Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 274 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 45,9 % | 66,8 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 22,1 % | 55,9 % |
| Totalrentabilitet | 3,9 % | 7,9 % | 14,6 % |
| Egenkapitalandel | 9,4 % | 27,3 % | 57,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 2,24 | 6,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,51 | 1,36 | 3,76 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,2 % | 16,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 669 · Små: 1 260 · Mellomstore: 330 · Store: 16. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Fli Eiendom AS | Mikronr. 39 i klassen | 88 | 89,8 % | 97,5 % | 40,31 | 359,7 % | 1 MNOK |
| 52 | Fortius AS | Smånr. 7 i klassen | 88 | 98,9 % | 99,6 % | 252,52 | – | 12 MNOK |
| 53 | Eianor Invest AS | Mikronr. 40 i klassen | 88 | 90,6 % | 97,3 % | 11,65 | 179,7 % | 2 MNOK |
| 54 | Brunsviks Eftf AS | Mikronr. 41 i klassen | 88 | 80,9 % | 94,6 % | 8,18 | 297,6 % | 4 MNOK |
| 55 | Lilletorvet Invest AS | Mikronr. 42 i klassen | 88 | 88,4 % | 99,4 % | 97,48 | 10 811,7 % | 4 MNOK |
| 56 | Fjøsangerveien 117A AS | Mikronr. 43 i klassen | 88 | 95,3 % | 73,3 % | 3,75 | 646,7 % | 4 MNOK |
| 57 | Eriksen Eiendom AS | Mikronr. 44 i klassen | 88 | 85,8 % | 99,3 % | 15 783,84 | 2 262,8 % | 2 MNOK |
| 58 | Orion AS | Mikronr. 45 i klassen | 87 | 99,6 % | 80,1 % | 11,88 | 4 746,3 % | 7 MNOK |
| 59 | Keva Eiendom AS | Mikronr. 46 i klassen | 87 | 82,3 % | 86,7 % | 19,61 | 897,6 % | 5 MNOK |
| 60 | Jeijei AS | Smånr. 8 i klassen | 87 | 95,9 % | 67,0 % | 25,04 | 1 198,5 % | 13 MNOK |
| 61 | Tjessem Investering AS | Mikronr. 47 i klassen | 87 | 94,9 % | 91,0 % | 28,45 | 1 435,9 % | 3 MNOK |
| 62 | Bstate AS | Mikronr. 48 i klassen | 87 | 98,1 % | 77,0 % | 7,24 | 1 198,6 % | 6 MNOK |
| 63 | Axum Invest AS | Mikronr. 49 i klassen | 87 | 79,4 % | 89,4 % | 39,29 | 460,1 % | 6 MNOK |
| 64 | Tobiassen Holding AS | Mikronr. 50 i klassen | 87 | 99,2 % | 82,9 % | – | 27,1 % | 3 MNOK |
| 65 | Enitsirhc AS | Mikronr. 51 i klassen | 87 | 88,2 % | 98,7 % | 282,81 | 1 003,8 % | 4 MNOK |
| 66 | Sønderland AS | Mikronr. 52 i klassen | 87 | 88,1 % | 100,0 % | – | 581,6 % | 3 MNOK |
| 67 | Leonora Eiendom AS | Mikronr. 53 i klassen | 87 | 75,4 % | 80,6 % | 9,74 | 78,2 % | 1 MNOK |
| 68 | Sorcap AS | Mikronr. 54 i klassen | 87 | 52,5 % | 96,4 % | 26,51 | 123,1 % | 2 MNOK |
| 69 | ØS 10 Invest AS | Mikronr. 55 i klassen | 86 | 88,8 % | 98,3 % | 57,83 | 246,5 % | 6 MNOK |
| 70 | Handelshuset Mysen AS | Mikronr. 56 i klassen | 86 | 95,5 % | 70,5 % | 5,08 | 1 015,7 % | 8 MNOK |
| 71 | EA Kapital AS | Smånr. 9 i klassen | 86 | 99,0 % | 81,3 % | 4,90 | 11,2 % | 15 MNOK |
| 72 | Nordic Housing AS | Mikronr. 57 i klassen | 86 | 80,1 % | 99,1 % | 13,95 | 96,7 % | 1 MNOK |
| 73 | Valva Tana AS | Mikronr. 58 i klassen | 86 | 89,9 % | 76,4 % | 9,99 | 382,3 % | 2 MNOK |
