Rangering Overnatting og servering 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 4 856 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 3,2 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | −2,6 % | 2,7 % | 8,7 % |
| Totalrentabilitet | −5,1 % | 9,9 % | 25,4 % |
| Egenkapitalandel | 0,2 % | 16,7 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,05 | 2,54 | 7,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 1,02 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −1,5 % | 6,3 % | 17,5 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 2 660 · Mellomstore: 302 · Små: 1 884 · Store: 16. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | Grevestua AS | Mikronr. 58 i klassen | 84 | 16,3 % | 49,0 % | 1,96 | 38,7 % | 6 MNOK |
| 102 | PB Norge Drift AS | Mikronr. 59 i klassen | 84 | 10,2 % | 89,0 % | 3,25 | 61,9 % | 10 MNOK |
| 103 | Sushi-Jentene AS | Mikronr. 60 i klassen | 84 | 14,6 % | 59,7 % | 2,20 | 15,6 % | 7 MNOK |
| 104 | Mølla Bar AS | Mikronr. 61 i klassen | 84 | 7,4 % | 78,3 % | 3,57 | 40,3 % | 9 MNOK |
| 105 | Vertshuset Odda AS | Mikronr. 62 i klassen | 84 | 19,2 % | 48,1 % | 1,93 | – | 2 MNOK |
| 106 | Saga Hotell AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 84 | 34,8 % | 50,4 % | 1,97 | 17,9 % | 57 MNOK |
| 107 | Stryn Camping AS | Mikronr. 63 i klassen | 84 | 30,1 % | 81,1 % | 3,85 | 9,5 % | 5 MNOK |
| 108 | Thorvald Pizza AS | Mikronr. 64 i klassen | 84 | 19,6 % | 49,1 % | 1,84 | 58,3 % | 2 MNOK |
| 109 | Zhen Jiang Restaurant AS | Mikronr. 65 i klassen | 84 | 11,5 % | 74,8 % | 3,83 | 15,2 % | 3 MNOK |
| 110 | China Restaurant Chen AS | Mikronr. 66 i klassen | 84 | 19,8 % | 62,6 % | 2,31 | 22,1 % | 8 MNOK |
| 111 | Per på Hjørnet AS | Smånr. 41 i klassen | 84 | 31,1 % | 88,7 % | 8,40 | 5,6 % | 21 MNOK |
| 112 | Rangoli AS | Mikronr. 67 i klassen | 84 | 13,5 % | 51,6 % | 1,83 | 379,2 % | 6 MNOK |
| 113 | Mat og Vin Gruppen AS | Smånr. 42 i klassen | 84 | 17,0 % | 51,0 % | 1,89 | 42,0 % | 16 MNOK |
| 114 | Folkets Falafel AS | Mikronr. 68 i klassen | 84 | 15,8 % | 47,4 % | 1,63 | 22 511,6 % | 6 MNOK |
| 115 | Sandnes Camping Vølstadskogen AS | Mikronr. 69 i klassen | 84 | 37,5 % | 86,9 % | 7,65 | −3,7 % | 3 MNOK |
| 116 | Kc-Tjenester AS | Mikronr. 70 i klassen | 84 | 46,3 % | 61,7 % | 2,61 | 10,5 % | 5 MNOK |
| 117 | Made for Change AS | Mikronr. 71 i klassen | 84 | 12,1 % | 66,7 % | 2,84 | 13,4 % | 10 MNOK |
| 118 | China Garden Zhuqun Xie AS | Mikronr. 72 i klassen | 83 | 10,2 % | 79,5 % | 4,88 | 19,9 % | 2 MNOK |
