Rangering Handel 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 21 077 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,5 % | 2,9 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 2,5 % | 7,6 % |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 8,1 % | 18,7 % |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 34,2 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,56 | 3,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,65 | 2,69 |
| Omsetningsvekst | −11,4 % | 5,4 % | 36,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 280 · Små: 6 798 · Mikro: 10 544 · Store: 464. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Norikon AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 93 | 17,7 % | 72,1 % | 4,08 | – | 58 MNOK |
| 202 | K. Bråten AS | Mikronr. 112 i klassen | 93 | 17,0 % | 89,4 % | 6,91 | – | 2 MNOK |
| 203 | Airbit AS | Mikronr. 113 i klassen | 93 | 14,3 % | 89,8 % | 9,90 | – | 4 MNOK |
| 204 | Irtech AS | Mikronr. 114 i klassen | 93 | 33,6 % | 91,6 % | 11,89 | – | 9 MNOK |
| 205 | Autorama AS | Smånr. 57 i klassen | 93 | 19,7 % | 72,8 % | 3,68 | – | 11 MNOK |
| 206 | Scanlift AS | Smånr. 58 i klassen | 93 | 20,2 % | 80,7 % | 4,95 | – | 12 MNOK |
| 207 | NO Working Limit AS | Mikronr. 115 i klassen | 93 | 54,7 % | 79,8 % | 4,94 | – | 3 MNOK |
| 208 | Fares AS | Mikronr. 116 i klassen | 92 | 51,4 % | 96,4 % | 29,66 | – | 3 MNOK |
| 209 | Eikeland/Rød Eiendom AS | Mikronr. 117 i klassen | 92 | 73,5 % | 89,0 % | 7,57 | – | 2 MNOK |
| 210 | Safran Fashion AS | Mikronr. 118 i klassen | 92 | 34,1 % | 80,7 % | 4,91 | – | 2 MNOK |
| 211 | Ski Gullsmedforretning AS | Mikronr. 119 i klassen | 92 | 14,6 % | 89,9 % | 9,86 | – | 2 MNOK |
| 212 | H. M. Albretsen Verktøysikring AS | Smånr. 59 i klassen | 92 | 31,1 % | 72,7 % | 3,64 | – | 27 MNOK |
| 213 | Borgheim Eiendom AS | Mikronr. 120 i klassen | 92 | 73,6 % | 90,6 % | 50,83 | – | 1 MNOK |
| 214 | Gullsmed Rørvik AS | Smånr. 60 i klassen | 92 | 22,4 % | 89,3 % | 7,33 | – | 13 MNOK |
| 215 | Volounge AS | Mikronr. 121 i klassen | 92 | 20,2 % | 84,0 % | 5,44 | – | 5 MNOK |
| 216 | Fivø AS | Mikronr. 122 i klassen | 92 | 91,4 % | 98,6 % | 70,38 | – | 2 MNOK |
| 217 | Nordanger Gulv AS | Smånr. 61 i klassen | 92 | 17,6 % | 89,1 % | 9,11 | – | 14 MNOK |
| 218 | Skipshandelen i Lyngør AS | Mikronr. 123 i klassen | 92 | 53,7 % | 81,1 % | 5,30 | – | 2 MNOK |
| 219 | Polar Fish AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 92 | 5,2 % | 79,5 % | 4,87 | – | 63 MNOK |
| 220 | Plannja AS | Smånr. 62 i klassen | 92 | 18,4 % | 80,4 % | 5,12 | – | 27 MNOK |
| 221 | Bassen AS | Mikronr. 124 i klassen | 92 | 35,0 % | 85,0 % | 6,25 | – | 2 MNOK |
| 222 | Miko Marine AS | Smånr. 63 i klassen | 92 | 20,3 % | 72,1 % | 3,57 | – | 36 MNOK |
| 223 | CHR BAARDSEN & Søn AS | Smånr. 64 i klassen | 92 | 17,3 % | 77,1 % | 5,66 | – | 24 MNOK |
