Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 661 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 43,4 % | 65,8 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 20,4 % | 54,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 7,9 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 27,3 % | 57,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 2,24 | 6,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,35 | 3,59 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,4 % | 17,5 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 751 · Små: 1 502 · Mellomstore: 392 · Store: 17. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 451 | Eidsgata 49 AS | Mikronr. 358 i klassen | 73 | 78,3 % | 26,8 % | 4,82 | 380,5 % | 2 MNOK |
| 452 | Mekleriet Sør AS | Smånr. 79 i klassen | 73 | 9,7 % | 55,6 % | 2,15 | 50,5 % | 25 MNOK |
| 453 | Næringsseksjoner AS | Mikronr. 359 i klassen | 73 | 83,2 % | 49,4 % | 30,94 | 1 927,6 % | 4 MNOK |
| 454 | Blio AS | Mikronr. 360 i klassen | 73 | 14,6 % | 91,8 % | 2,28 | 93,7 % | 1 MNOK |
| 455 | Ringebu Industrieiendom AS | Mikronr. 361 i klassen | 73 | 64,2 % | 90,9 % | 4,49 | −7,9 % | 2 MNOK |
| 456 | AS RSH EIENDOM | Mikronr. 362 i klassen | 73 | 37,4 % | 82,3 % | 2,18 | 13,4 % | 9 MNOK |
| 457 | Farmannsveien 18-22 Tønsberg AS | Mikronr. 363 i klassen | 73 | 73,8 % | 82,5 % | 3,64 | 5,3 % | 2 MNOK |
| 458 | Åsane Næringspark AS | Smånr. 80 i klassen | 73 | 51,9 % | 89,5 % | 3,51 | 19,6 % | 20 MNOK |
| 459 | Solbærvegen Eiendom AS | Mikronr. 364 i klassen | 73 | 80,9 % | 74,0 % | 2,72 | 0,9 % | 4 MNOK |
| 460 | Stølen-Eiendom AS | Mikronr. 365 i klassen | 73 | 20,6 % | 96,5 % | 15,50 | 62,7 % | 7 MNOK |
| 461 | Jova AS | Mikronr. 366 i klassen | 73 | 56,4 % | 68,2 % | 6,14 | 17,3 % | 4 MNOK |
| 462 | Heggeli Eiendom AS | Mikronr. 367 i klassen | 73 | 83,5 % | 82,4 % | 2,23 | 0,0 % | 2 MNOK |
| 463 | Sjøgata 42 AS | Mikronr. 368 i klassen | 73 | 83,5 % | 54,1 % | 4,61 | 30,4 % | 8 MNOK |
| 464 | Gammelvollia Hyttefelt AS | Mikronr. 369 i klassen | 73 | 31,7 % | 65,7 % | 6,41 | 609,0 % | 2 MNOK |
| 465 | Nord-Norge Eiendom AS | Mikronr. 370 i klassen | 73 | 72,1 % | 32,8 % | 36,51 | 13,2 % | 5 MNOK |
| 466 | Lervik Industri AS | Mikronr. 371 i klassen | 73 | 82,5 % | 52,0 % | 1,59 | 32,1 % | 2 MNOK |
| 467 | Dyno Eiendom Hurum AS | Mikronr. 372 i klassen | 73 | 84,9 % | 86,9 % | – | 2,6 % | 1 MNOK |
| 468 | Haakon Vii G 20 AS | Mikronr. 373 i klassen | 73 | 51,3 % | 87,4 % | 4,87 | 3,5 % | 3 MNOK |
| 469 | Voss Transportservice Eiendom AS | Mikronr. 374 i klassen | 73 | 54,6 % | 84,4 % | 5,25 | 4,3 % | 1 MNOK |
| 470 | Rådhusgata 18 Askim AS | Mikronr. 375 i klassen | 73 | 90,8 % | 69,3 % | 0,98 | 11,9 % | 1 MNOK |
| 471 | Laiderz Consultants AS | Smånr. 81 i klassen | 73 | 17,8 % | 48,0 % | 1,92 | – | 13 MNOK |
| 472 | Sjmg Invest AS | Mikronr. 376 i klassen | 73 | 63,6 % | 63,2 % | 1,42 | 36,3 % | 1 MNOK |
