Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 451 | Castor Gruppen AS | Mikronr. 363 i klassen | 74 | 53,1 % | 42,2 % | 3,54 | 23,3 % | 3 MNOK |
| 452 | B.A. Eiendom AS | Mikronr. 364 i klassen | 74 | 51,5 % | 65,8 % | 7,99 | 10,8 % | 1 MNOK |
| 453 | Nor Industri Gruppen AS | Mikronr. 365 i klassen | 74 | 37,8 % | 53,3 % | 2,16 | 82,2 % | 7 MNOK |
| 454 | Mekleriet Vest AS | Smånr. 73 i klassen | 74 | 14,8 % | 54,3 % | 2,09 | 58,9 % | 24 MNOK |
| 455 | System Partner AS | Mikronr. 366 i klassen | 74 | 77,5 % | 63,9 % | 0,99 | 8,1 % | 2 MNOK |
| 456 | Dikkedokken Eiendom AS | Mikronr. 367 i klassen | 73 | 88,0 % | 62,8 % | 1,06 | 194,5 % | 6 MNOK |
| 457 | Borgestad Eiendomsutvikling AS | Mikronr. 368 i klassen | 73 | 53,4 % | 34,1 % | 3,86 | 8 167,2 % | 5 MNOK |
| 458 | Ohren Eiendom AS | Mikronr. 369 i klassen | 73 | 61,7 % | 43,7 % | 2,63 | 25,0 % | 2 MNOK |
| 459 | Viwa AS | Mikronr. 370 i klassen | 73 | 60,9 % | 82,7 % | 3,13 | 3,8 % | 3 MNOK |
| 460 | Ljosheimveien 16 AS | Mikronr. 371 i klassen | 73 | 91,2 % | 62,1 % | 2,34 | 4,0 % | 3 MNOK |
| 461 | Storgaten 92 AS | Mikronr. 372 i klassen | 73 | 32,8 % | 91,8 % | 15,11 | 4,9 % | 1 MNOK |
| 462 | Hoel Eiendom AS | Mikronr. 373 i klassen | 73 | 59,5 % | 72,2 % | 5,21 | 3,6 % | 2 MNOK |
| 463 | Bedriftsveien 35 Klepp AS | Mikronr. 374 i klassen | 73 | 82,2 % | 85,4 % | 0,89 | 5,1 % | 3 MNOK |
| 464 | Skolmar Næringsbygg AS | Mikronr. 375 i klassen | 73 | 85,4 % | 69,9 % | 0,16 | 14,6 % | 3 MNOK |
| 465 | Sgs AS | Mikronr. 376 i klassen | 73 | 73,6 % | 86,4 % | 4,56 | −2,9 % | 1 MNOK |
| 466 | Enzian AS | Mikronr. 377 i klassen | 73 | 85,5 % | 91,1 % | 10,13 | −38,3 % | 8 MNOK |
| 467 | AS P LTZ AASS | Smånr. 74 i klassen | 73 | 67,7 % | 92,7 % | 8,14 | 4,7 % | 26 MNOK |
| 468 | Pollux Eiendom AS | Mikronr. 378 i klassen | 73 | 80,0 % | 98,8 % | 7,87 | 8,7 % | 1 MNOK |
| 469 | Noramix Langarinden 1 AS | Mikronr. 379 i klassen | 73 | 66,8 % | 71,2 % | 1,79 | 13,1 % | 3 MNOK |
| 470 | Barkåker IT Park AS | Mikronr. 380 i klassen | 73 | 44,3 % | 50,5 % | 10,22 | 24,2 % | 5 MNOK |
| 471 | Follummoveien 30 AS | Mikronr. 381 i klassen | 73 | 73,1 % | 63,6 % | 0,35 | 140,0 % | 6 MNOK |
| 472 | Haakon Vii S GT Holding AS | Smånr. 75 i klassen | 73 | 73,7 % | 87,2 % | 2,04 | 12,1 % | 11 MNOK |
| 473 | Trolldalen Eiendom AS | Mikronr. 382 i klassen | 73 | 42,6 % | 73,9 % | 2,47 | 67,5 % | 2 MNOK |
| 474 | Hjelmeland Invest AS | Mikronr. 383 i klassen | 73 | 58,9 % | 89,1 % | 9,77 | −39,3 % | 9 MNOK |
| 475 | Utleiemegleren AS | Smånr. 76 i klassen | 73 | 95,3 % | 62,4 % | 0,93 | 7,1 % | 21 MNOK |
