Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 839 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,3 % | 65,4 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 19,9 % | 54,1 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 7,9 % | 15,0 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 27,3 % | 56,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,24 | 6,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,35 | 3,56 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,4 % | 18,0 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 821 · Små: 1 599 · Mellomstore: 402 · Store: 18. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Skogstad Konsult ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,4 % | 118,02 | – | – |
| – | Skogstien 5 og 7 ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | −5 180,8 % | 0,02 | – | – |
| – | Skogtun Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 34,0 % | 26,0 % | 3,91 | 3,7 % | 1 MNOK |
| – | Skogtun Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,7 % | 96,5 % | 22,56 | 186,6 % | 1 MNOK |
| – | Skogvang ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 66,9 % | 0,00 | – | – |
| – | Skogveien 2 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 23,3 % | 15,17 | – | – |
| – | Skogvik Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 88,7 % | 0,12 | – | – |
| – | Skogvik Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Skoland Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 78,6 % | 0,06 | – | – |
| – | Skolebakken 6 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 34,0 % | 24,7 % | 1,86 | −0,9 % | 1 MNOK |
| – | Skolegata 13 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,4 % | 56,3 % | 1,50 | 60,0 % | 0 MNOK |
| – | Skolegata 15 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −6,9 % | −185,1 % | 0,86 | −1,5 % | 0 MNOK |
| – | Skolegata 2 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 38,3 % | 35,7 % | 0,51 | 7,9 % | 1 MNOK |
| – | Skolegata 2B ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 51,6 % | 34,5 % | 4,57 | 0,1 % | 1 MNOK |
| – | Skolesten ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 27,8 % | 91,3 % | 9,76 | 11,8 % | 0 MNOK |
| – | Skolmar 29 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 317,3 % | −17,3 % | 0,04 | −92,1 % | 0 MNOK |
| – | Skoltehaugen 6 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,3 % | 55,6 % | 0,70 | 3,7 % | 1 MNOK |
| – | Skomedal Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 7,1 % | 0,01 | – | – |
| – | Skomsvoll Leiligheter ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −4,4 % | 0,96 | – | 0 MNOK |
| – | Skomvær Holding ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | – | – | – | – |
| – | Skophamar Eigedom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1,5 % | 84,7 % | 0,49 | 2,6 % | 0 MNOK |
| – | Skophamar Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,1 % | 107,18 | – | 0 MNOK |
| – | Skorhaugåsen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1,4 % | 46,2 % | 0,04 | 22,1 % | 0 MNOK |
| – | Skotholmen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −176,4 % | 63,2 % | 58,67 | −52,8 % | 0 MNOK |
| – | Skottegaten 22 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 79,2 % | 1,7 % | 0,26 | 3,6 % | 1 MNOK |
| – | Skotten Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −28 495 400,0 % | 0,00 | – | – |
| – | Skottvoll Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,9 % | 28,69 | – | – |
| – | Skovveien 16 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 58,7 % | 4,1 % | 0,01 | 3,3 % | 1 MNOK |
| – | Skranehovden ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 50,9 % | 1,71 | – | – |
| – | Skrb012 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,2 % | 20,63 | – | 0 MNOK |
| – | Skredderveien 7 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,0 % | 9,8 % | 4,00 | 30,6 % | 1 MNOK |
| – | Skredderåsen Næringspark ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 16,9 % | 71,6 % | 6,50 | −0,1 % | 1 MNOK |
| – | Skredvarden ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 1,6 % | −0,9 % | 34,24 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | SKREEN & Stensrud Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,6 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Skrei ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 19,3 % | 0,24 | – | 0 MNOK |
| – | Skreppestadveien 45 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −7,8 % | 0,02 | – | – |
| – | Skretting Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 79,1 % | 0,20 | – | – |
| – | Skrindo Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 92,5 % | 0,97 | – | – |
| – | Skrivar Wessels Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,4 % | 19,0 % | 6,44 | 0,0 % | 1 MNOK |
| – | Skrivargarden Eigedom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,2 % | −2,5 % | 1,26 | −14,2 % | 1 MNOK |
| – | Skriver Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 58,4 % | 1,56 | – | – |
| – | Skrivergaten 49 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −17,7 % | 0,00 | – | – |
| – | Skriverveien 2-4 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 27,3 % | 9,9 % | 0,35 | 267,4 % | 1 MNOK |
| – | Skrova Havn ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −72,8 % | 44,1 % | 1,10 | −4,2 % | 1 MNOK |
| – | Skrovabutikken ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 26,4 % | 62,5 % | 15,80 | 8,8 % | 0 MNOK |
| – | Skrubbedalsveien Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 57,3 % | 42,6 % | 9,45 | −4,6 % | 1 MNOK |
| – | Skrubbemoen 8 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 65,4 % | 30,7 % | 0,32 | 11,9 % | 0 MNOK |
| – | Skrubben ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −129,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Skrubbeteigen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 96,8 % | 31,18 | – | – |
| – | Skrubbmoen 19 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 49,1 % | 89,4 % | 14,09 | 66,8 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.