| 224 | Heddal Bildeler AS | Smånr. 65 i klassen | 92 | 21,9 % | 84,8 % | 4,80 | – | 14 MNOK |
| 225 | Chef-Soleim AS | Mikronr. 125 i klassen | 92 | 22,3 % | 83,2 % | 5,96 | – | 2 MNOK |
| 226 | Østfold Bruktbil AS | Smånr. 66 i klassen | 92 | 12,5 % | 73,2 % | 9,50 | – | 32 MNOK |
| 227 | LS Bil AS | Smånr. 67 i klassen | 92 | 9,9 % | 80,5 % | 4,99 | – | 18 MNOK |
| 228 | Ellingsen Trading AS | Smånr. 68 i klassen | 92 | 6,1 % | 93,8 % | 15,62 | – | 14 MNOK |
| 229 | Cardtech AS | Smånr. 69 i klassen | 92 | 33,3 % | 72,3 % | 3,48 | – | 48 MNOK |
| 230 | Wictus Reus AS | Mikronr. 126 i klassen | 92 | 43,4 % | 78,6 % | 4,67 | – | 2 MNOK |
| 231 | Synsrådgivning AS | Mikronr. 127 i klassen | 92 | 38,4 % | 91,7 % | 11,98 | – | 9 MNOK |
| 232 | Otto Olsen AS | Storenr. 4 i klassen | 92 | 17,9 % | 61,5 % | 2,36 | – | 576 MNOK |
| 233 | Retsch Norge AS | Smånr. 70 i klassen | 92 | 25,9 % | 73,7 % | 3,46 | – | 15 MNOK |
| 234 | IM Sletta AS | Mikronr. 128 i klassen | 92 | 40,2 % | 85,0 % | 6,58 | – | 1 MNOK |
| 235 | Bamble Hagesenter AS | Smånr. 71 i klassen | 92 | 12,5 % | 83,8 % | 5,72 | – | 14 MNOK |
| 236 | Galleri K-Art AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 92 | 9,3 % | 93,0 % | 23,98 | – | 144 MNOK |
| 237 | Senter Landbruksverksted AS | Smånr. 72 i klassen | 92 | 16,4 % | 86,1 % | 6,71 | – | 31 MNOK |
| 238 | Økonomi-Deler AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 92 | 12,6 % | 83,7 % | 5,01 | – | 244 MNOK |
| 239 | Maritim Drift AS | Smånr. 73 i klassen | 92 | 10,7 % | 84,9 % | 6,23 | – | 26 MNOK |
| 240 | Fjordbuda Stavanger AS | Smånr. 74 i klassen | 92 | 26,0 % | 84,9 % | 6,58 | – | 44 MNOK |
| 241 | Miljø Engros AS | Mikronr. 129 i klassen | 92 | 19,0 % | 88,0 % | 8,36 | – | 8 MNOK |
| 242 | Silje's Barn og Utstyr AS | Smånr. 75 i klassen | 92 | 15,4 % | 86,1 % | 7,03 | – | 11 MNOK |
| 243 | Norbygata Engros AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 92 | 8,8 % | 83,3 % | 5,97 | – | 84 MNOK |
| 244 | Norsk Mynthandel AS | Mellomstorenr. 36 i klassen | 92 | 6,9 % | 68,9 % | 9,15 | – | 93 MNOK |
| 245 | Kvam Lavpris AS | Smånr. 76 i klassen | 92 | 7,1 % | 86,1 % | 11,48 | – | 27 MNOK |
| 246 | Norwegian Seals AS | Mellomstorenr. 37 i klassen | 92 | 20,4 % | 67,9 % | 3,03 | – | 155 MNOK |
| 247 | Invest-Auto AS | Smånr. 77 i klassen | 92 | 9,6 % | 86,2 % | 4,62 | – | 48 MNOK |
| 248 | Jessheim Auto AS | Smånr. 78 i klassen | 92 | 8,2 % | 92,6 % | 13,45 | – | 17 MNOK |
| 249 | Brynje of Norway AS | Mellomstorenr. 38 i klassen | 92 | 13,9 % | 76,9 % | 4,72 | – | 57 MNOK |
| 250 | Sprøyte Gården AS | Mikronr. 130 i klassen | 92 | 21,9 % | 94,4 % | 17,23 | – | 6 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 532. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ALBA HOLDING & Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.