| 74 | Lodge Alpin AS | Mikronr. 59 i klassen | 86 | 76,0 % | 92,6 % | 46,62 | 644,5 % | 8 MNOK |
| 75 | Naper Kragerø AS | Mikronr. 60 i klassen | 86 | 70,8 % | 94,1 % | 7,55 | 42,7 % | 1 MNOK |
| 76 | CI Holding AS | Mikronr. 61 i klassen | 86 | 98,4 % | 79,5 % | 4,85 | 788,8 % | 9 MNOK |
| 77 | Boligleie AS | Mikronr. 62 i klassen | 86 | 78,0 % | 98,2 % | 220,67 | 104,0 % | 3 MNOK |
| 78 | Vanberg-Gården AS | Mikronr. 63 i klassen | 86 | 95,0 % | 68,4 % | 12,79 | 682,1 % | 6 MNOK |
| 79 | Trols AS | Mikronr. 64 i klassen | 86 | 87,8 % | 99,6 % | 272,50 | 433,7 % | 4 MNOK |
| 80 | Talgø-Hjellegjerde Eiendom AS | Mikronr. 65 i klassen | 86 | 95,1 % | 93,5 % | 2,37 | 18,2 % | 1 MNOK |
| 81 | Borvika AS | Mikronr. 66 i klassen | 86 | 89,2 % | 86,6 % | 24,25 | 1 513,9 % | 2 MNOK |
| 82 | Klipco AS | Mikronr. 67 i klassen | 86 | 93,7 % | 75,5 % | 4,08 | – | 2 MNOK |
| 83 | Haavi Holding AS | Mikronr. 68 i klassen | 85 | 79,6 % | 90,3 % | 8,79 | – | 2 MNOK |
| 84 | Ona Holding AS | Mikronr. 69 i klassen | 85 | 85,4 % | 96,0 % | 27,70 | 528,1 % | 6 MNOK |
| 85 | John Nævdal Eiendom AS | Smånr. 10 i klassen | 85 | 91,9 % | 75,8 % | 3,67 | 1 028,0 % | 11 MNOK |
| 86 | Trv 10 AS | Mikronr. 70 i klassen | 85 | 85,9 % | 88,4 % | 4,49 | 240,4 % | 3 MNOK |
| 87 | JABO MANAGEMENT & Consulting AS | Mikronr. 71 i klassen | 85 | 71,9 % | 95,0 % | 23,06 | 131,2 % | 4 MNOK |
| 88 | Belo AS | Smånr. 11 i klassen | 85 | 95,8 % | 83,4 % | 3,87 | 128,0 % | 15 MNOK |
| 89 | Einar Tvete AS | Mikronr. 72 i klassen | 85 | 69,4 % | 100,0 % | – | 778,6 % | 2 MNOK |
| 90 | Håkon S Hansen AS | Mikronr. 73 i klassen | 85 | 73,6 % | 96,4 % | 10,27 | 784,0 % | 6 MNOK |
| 91 | Winny AS | Mikronr. 74 i klassen | 85 | 94,6 % | 99,7 % | 948,75 | 15,1 % | 2 MNOK |
| 92 | Unic Consult AS | Mikronr. 75 i klassen | 85 | 94,0 % | 85,7 % | 35,21 | 17,4 % | 7 MNOK |
| 93 | Tobech Invest AS | Smånr. 12 i klassen | 85 | 88,0 % | 62,3 % | 32,15 | 787,7 % | 15 MNOK |
| 94 | Vimar AS | Mikronr. 76 i klassen | 85 | 97,9 % | 100,0 % | – | 13,3 % | 5 MNOK |
| 95 | Dahlene AS | Mikronr. 77 i klassen | 85 | 88,5 % | 58,8 % | 3,95 | 775,0 % | 2 MNOK |
| 96 | Hans Gaarder AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 85 | 93,8 % | 66,3 % | 14,24 | 74,9 % | 50 MNOK |
| 97 | Boligutvikling Frogner AS | Mikronr. 78 i klassen | 85 | 99,4 % | – | – | 10 519,6 % | 5 MNOK |
| 98 | Kontorveien 2 AS | Mikronr. 79 i klassen | 85 | 79,8 % | 81,2 % | 3,98 | 263,7 % | 2 MNOK |
| 99 | Tomt 666 AS | Mikronr. 80 i klassen | 85 | 87,9 % | 92,8 % | 3,88 | 137,3 % | 1 MNOK |
| 100 | Operatio AS | Mikronr. 81 i klassen | 85 | 98,3 % | 59,0 % | 3,76 | 2 936,5 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 619. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ansi Eiendom AS · siste regnskap 2022
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Anubis Holding AS · siste regnskap 2026
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.