Rangering Handel 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 21 077 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,5 % | 2,9 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 2,5 % | 7,6 % |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 8,1 % | 18,7 % |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 34,2 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,56 | 3,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,65 | 2,69 |
| Omsetningsvekst | −11,4 % | 5,4 % | 36,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 280 · Små: 6 798 · Mikro: 10 544 · Store: 464. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 251 | Bobilagenten AS | Smånr. 79 i klassen | 92 | 8,9 % | 93,2 % | 14,68 | – | 45 MNOK |
| 252 | Grosss AS | Mikronr. 131 i klassen | 92 | 40,3 % | 79,0 % | 4,42 | – | 5 MNOK |
| 253 | Kama AS | Mikronr. 132 i klassen | 92 | 28,5 % | 80,7 % | 5,17 | – | 2 MNOK |
| 254 | Koltech AS | Mikronr. 133 i klassen | 92 | 19,4 % | 86,4 % | 6,34 | – | 3 MNOK |
| 255 | E M Agenturer AS | Mellomstorenr. 39 i klassen | 92 | 12,6 % | 72,9 % | 3,61 | – | 68 MNOK |
| 256 | Fondaco AS | Mikronr. 134 i klassen | 92 | 13,8 % | 96,2 % | 26,56 | – | 4 MNOK |
| 257 | Sember Holding AS | Mikronr. 135 i klassen | 92 | 84,7 % | 99,1 % | 110,27 | – | 3 MNOK |
| 258 | Aqualink AS | Mikronr. 136 i klassen | 92 | 68,9 % | 77,2 % | 4,25 | – | 5 MNOK |
| 259 | In Mind AS | Mikronr. 137 i klassen | 92 | 27,3 % | 85,3 % | 6,04 | – | 1 MNOK |
| 260 | Scan-Med AS NORWAY | Mellomstorenr. 40 i klassen | 92 | 20,4 % | 79,8 % | 6,04 | – | 92 MNOK |
| 261 | Intec Pumper AS | Mellomstorenr. 41 i klassen | 92 | 18,3 % | 66,4 % | 2,81 | – | 215 MNOK |
| 262 | Arilds Sjømat AS | Mikronr. 138 i klassen | 92 | 38,8 % | 79,5 % | 4,30 | – | 2 MNOK |
| 263 | Seljord Bilopphuggeri AS | Mikronr. 139 i klassen | 92 | 35,7 % | 91,4 % | 6,62 | – | 1 MNOK |
| 264 | TJ Agentur AS | Smånr. 80 i klassen | 92 | 9,1 % | 90,1 % | 10,09 | – | 12 MNOK |
| 265 | AB Import AS | Mikronr. 140 i klassen | 92 | 12,7 % | 91,5 % | 9,72 | – | 3 MNOK |
| 266 | Itsos AS | Mikronr. 141 i klassen | 92 | 25,4 % | 83,8 % | 6,15 | – | 4 MNOK |
| 267 | Kulelager AS | Mikronr. 142 i klassen | 92 | 21,9 % | 88,1 % | 8,38 | – | 6 MNOK |
| 268 | Empro AS | Mikronr. 143 i klassen | 92 | 34,3 % | 88,9 % | 9,03 | – | 4 MNOK |
| 269 | Svingen Eigedom AS | Mikronr. 144 i klassen | 92 | 79,0 % | 91,8 % | 10,99 | – | 1 MNOK |
| 270 | Sverdrup Steel AS | Storenr. 5 i klassen | 92 | 13,2 % | 59,2 % | 2,37 | – | 1 706 MNOK |
| 271 | Optiker Bjelland AS | Mikronr. 145 i klassen | 92 | 23,4 % | 87,6 % | 11,57 | – | 8 MNOK |
| 272 | Oslo Horse Service AS | Mikronr. 146 i klassen | 92 | 21,9 % | 81,5 % | 5,35 | – | 1 MNOK |
| 273 | Techstian AS | Mikronr. 147 i klassen | 92 | 39,5 % | 90,8 % | 8,49 | – | 2 MNOK |
