Vasom AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 402 av 5 821 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 508 av 7 839 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vasom AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 820 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −166,3 % (median 46,9 %) og egenkapitalandel 97,9 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −166,3 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | 3 231,6 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 46,40 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 623,8 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Vasom AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 821 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Vasom AS har score 73 for 2025, rang 508 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,9 % mot median 26,7 %. Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 623,8 % mot median 3,0 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 27 mot sammenlignbare, driftsmargin −166,3 % mot median 46,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −166,3 % (median 46,9 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vasom AS hadde en driftsmargin på −166,3 % og en egenkapitalandel på 97,9 % i 2025, og er nr. 508 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −1 047,9 % til −166,3 % og omsetningen økte med 624 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 351 MNOK og 407 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 351 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 407 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −166,3 % (median 46,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vasom AS?
Driftsmarginen var −166,3 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,4 %.
Hvor solid er Vasom AS?
Egenkapitalandelen var 97,9 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Vasom AS?
Likviditetsgrad 1 var 46,40 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Vasom AS i Eiendom?
Vasom AS er nr. 508 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 402 av 5 821. Omsetningen endret seg 623,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889262222
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,75 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o View Procurator AS, Dronning Eufemias gate 16, 0191 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 75 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet. Utenlandske eiere har fått over halvparten.
Porteføljen: 17 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 41. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Primulator Eiendom AS (50 %), Elkem ASA (0 %), Lerøy Seafood Group ASA (0 %), Elopak ASA (0 %), Storebrand ASA (0 %), Orkla ASA (0 %), TGS ASA (0 %), Veidekke ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 73 | |
| Rang | – | – | 508 | |
| Driftsmargin | – | −1 047,9 % | −166,3 % | |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 11,7 % | 8,4 % | |
| Egenkapitalandel | 98,4 % | 98,5 % | 97,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 59,31 | 66,32 | 46,40 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 623,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −1,6 MNOK | −1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 36,9 MNOK | 44,7 MNOK | 35,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 36,9 MNOK | 44,7 MNOK | 35,1 MNOK |
| Finanskostnader | 1,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 340,3 MNOK | 381,4 MNOK | 415,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 331,2 MNOK | 367,6 MNOK | 406,6 MNOK |
| Egenkapital | 334,7 MNOK | 375,9 MNOK | 407,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 331,0 MNOK | 372,1 MNOK | 403,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,6 MNOK | 5,5 MNOK | 8,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,6 MNOK | 5,5 MNOK | 8,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7037036.
Videre
Lignende selskaper
- Åråssvingen 2 AS indeks 73, nr. 507 · sammenlign
- Karamina Eiendom AS indeks 73, nr. 509 · sammenlign
- E Berentsen AS indeks 73, nr. 510 · sammenlign
- AS SIGELLEN indeks 73, nr. 511 · sammenlign
- Nge AS indeks 73, nr. 513 · sammenlign