| 476 | Leangenv 10 AS | Mikronr. 384 i klassen | 73 | 69,9 % | 83,5 % | 2,36 | 0,0 % | 4 MNOK |
| 477 | Adaptiv Bolig AS | Mikronr. 385 i klassen | 73 | 82,2 % | 22,5 % | 5,56 | 43,1 % | 1 MNOK |
| 478 | Brørby Eiendomsmegling AS | Mikronr. 386 i klassen | 73 | 13,1 % | 78,4 % | 4,59 | 35,7 % | 2 MNOK |
| 479 | Inn-Boks AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 73 | 19,0 % | 36,1 % | 1,60 | 1 501 235,8 % | 68 MNOK |
| 480 | Tobiassen Holding AS | Mikronr. 387 i klassen | 73 | 98,9 % | 88,6 % | – | −43,0 % | 3 MNOK |
| 481 | Jes Eiendom AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 73 | 34,3 % | 36,4 % | 2,37 | 51,8 % | 59 MNOK |
| 482 | Vegårshei Eiendom 1 AS | Mikronr. 388 i klassen | 73 | 59,7 % | 95,1 % | 2,26 | 7,4 % | 2 MNOK |
| 483 | Egil Øen AS | Mikronr. 389 i klassen | 73 | 61,6 % | 78,3 % | 4,75 | 2,0 % | 2 MNOK |
| 484 | Bunkern AS | Mikronr. 390 i klassen | 73 | 71,3 % | 59,0 % | 0,50 | 20,7 % | 2 MNOK |
| 485 | ST. OLAVSGATE 7 & 9 AS | Mikronr. 391 i klassen | 73 | 74,5 % | 55,5 % | 0,72 | 45,5 % | 1 MNOK |
| 486 | Vika Næringseiendom AS | Mikronr. 392 i klassen | 73 | 109,4 % | 65,4 % | 0,58 | 8,2 % | 4 MNOK |
| 487 | Anno 1723 AS | Mikronr. 393 i klassen | 73 | 68,9 % | 55,3 % | 4,28 | 23,4 % | 2 MNOK |
| 488 | Eivindson AS | Mikronr. 394 i klassen | 73 | 5,6 % | 86,9 % | 6,29 | 74,3 % | 9 MNOK |
| 489 | Løvåsbakken AS | Mikronr. 395 i klassen | 73 | 91,4 % | 34,4 % | 1,55 | 260,0 % | 2 MNOK |
| 490 | Grundvik Marina AS | Smånr. 77 i klassen | 73 | 14,0 % | 67,5 % | 2,75 | 9,0 % | 11 MNOK |
| 491 | Heia- Eiendom AS | Mikronr. 396 i klassen | 73 | 80,7 % | 63,2 % | 4,85 | −5,9 % | 1 MNOK |
| 492 | Menstad Invest AS | Mikronr. 397 i klassen | 73 | 81,7 % | 70,3 % | 1,41 | 3,9 % | 7 MNOK |
| 493 | Nyhus Eiendom AS | Mikronr. 398 i klassen | 73 | 77,4 % | 70,0 % | 3,36 | 4,2 % | 4 MNOK |
| 494 | Astor Farstad Invest AS | Mikronr. 399 i klassen | 73 | 80,5 % | 86,6 % | 3,50 | −0,9 % | 4 MNOK |
| 495 | Fammestad Næringsbygg AS | Mikronr. 400 i klassen | 73 | 49,2 % | 90,8 % | 0,57 | 14,4 % | 2 MNOK |
| 496 | Litleåsveien 77 AS | Mikronr. 401 i klassen | 73 | 68,2 % | 69,2 % | 1,74 | 6,1 % | 4 MNOK |
| 497 | L A Meyer Eiendom AS | Smånr. 78 i klassen | 73 | 47,0 % | 87,3 % | 6,21 | 4,1 % | 27 MNOK |
| 498 | Krofu AS | Mikronr. 402 i klassen | 73 | 42,5 % | 86,1 % | 22,00 | 66,5 % | 3 MNOK |
| 499 | N - 2 Eiendom AS | Smånr. 79 i klassen | 73 | 74,1 % | 55,3 % | 3,62 | 5,2 % | 18 MNOK |
| 500 | Hagen Rent Corporation AS | Smånr. 80 i klassen | 73 | 59,9 % | 50,1 % | 7,44 | 4,9 % | 16 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.