Einar Tvete AS
Score · regnskapsår 2025
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 72 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 88 av 7 174 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Einar Tvete AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 69,4 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 100,0 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 69,4 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 71,7 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 47,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 778,6 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Einar Tvete AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Einar Tvete AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Einar Tvete AS har score 85 for 2025, rang 88 av 7 174 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 100,0 % mot median 27,0 %. Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 778,6 % mot median 3,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Einar Tvete AS hadde en driftsmargin på 69,4 % og en egenkapitalandel på 100,0 % i 2025, og er nr. 88 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −92,7 % til 69,4 % og omsetningen økte med 779 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | – | mangler data, ikke med |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 90 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Einar Tvete AS?
Driftsmarginen var 69,4 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 47,0 %.
Hvor solid er Einar Tvete AS?
Egenkapitalandelen var 100,0 % i 2025 (median 27,0 %).
Hvordan står Einar Tvete AS i Eiendom?
Einar Tvete AS er nr. 88 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 72 av 5 647. Omsetningen endret seg 778,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889139722
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørnstjerne Bjørnsons gate 4, 2609 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. november 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300PZRN703PX4JX33 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 94 | – | 85 | |
| Rang | 25 | – | 88 | |
| Driftsmargin | 66,6 % | −92,7 % | 69,4 % | |
| Totalrentabilitet | 47,6 % | −1,4 % | 47,0 % | |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 99,7 % | 100,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 169,28 | 244,48 | – | |
| Omsetningsvekst | – | −82,6 % | 778,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 0,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | −0,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,6 MNOK | −0,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,6 MNOK | −0,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 2,5 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 14,9 MNOK | 14,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,1 MNOK | 11,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 14,8 MNOK | 14,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 14,1 MNOK | 13,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6695252.
Videre
Lignende selskaper
- Trv 10 AS indeks 85, nr. 85 · sammenlign
- JABO MANAGEMENT & Consulting AS indeks 85, nr. 87 · sammenlign
- Håkon S Hansen AS indeks 85, nr. 89 · sammenlign
- Winny AS indeks 85, nr. 90 · sammenlign
- Unic Consult AS indeks 85, nr. 92 · sammenlign