Rangering Eiendom 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 7 839 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,3 % | 65,4 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 19,9 % | 54,1 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 7,9 % | 15,0 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 27,3 % | 56,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,24 | 6,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,35 | 3,56 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 3,4 % | 18,0 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 821 · Små: 1 599 · Mellomstore: 402 · Store: 18. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Skrubbåsen Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 38,2 % | 89,8 % | 9,79 | – | 0 MNOK |
| – | Skrue Kapital ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 35,8 % | 0,01 | – | – |
| – | Skråtorp Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 29,7 % | 1,42 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Skude Bygg Kaigata ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 18,7 % | 0,03 | – | – |
| – | Skude Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 87,3 % | 7,65 | – | – |
| – | Skuggevik Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 42,9 % | 6,4 % | 2,71 | −20,3 % | 1 MNOK |
| – | Skui Takst ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Skulebygg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 16,3 % | 1,53 | – | – |
| – | Skulebygg Fester ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 16,0 % | 1,17 | – | – |
| – | Skulegard ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 5,1 % | 5,82 | – | – |
| – | Skulegata 8 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 8,2 % | 98,4 % | 30,64 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Skulen Vår ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 21,6 % | 58,5 % | 83,00 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Skuleplass ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 22,4 % | 2,44 | – | – |
| – | Skuleveg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 5,3 % | 4,25 | – | – |
| – | Skullerud Drift ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 0,2 % | 12,2 % | 1,14 | −10,3 % | 0 MNOK |
| – | Skulstad Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 27,4 % | 48,0 % | 3,31 | −26,4 % | 0 MNOK |
| – | Skulstad Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,9 % | 39,48 | – | – |
| – | Skurberget Eiendom ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | −400 410,0 % | 0,00 | – | – |
| – | Skurdalen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 2,2 % | 10,6 % | 22,83 | 14,9 % | 0 MNOK |
| – | Skurdalsvegen Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −140,5 % | −18,5 % | 5,91 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Skurve Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −14,3 % | 59,0 % | 238,84 | – | 0 MNOK |
| – | Skurvebakkane 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 21,4 % | 89,0 % | 2,16 | 17,7 % | 0 MNOK |
| – | Skurvemarka Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −882,4 % | 9,9 % | 146,16 | – | 0 MNOK |
| – | Skuteviksboder 10-12 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 7,4 % | 0,05 | – | – |
| – | Skuteviksboder 17 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −494,8 % | 18,2 % | 1,25 | −36,0 % | 0 MNOK |
| – | Skutevikstorget 1 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 97,8 % | 0,01 | – | – |
| – | Skutle Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,8 % | 3,46 | – | – |
| – | Skutle Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 87,3 % | 6,13 | – | 0 MNOK |
| – | Skutlevika-3 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 39,1 % | 75,7 % | 0,78 | −4,6 % | 1 MNOK |
| – | Skutneset Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 10,1 % | 2,61 | – | – |
| – | Skvadronveien 21 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 95,5 % | 1,5 % | 0,89 | 2,6 % | 1 MNOK |
| – | Skyfri Himmel ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 90,8 % | 2,69 | – | – |
| – | Skykkjeneset ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −788,8 % | 9,7 % | 2,31 | – | 0 MNOK |
| – | Skyset Utbygging ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −18,2 % | 17,57 | – | – |
| – | Skytta Nor ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,1 % | 93,3 % | 8,66 | 0,0 % | 1 MNOK |
| – | Skytterdalen 5 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,4 % | 29,5 % | 0,61 | 49,8 % | 1 MNOK |
| – | Skådalsveien 23 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 61,8 % | 3,0 % | 108,12 | 58,8 % | 0 MNOK |
| – | Skåla Eigedom ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 74,0 % | 29,5 % | 34,50 | 105,6 % | 1 MNOK |
| – | Skålin Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −18,9 % | – | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Skånevik Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 45,0 % | −8,5 % | 1,37 | 1 098,6 % | 0 MNOK |
| – | SKÅNSENG & Rønås Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −71,9 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | SKÅR - Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 89,5 % | 1,29 | – | – |
| – | Skår Gruppen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,9 % | 0,83 | – | 0 MNOK |
| – | Skåra Bakkane ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 7,5 % | −49,5 % | 0,57 | 52,3 % | 1 MNOK |
| – | Skårdal ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 32,2 % | 0,39 | – | – |
| – | Skåredalen Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −6,9 % | 3,17 | – | – |
| – | Skåregaten 205 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −69,6 % | – | – | – |
| – | Skårerverket Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 97,6 % | 25,50 | – | – |
| – | Skårland Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,9 % | 496,52 | – | – |
| – | Skårva Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 49,8 % | 15,6 % | 0,93 | −61,6 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agenda Bygg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.