Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 615 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,1 % | 41,6 % | 64,7 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 16,6 % | 51,3 % |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 7,5 % | 14,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,5 % | 55,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,33 | 6,83 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,54 | 1,33 | 3,46 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 19,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 702 · Små: 1 534 · Mellomstore: 364 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Sle Nærbø ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 68,2 % | 24,5 % | 4,46 | −5,2 % | 1 MNOK |
| – | Sleca Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −22,0 % | 30,2 % | 10,23 | – | 0 MNOK |
| – | Slependen Stasjon ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −3,8 % | 0,03 | – | – |
| – | Slependveien 60 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 11,3 % | 6,6 % | 5,10 | 10,8 % | 1 MNOK |
| – | Slettaveien 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −151,1 % | 2,4 % | 0,61 | −50,8 % | 1 MNOK |
| – | Slette Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 89,0 % | 5,05 | – | 0 MNOK |
| – | Slettebakksveien 28 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −15,2 % | −45,1 % | 0,04 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Slettemark ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 6,6 % | 21,5 % | 1,27 | −6,4 % | 1 MNOK |
| – | Sletten ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,3 % | 9,19 | – | – |
| – | Sletteveien 9 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −0,9 % | 13,4 % | 0,40 | 3,7 % | 1 MNOK |
| – | Slettli Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 30,7 % | 2,07 | – | 0 MNOK |
| – | Slettmo Næring ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,8 % | 29,2 % | 13,30 | −17,4 % | 0 MNOK |
| – | Slettmovegen 30 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,3 % | 96,7 % | 15,85 | 2,5 % | 0 MNOK |
| – | Slettumgården ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 62,8 % | 33,6 % | 0,50 | 5,0 % | 1 MNOK |
| – | Slevik Hyttetomter ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 28,0 % | 1,32 | – | 0 MNOK |
| – | Sli Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Sliperiet Bagn ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 19,5 % | −44,6 % | 5,38 | −56,4 % | 1 MNOK |
| – | Sliperiet Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,6 % | 60,8 % | 3,02 | −9,0 % | 1 MNOK |
| – | Slogen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −134,6 % | 1,9 % | 7,12 | −65,3 % | 0 MNOK |
| – | Slogmåkane Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,7 % | −20,7 % | 9,75 | −1,5 % | 0 MNOK |
| – | Sloop Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 54,2 % | 12,9 % | 1,96 | 7,7 % | 1 MNOK |
| – | Slr Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 32,6 % | 95,8 % | 25,36 | −12,6 % | 2 MNOK |
| – | Sls ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 92,1 % | 21,25 | – | – |
| – | Slugulia Hyttelag ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5,4 % | 100,0 % | – | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Sluppenvegen 21 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 56,5 % | 51,7 % | 0,05 | 4,0 % | 0 MNOK |
| – | Sluseporten Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 6,3 % | 48,3 % | 17,34 | 48,3 % | 0 MNOK |
| – | Sluttåm ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −62,0 % | 60,0 % | 2,32 | −2,8 % | 0 MNOK |
| – | Slåtterøy ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,6 % | 3 583,06 | – | 0 MNOK |
| – | Sløyfen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 14,6 % | 25,2 % | 4,10 | 511,6 % | 0 MNOK |
| – | SM Eigedomskompani ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 72,4 % | 3,2 % | 1,66 | 0,8 % | 1 MNOK |
| – | Sma Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2 149,1 % | −8,0 % | 0,12 | −95,2 % | 0 MNOK |
| – | Smajic Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 76,4 % | 90,6 % | 7,19 | −8,0 % | 0 MNOK |
| – | Smale Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,3 % | 241,99 | – | – |
| – | Smalfjord Fritidshavn ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −69,1 % | 100,0 % | – | −39,2 % | 0 MNOK |
| – | Sman Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 4,0 % | 0,00 | – | – |
| – | Smart Eiendom Rogaland ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,6 % | 42,7 % | 2,00 | −7,6 % | 0 MNOK |
| – | Smartbo Riska ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 91,7 % | −723,7 % | 0,37 | – | 1 MNOK |
| – | Smartbygd AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,2 % | 0,80 | – | – |
| – | Smashk ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,8 % | – | – | – |
| – | Smauet Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −33,0 % | −23,0 % | 0,01 | 8,2 % | 1 MNOK |
| – | Smeberg Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,6 % | −5,6 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Smebyhjørnet Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −21,7 % | 92,2 % | 0,86 | 2,4 % | 0 MNOK |
| – | Smedasundet 94 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,8 % | 50,6 % | 8,47 | 3,1 % | 1 MNOK |
| – | Smeden Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 0,6 % | 1,01 | – | 0 MNOK |
| – | Smedgjerdet ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 80,5 % | – | – | – |
| – | Smedgt 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 97,2 % | 70,6 % | 7,90 | 6,7 % | 0 MNOK |
| – | Smedplassen Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,1 % | 4,48 | – | – |
| – | Smedsrud ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 71,4 % | 1,87 | – | 0 MNOK |
| – | Smedsrud Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Smee ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 51,2 % | 14,6 % | 158,96 | 16,9 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.