 1 MNOK |
| – | Wong Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 2,5 % | 0,06 | – | – |
| – | Wongs ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −356,7 % | 0,02 | – | 0 MNOK |
| – | Wood Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,9 % | 93,67 | – | – |
| – | Workinntoppen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 50,6 % | 76,2 % | 4,20 | – | 1 MNOK |
| – | Wormsengården Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 18,0 % | 249,08 | – | – |
| – | Wos Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | −6,4 % | 0,00 | – | – |
| – | Woxen Gård ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 42,2 % | 97,9 % | 17,95 | – | 0 MNOK |
| – | Woxenlien ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 47,8 % | 49,9 % | 86,31 | – | 0 MNOK |
| – | Wpc App 1 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −86,2 % | 0,54 | – | – |
| – | Wpc App 2 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −21,0 % | 0,83 | – | – |
| – | Wpc Smalvollveien Holding ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 44,2 % | 1,23 | – | – |
| – | Wpty ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,7 % | 36,4 % | 1,23 | – | 0 MNOK |
| – | Wright Enterprise ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 9,7 % | 91,1 % | 2,11 | – | 0 MNOK |
| – | Wsi Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 47,6 % | – | – | – |
| – | Wtgt 32 Servering ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 80,1 % | 34,5 % | 0,03 | – | 1 MNOK |
| – | WW Moor ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,3 % | 99,9 % | 24,92 | – | 0 MNOK |
| – | Wyrd Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 37,3 % | 4,72 | – | – |
| – | Wessel Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −418,9 % | −41 572,7 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Wærdahl Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3,6 % | 58,9 % | 0,06 | – | 0 MNOK |
| – | Wærholm Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 96,5 % | 4,03 | – | – |
| – | X Eiendomsutvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 80,4 % | 20,4 % | 0,04 | – | 1 MNOK |
| – | X-Tra Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,9 % | 0,06 | – | 0 MNOK |
| – | X2 Incor ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 9,5 % | 0,96 | – | – |
| – | XA Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,2 % | 0,55 | – | – |
| – | Xbygg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −3,0 % | 4,87 | – | – |
| – | Xia Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,0 % | 17,5 % | 0,02 | – | 1 MNOK |
| – | XO Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 4,7 % | 0,18 | – | – |
| – | Xpanorama ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −605,5 % | 90,9 % | 8,87 | – | 1 MNOK |
| – | Xponent ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −455,9 % | 99,7 % | 172,65 | – | 0 MNOK |
| – | Xses Energy Systems ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −582 681,4 % | 0,00 | – | – |
| – | Yaco ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Yamba ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −4 639,1 % | 99,0 % | 95,26 | – | 0 MNOK |
| – | Yang Yang ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −25,2 % | −139,0 % | 6,90 | – | 1 MNOK |
| – | Yasir Jari Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 92,5 % | 0,20 | – | – |
| – | Ybm Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 26,1 % | 0,15 | – | – |
| – | YC Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,5 % | 8,18 | – | – |
| – | Ych ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 38,7 % | 30,1 % | 2,24 | – | 0 MNOK |
| – | Ydstebo Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 88,3 % | 18,93 | – | – |
| – | Yellowsnow ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −420,1 % | 91,2 % | 11,34 | – | 0 MNOK |
| – | YG Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Yggdrasil D ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,8 % | 1,34 | – | – |
| – | Yggdrasil M ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 35,4 % | 1,33 | – | – |
| – | Yippi Flatåsen B5 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 4,6 % | 1,05 | – | – |
| – | Ylmheim ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 91,6 % | 98,4 % | 4,72 | – | 0 MNOK |
| – | Ylva Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −12 641,1 % | 31,4 % | 0,20 | – | 0 MNOK |
| – | Ymeblod ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 75,2 % | 648,07 | – | – |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.