Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 469 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,9 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,0 % | 51,7 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,0 % | 26,4 % | 55,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,87 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,53 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 640 · Små: 1 456 · Mellomstore: 358 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Trikant AS mangler 2025uten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,5 % | −38,5 % | 0,10 | −27,2 % | 1 MNOK |
| – | Trineda ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 77,3 % | 11,2 % | 0,24 | 4,0 % | 0 MNOK |
| – | Trinn for Trinn Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −3,8 % | 2,05 | – | 0 MNOK |
| – | Trio Bolig ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 21,6 % | 321,77 | – | – |
| – | Trio Fedala ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 129,8 % | 92,3 % | 9,13 | – | 0 MNOK |
| – | Trio Hagekleiva ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −11,7 % | 6,10 | – | – |
| – | Trio Invest Kristiansund ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 87,7 % | −32,5 % | 4,93 | −57,5 % | 0 MNOK |
| – | Trio Kvavik ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 44,9 % | 30,5 % | 1,99 | 20,0 % | 1 MNOK |
| – | Trio Landia ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 326,5 % | 3,7 % | 1 428,09 | −99,9 % | 0 MNOK |
| – | Tripel Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 69,5 % | 5,9 % | 0,08 | 13,3 % | 0 MNOK |
| – | Tripla Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 54,4 % | 0,96 | – | – |
| – | Triple T ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 35,3 % | 2,2 % | 0,14 | −20,9 % | 1 MNOK |
| – | Tripod Capital Collective ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 16,1 % | – | – | – |
| – | Trippel Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 91,4 % | 37,87 | – | 0 MNOK |
| – | Trippel-M ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 76,3 % | 2,05 | – | – |
| – | Tritoria Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −153,4 % | 31,9 % | 0,18 | −84,8 % | 0 MNOK |
| – | Troa ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 20,0 % | 98,9 % | 47,50 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Trobo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 43,9 % | 43,1 % | 0,57 | 39,0 % | 0 MNOK |
| – | Trofjord ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 5,9 % | 0,11 | – | – |
| – | Troika Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −203,1 % | −20,5 % | 0,43 | −64,6 % | 0 MNOK |
| – | Trollspring ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Trollteam Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 3,2 % | 53,1 % | 1,34 | 3,1 % | 0 MNOK |
| – | Trols ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 45,5 % | 99,7 % | 316,78 | 161,3 % | 1 MNOK |
| – | Troma Eiendommen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 80,7 % | 5,19 | – | 0 MNOK |
| – | Trombo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −140,7 % | −4,4 % | 0,17 | – | 0 MNOK |
| – | Trommedalsjordet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 72,6 % | 24,1 % | 3,22 | −2,0 % | 1 MNOK |
| – | Troms Hus ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 12,1 % | 0,48 | – | 0 MNOK |
| – | Troms Lagerutleie ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 9,5 % | 89,8 % | 4,98 | −5,5 % | 1 MNOK |
| – | Tromsnesvegen 32 Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 22,0 % | 2,03 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Tromsø Bolig ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 28,4 % | 1,7 % | 151,37 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Tromsø Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −81,2 % | 98,9 % | 12,74 | – | 0 MNOK |
| – | Tromsøysundvegen 5 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 62,2 % | 88,3 % | 3,43 | −15,3 % | 1 MNOK |
| – | Tromøy Utleie/Minilager ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −27,7 % | 5,0 % | 0,01 | – | 0 MNOK |
| – | Trond Askautrud Invest ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 99,1 % | 115,90 | – | – |
| – | Trond Berntsen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −47,0 % | 94,9 % | 18,70 | −64,8 % | 0 MNOK |
| – | Trond Telle ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 69,5 % | 66,6 % | 3,00 | −2,1 % | 0 MNOK |
| – | Trondberg Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 15,2 % | −264,6 % | – | 45,8 % | 0 MNOK |
| – | Tronderøya ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −204,8 % | 70,4 % | 2,25 | −20,4 % | 1 MNOK |
| – | Trondheim Kontorutvikling Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,8 % | 118,31 | – | 0 MNOK |
| – | Trondheim Parinvest Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 5,5 % | 2,85 | – | – |
| – | Trondheim Stasjonssenter ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 75,8 % | 61,3 % | 1,04 | −56,5 % | 0 MNOK |
| – | Trondheim Takst ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Trondheim Torg Kontor ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 30,8 % | 1,44 | – | – |
| – | Trondheimsveien 187 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 32,9 % | 15,8 % | 0,23 | 7,6 % | 1 MNOK |
| – | Trondheimsveien 43 IV ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 47,0 % | 38,0 % | 0,07 | −6,8 % | 0 MNOK |
| – | Trondheimsveien 436B Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 73,8 % | 5,4 % | 18,13 | 25,0 % | 1 MNOK |
| – | Trondheimsveien 98 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 58,5 % | 17,0 % | 0,30 | −26,0 % | 1 MNOK |
| – | Trondhjemsvegen 9 Gjøvik ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 46,5 % | 22,9 % | 0,22 | 9,1 % | 1 MNOK |
| – | Trondos ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,7 % | 347,86 | – | – |
| – | Trones Hybelbygg ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −87,4 % | −23,6 % | 1,47 | 0,0 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.