| 274 | Brady AS | Mikronr. 148 i klassen | 92 | 26,0 % | 95,5 % | 7,66 | – | 6 MNOK |
| 275 | KIRSEBOM & Hurum AS | Mikronr. 149 i klassen | 92 | 16,3 % | 88,9 % | 8,83 | – | 3 MNOK |
| 276 | Hair Agentur AS | Mikronr. 150 i klassen | 92 | 28,7 % | 80,3 % | 5,36 | – | 5 MNOK |
| 277 | Waynor Trading AS | Smånr. 81 i klassen | 92 | 63,2 % | 94,5 % | 18,19 | – | 29 MNOK |
| 278 | RH Cinclus AS | Smånr. 82 i klassen | 92 | 16,9 % | 71,5 % | 3,49 | – | 42 MNOK |
| 279 | NE Metall AS | Smånr. 83 i klassen | 92 | 24,8 % | 83,8 % | 6,06 | – | 17 MNOK |
| 280 | Holvik Eiendom AS | Mikronr. 151 i klassen | 92 | 90,4 % | 84,1 % | 5,18 | – | 2 MNOK |
| 281 | Ingeniørfirma ABIKO Norsk AS | Smånr. 84 i klassen | 92 | 34,2 % | 80,2 % | 2,86 | – | 46 MNOK |
| 282 | Lyren Invest AS | Mellomstorenr. 42 i klassen | 92 | 4,6 % | 80,8 % | 5,09 | – | 70 MNOK |
| 283 | FS Autoformidling AS | Mellomstorenr. 43 i klassen | 92 | 5,6 % | 75,2 % | 6,34 | – | 69 MNOK |
| 284 | Cutrin Norge Partner AS | Mellomstorenr. 44 i klassen | 92 | 10,5 % | 78,4 % | 4,24 | – | 176 MNOK |
| 285 | Nordson Norge A/S | Smånr. 85 i klassen | 92 | 30,5 % | 90,3 % | 10,37 | – | 16 MNOK |
| 286 | Auto Viken AS | Mellomstorenr. 45 i klassen | 92 | 9,7 % | 65,6 % | 2,75 | – | 63 MNOK |
| 287 | Abc Art Business Collection AS | Mikronr. 152 i klassen | 92 | 27,3 % | 81,6 % | 5,34 | – | 6 MNOK |
| 288 | Nord Suvenir AS | Mellomstorenr. 46 i klassen | 92 | 11,7 % | 85,0 % | 6,57 | – | 94 MNOK |
| 289 | Krabberødveien Landhandleri AS | Mikronr. 153 i klassen | 92 | 18,8 % | 92,4 % | 13,15 | – | 1 MNOK |
| 290 | Std Glass AS | Mikronr. 154 i klassen | 92 | 62,6 % | 85,5 % | 6,90 | – | 2 MNOK |
| 291 | Østfold Bilauksjon AS | Mellomstorenr. 47 i klassen | 92 | 8,5 % | 71,2 % | 5,53 | – | 86 MNOK |
| 292 | Jæren Gull og Sølvsmie AS | Smånr. 86 i klassen | 92 | 21,7 % | 81,8 % | 4,16 | – | 11 MNOK |
| 293 | Hissfjord Maskin AS | Smånr. 87 i klassen | 92 | 12,8 % | 77,8 % | 3,12 | – | 13 MNOK |
| 294 | Auto Select AS | Mellomstorenr. 48 i klassen | 92 | 6,0 % | 71,4 % | 3,41 | – | 109 MNOK |
| 295 | Subcon Kongsberg AS | Mikronr. 155 i klassen | 91 | 59,8 % | 78,1 % | 4,56 | – | 2 MNOK |
| 296 | Optiker Knut Myren AS | Mikronr. 156 i klassen | 91 | 14,3 % | 92,9 % | 12,78 | – | 4 MNOK |
| 297 | Kjelstad Holding AS | Mikronr. 157 i klassen | 91 | 98,3 % | 96,8 % | 18,19 | – | 4 MNOK |
| 298 | Eriks Bildemontering AS | Smånr. 88 i klassen | 91 | 15,1 % | 91,6 % | 7,17 | – | 27 MNOK |
| 299 | Norbag Norge AS | Mikronr. 158 i klassen | 91 | 14,8 % | 97,4 % | 31,73 | – | 4 MNOK |
| 300 | Rørvik Blomster AS | Smånr. 89 i klassen | 91 | 17,1 % | 77,6 % | 3,97 | – | 12 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 532. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ALBA HOLDING & Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.