Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 615 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,1 % | 41,6 % | 64,7 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 16,6 % | 51,3 % |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 7,5 % | 14,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,5 % | 55,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,33 | 6,83 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,54 | 1,33 | 3,46 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 19,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 702 · Små: 1 534 · Mellomstore: 364 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Stedet Velvære ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | – | −0,12 | – | – |
| – | Stedjebakken 3 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,8 % | 7,2 % | 4,03 | −4,4 % | 0 MNOK |
| – | Stedjevegen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 42,0 % | 3,2 % | 1,00 | −5,0 % | 0 MNOK |
| – | Stefi ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 63,8 % | 3,7 % | 0,06 | 4,1 % | 0 MNOK |
| – | Steg Holding Fredrikstad ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 93,0 % | 0,01 | – | – |
| – | Steg Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 16,4 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Steifo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 45,6 % | 80,7 % | 0,73 | −39,2 % | 1 MNOK |
| – | Steigen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 16,5 % | 72,4 % | 0,98 | −1,3 % | 0 MNOK |
| – | Steigen Investeringsselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 96,3 % | 1,33 | – | – |
| – | Steigtind Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 55,4 % | 75,8 % | 0,60 | −16,1 % | 0 MNOK |
| – | STEIN & Jord ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 15,0 % | 108,2 % | – | 44,9 % | 0 MNOK |
| – | Steinan ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 80,5 % | 1,2 % | 2,47 | −17,3 % | 1 MNOK |
| – | Steinar Hole Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Steinar Isaksen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 8,8 % | 0,00 | – | – |
| – | Steinar Myhre Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −983,5 % | 90,4 % | 30,51 | – | 0 MNOK |
| – | Steinar Pettersen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Steinartjørna Utviklingsselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −0,8 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Steinberg-Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 82,5 % | 10,2 % | 1,65 | 8,4 % | 1 MNOK |
| – | Steinbo Øst ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 28,7 % | −31,0 % | 0,34 | 45,6 % | 0 MNOK |
| – | Steinesjøen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,7 % | 2,62 | – | – |
| – | Steinestøvegen 13 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2,8 % | 99,9 % | 4,98 | 9,1 % | 0 MNOK |
| – | Steinkjellegaten 3 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 65,1 % | 0,49 | – | – |
| – | Steinkjer Eiendomsinvest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 46,8 % | 2,55 | – | 0 MNOK |
| – | Steinrik Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −2,2 % | 85,79 | – | – |
| – | Steinsviken Bolig ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −4,2 % | 5,32 | – | – |
| – | Steinveien 12-14 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 88,9 % | 8,55 | – | – |
| – | Steinvika Utbygging ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −27,9 % | 16,41 | – | – |
| – | Stellamare ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,0 % | 26,82 | – | – |
| – | Stemmane 29 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 70,2 % | 17,5 % | 2,86 | 1,2 % | 0 MNOK |
| – | Stemst ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3,6 % | 80,9 % | 1,86 | 7,0 % | 0 MNOK |
| – | STENBERG & Emilsen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 79,0 % | 74,5 % | 8,95 | 2,3 % | 1 MNOK |
| – | Stenberg Eiendomsinvest ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 67,1 % | 10,2 % | 0,03 | 2,6 % | 0 MNOK |
| – | Stenbergm ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 44,5 % | 2,49 | – | 0 MNOK |
| – | Stendahl Eiendom Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 36,7 % | 86,3 % | 4,60 | – | 0 MNOK |
| – | Stendahl Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,6 % | 0,05 | – | – |
| – | Stendansen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −10,5 % | 1,65 | – | – |
| – | Stene Eiendom Harstad ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 46,3 % | 29,7 % | 0,42 | −4,2 % | 1 MNOK |
| – | Stenegården ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −37,8 % | 51,3 % | 0,10 | 10,4 % | 0 MNOK |
| – | Stenersen Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 61,1 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Stenlakse ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 67,2 % | 21,98 | – | – |
| – | Stenmoen Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 16,2 % | 95,7 % | 20,25 | 1 186,8 % | 0 MNOK |
| – | Stens ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,8 % | 187,56 | – | – |
| – | Stensby ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 83,6 % | 13,0 % | 77,98 | 72,6 % | 1 MNOK |
| – | Stensby Eiendomsutvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 9,4 % | 8,49 | – | – |
| – | Stensletten Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 2,5 % | 0,04 | – | – |
| – | Stensletten Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 45,7 % | 25,4 % | 3,28 | 63,8 % | 0 MNOK |
| – | Stephan Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2 003,7 % | 99,6 % | 13,20 | −94,5 % | 0 MNOK |
| – | Stephansen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −578,9 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Sterling Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 65,5 % | 0,93 | – | – |
| – | Sterling Holmen Fluids ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2 962,3 % | 96,4 % | 0,12 | −94,7 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.