| 473 | Kongensgate 32 AS | Mikronr. 377 i klassen | 73 | 56,8 % | 78,5 % | 2,54 | 7,0 % | 1 MNOK |
| 474 | Fossby AS | Mikronr. 378 i klassen | 73 | −23,2 % | 94,9 % | 71,12 | 562,3 % | 3 MNOK |
| 475 | Brødr Maraak AS | Smånr. 82 i klassen | 73 | 11,6 % | 86,6 % | 7,34 | 5,3 % | 36 MNOK |
| 476 | Per-Erik Burud AS | Smånr. 83 i klassen | 73 | 98,7 % | 81,0 % | 4,49 | −25,4 % | 16 MNOK |
| 477 | Bergehovland Eigedom AS | Mikronr. 379 i klassen | 73 | 50,3 % | 68,7 % | 4,23 | 15,5 % | 1 MNOK |
| 478 | Brimar AS | Mikronr. 380 i klassen | 73 | 53,8 % | 93,4 % | 13,45 | −11,4 % | 2 MNOK |
| 479 | Eivest AS | Mikronr. 381 i klassen | 73 | 74,5 % | 59,7 % | 2,34 | 4,5 % | 5 MNOK |
| 480 | Vulken Eiendom AS | Mikronr. 382 i klassen | 73 | 73,0 % | 83,5 % | 4,79 | −0,3 % | 2 MNOK |
| 481 | Hammarvikringen 58 AS | Mikronr. 383 i klassen | 73 | 69,6 % | 80,5 % | 2,51 | 3,1 % | 2 MNOK |
| 482 | N - 2 Eiendom AS | Smånr. 84 i klassen | 73 | 75,3 % | 59,4 % | 3,82 | 2,4 % | 19 MNOK |
| 483 | BW Holding AS | Smånr. 85 i klassen | 73 | 99,3 % | 75,3 % | 0,11 | 85,9 % | 17 MNOK |
| 484 | Martens Takst AS | Mikronr. 384 i klassen | 73 | 28,7 % | 75,9 % | 3,00 | 6,6 % | 3 MNOK |
| 485 | Aluveien 31 AS | Mikronr. 385 i klassen | 73 | 30,1 % | 80,0 % | 12,98 | 8,2 % | 1 MNOK |
| 486 | Moon Eiendom AS | Mikronr. 386 i klassen | 73 | 40,7 % | 62,5 % | 1,43 | 103,8 % | 3 MNOK |
| 487 | NÅ Auto Eigedom AS | Mikronr. 387 i klassen | 73 | 68,8 % | 86,8 % | 3,20 | 2,3 % | 2 MNOK |
| 488 | Ynvezt AS | Mikronr. 388 i klassen | 73 | 88,9 % | 99,2 % | 85,80 | −23,8 % | 5 MNOK |
| 489 | Egersund Eiendom Invest AS | Smånr. 86 i klassen | 73 | 84,1 % | 70,8 % | 1,86 | −0,5 % | 24 MNOK |
| 490 | Kvamme Eiendom AS | Mikronr. 389 i klassen | 73 | 61,0 % | 64,1 % | 44,06 | 2,7 % | 2 MNOK |
| 491 | Nesttunveien 103 AS | Mikronr. 390 i klassen | 73 | 74,5 % | 69,9 % | 1,13 | 6,6 % | 1 MNOK |
| 492 | A C Smith Eiendom AS | Mikronr. 391 i klassen | 73 | 65,6 % | 91,6 % | 4,12 | 1,6 % | 1 MNOK |
| 493 | Bryggeriveien 9 AS | Mikronr. 392 i klassen | 73 | 58,7 % | 95,7 % | 4,65 | 2,4 % | 2 MNOK |
| 494 | Rex Eiendom AS | Mikronr. 393 i klassen | 73 | 59,1 % | 88,4 % | 5,23 | −7,6 % | 1 MNOK |
| 495 | Haugenstua Klinikken AS | Mikronr. 394 i klassen | 73 | 54,6 % | 81,5 % | 4,79 | 4,4 % | 1 MNOK |
| 496 | Ekornrød AS | Mikronr. 395 i klassen | 73 | 52,7 % | 71,4 % | 3,21 | 4,0 % | 1 MNOK |
| 497 | Lesa AS | Mikronr. 396 i klassen | 73 | 64,9 % | 93,9 % | 4,80 | 0,0 % | 1 MNOK |
| 498 | SL Eiendom AS | Mikronr. 397 i klassen | 73 | 72,6 % | 78,4 % | 2,09 | 12,5 % | 4 MNOK |
| 499 | Starship Investments AS | Smånr. 87 i klassen | 73 | 86,8 % | 93,3 % | 14,49 | −44,6 % | 42 MNOK |
| 500 | Vasom AS | Mikronr. 398 i klassen | 73 | −166,3 % | 97,9 % | 46,40 | 623,8 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.