Rangering Eiendom 2025

Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning

Benchmarks · regnskapsår 2025

Kvartiler blant de 7 839 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.

NøkkeltallNedre kvartilMedianØvre kvartil
Driftsmargin10,0 %42,3 %65,4 %
Resultatmargin0,7 %19,9 %54,1 %
Totalrentabilitet3,8 %7,9 %15,0 %
Egenkapitalandel9,5 %27,3 %56,7 %
Gjeldsgrad0,682,246,53
Likviditetsgrad 10,551,353,56
Omsetningsvekst−1,1 %3,4 %18,0 %

Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 821 · Små: 1 599 · Mellomstore: 402 · Store: 18. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode

Fordeling av samlet indeks · 2025

09701 940Indeks 0–10: 56 selskaper560Indeks 10–20: 231 selskaper23110Indeks 20–30: 580 selskaper58020Indeks 30–40: 1221 selskaper1 22130Indeks 40–50: 1940 selskaper1 94040Indeks 50–60: 1845 selskaper1 84550Indeks 60–70: 1255 selskaper1 25560Indeks 70–80: 507 selskaper50770Indeks 80–90: 181 selskaper18180Indeks 90–100: 23 selskaper2390100Indeks →

Best i hver kategori · 2025

DriftsmarginFerncliff Listed Dai AS99,9 %
TotalrentabilitetYrjar Panorama AS99,8 %
EgenkapitalandelRegom Invest AS100,0 %
Likviditetsgrad 1Arnulf Strøm Eiendom AS19,55
OmsetningsvekstErla Eiendom AS2 550,7 %

Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.

Rangering · 2025

Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.

Rang Selskap Klasse Indeks Driftsmargin Egenkapitalandel Likviditetsgrad 1 Omsetningsvekst Omsetning
– Smedberget ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 80,5 % 8,9 % 0,03 – 1 MNOK
– Smeden Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 2,9 % 1,03 – 0 MNOK
– Smedgjerdet ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 80,0 % 183,86 – –
– Smedgt 1 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 97,4 % 76,8 % 12,18 6,7 % 0 MNOK
– Smedplassen Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 13,1 % 7,62 – –
– Smedsrud ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 95,8 % 10,02 – 0 MNOK
– Smedsrud Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −264,9 % 100,0 % – – 0 MNOK
– Smee ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 46,4 % 2,8 % 450,53 −35,5 % 0 MNOK
– Smhy Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – −8,3 % – – –
– Smia Utleie ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 27,3 % −62,6 % 45,19 22,4 % 1 MNOK
– Smidesang ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 89,0 % 9,06 – –
– Smidsrødveien 2 B ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 10,8 % 23,2 % 3,06 −15,9 % 1 MNOK
– Smidsrødveien 95 ASuten rang: Konkurs eller under avvikling Mikro – 13,3 % 76,3 % 2,08 −7,7 % 1 MNOK
– Smiebo Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 96,7 % 86,7 % 6,00 7,1 % 1 MNOK
– Smil-Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −5,1 % 0,5 % 0,06 – 0 MNOK
– Smisundet ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −2,7 % 85,0 % 0,33 158,1 % 1 MNOK
– Smith Petersens Gate 7 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 47,3 % 58,2 % 1,59 −13,3 % 0 MNOK
– Smith Petersensgate 10 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 55,8 % −4,0 % 0,08 2,4 % 0 MNOK
– Smith-Meyer Management Group ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 99,7 % 299,89 – 0 MNOK
– Smiua ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 67,1 % 0,70 – –
– Smm Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 100,0 % – – 0 MNOK
– Smnm ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −232,7 % 97,1 % 1,91 – 0 MNOK
– Sms Eiendom og Utleie ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 39,4 % 56,8 % 0,70 7,1 % 0 MNOK
– Smv Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») Små – 44,1 % 95,0 % 6,68 2,4 % 11 MNOK
– Småstølane ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −162,5 % 8,5 % 0,43 −91,8 % 0 MNOK
– Småvik Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – −43,2 % 0,00 – –
– SN Anleggspark ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 79,3 % 34,8 % 1,14 4,4 % 1 MNOK
– SN Gruppen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −47 244,2 % 84,0 % 2,47 – 0 MNOK
– SN Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −2,7 % – – –
– Snabelmus ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −405,1 % −2 735,0 % – −98,1 % 0 MNOK
– Snacksnord ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −2 321,1 % 0,04 – –
– Snaresenteret ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −118,2 % 80,0 % 55,94 26,0 % 1 MNOK
– Snarveien 1A ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −14,6 % – – –
– Snarveien 1D ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 6,4 % – – –
– Snarveien 1E ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −13,0 % 0,09 – –
– Snefonn 4 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 100,0 % – – –
– Snekkerkompaniet Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 17,9 % 36,9 % 0,13 3,5 % 1 MNOK
– Snekkerkompaniet Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 64,4 % 86,4 % 7,37 −98,4 % 0 MNOK
– Snekkerplassen Butikkeiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – −156,9 % – – –
– Snekkevik Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 18,6 % 112,13 – –
– Snertingdalssenteret ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – 58,5 % −60,9 % 0,71 −7,4 % 0 MNOK
– Snewær ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 97,0 % 54,60 – –
– Snikkerbo ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 3,1 % 286,36 – –
– Snils Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 93,1 % 14,51 – 0 MNOK
– Snincak Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 98,4 % −0,15 – –
– Sniper ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 99,2 % 103,25 – –
– Sniptind Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 98,5 % 62,48 – –
– Snl ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) Mikro – −5,7 % 39,0 % 3,78 50,4 % 0 MNOK
– Snogdal Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») – – – 20,2 % 15,88 – –
– Snorre Eliassen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt – – – 2,9 % 7,82 – 0 MNOK

Konkurs eller under avvikling

Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.

Viser 50 av 1 664. Se alle konkurser og avviklinger

Om tallene

  • Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
  • Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
  • Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.