| 119 | Rønningen Gård Dalsbygda AS | Mikronr. 73 i klassen | 83 | 8,4 % | 60,4 % | 2,53 | 106,9 % | 2 MNOK |
| 120 | Creamy AS | Mikronr. 74 i klassen | 83 | 19,4 % | 56,4 % | 2,03 | 31,4 % | 9 MNOK |
| 121 | Mamounia AS | Mikronr. 75 i klassen | 83 | 24,8 % | 53,3 % | 2,11 | 31,5 % | 10 MNOK |
| 122 | Fruene AS | Smånr. 43 i klassen | 83 | 28,1 % | 91,3 % | 6,96 | 7,2 % | 20 MNOK |
| 123 | Andørja Adventures AS | Mikronr. 76 i klassen | 83 | 33,9 % | 66,0 % | 9,80 | 652,8 % | 1 MNOK |
| 124 | Amf AS mangler 2025 | Smånr. 44 i klassen | 83 | 12,9 % | 59,1 % | 2,23 | 10,9 % | 17 MNOK |
| 125 | Lotus Sushi AS | Mikronr. 77 i klassen | 83 | 10,9 % | 69,0 % | 3,07 | 10,1 % | 7 MNOK |
| 126 | Cafe Fiasco AS | Smånr. 45 i klassen | 83 | 13,6 % | 69,0 % | 3,11 | 9,5 % | 15 MNOK |
| 127 | Mucho Mas AS | Smånr. 46 i klassen | 83 | 11,1 % | 58,8 % | 2,10 | 13,3 % | 17 MNOK |
| 128 | Lillehammer Turistsenter AS | Smånr. 47 i klassen | 83 | 14,3 % | 82,8 % | 3,25 | 16,9 % | 10 MNOK |
| 129 | Holbeck AS | Smånr. 48 i klassen | 83 | 12,3 % | 61,9 % | 2,26 | 28,9 % | 24 MNOK |
| 130 | Carina AS | Mikronr. 78 i klassen | 83 | 18,0 % | 62,8 % | 1,73 | 38,8 % | 2 MNOK |
| 131 | DP Lambertseter AS | Smånr. 49 i klassen | 83 | 12,0 % | 54,6 % | 2,42 | 29,4 % | 32 MNOK |
| 132 | Myklebost Catering AS | Mikronr. 79 i klassen | 83 | 33,7 % | 41,6 % | 2,25 | – | 3 MNOK |
| 133 | Restaurant Chinahuset AS | Mikronr. 80 i klassen | 83 | 16,1 % | 90,3 % | 8,65 | −1,3 % | 9 MNOK |
| 134 | Perfekt Pizza AS | Mikronr. 81 i klassen | 83 | 20,0 % | 48,6 % | 1,48 | – | 7 MNOK |
| 135 | Sommarøy Arctic Hotel Tromsø AS | Mellomstorenr. 5 i klassen | 83 | 8,9 % | 64,3 % | 2,52 | 16,6 % | 73 MNOK |
| 136 | Breakfast at Tiffanys AS | Smånr. 50 i klassen | 83 | 16,3 % | 53,2 % | 1,41 | 37,1 % | 31 MNOK |
| 137 | Vertshuset BV AS | Smånr. 51 i klassen | 83 | 26,5 % | 73,1 % | 2,43 | −3,1 % | 11 MNOK |
| 138 | Lunsjtid AS | Smånr. 52 i klassen | 83 | 18,5 % | 51,4 % | 1,83 | 11,4 % | 13 MNOK |
| 139 | Nordpol Kro AS | Mikronr. 82 i klassen | 83 | 11,1 % | 82,8 % | 5,55 | 20,9 % | 4 MNOK |
| 140 | Lindstrøm Hotel AS | Smånr. 53 i klassen | 83 | 11,9 % | 71,2 % | 2,96 | 16,4 % | 20 MNOK |
| 141 | Serveringsgjengen AS | Mikronr. 83 i klassen | 83 | 10,1 % | 63,3 % | 2,78 | 16,9 % | 2 MNOK |
| 142 | Catering Oslo AS | Mikronr. 84 i klassen | 83 | 6,6 % | 186,3 % | 1,85 | 55,9 % | 3 MNOK |
| 143 | Matboden Rogaland AS | Smånr. 54 i klassen | 83 | 12,1 % | 69,5 % | 2,68 | 4,0 % | 40 MNOK |
| 144 | Nærbø Gatekjøkken AS | Mikronr. 85 i klassen | 83 | 13,6 % | 57,4 % | 2,35 | 10,8 % | 3 MNOK |
| 145 | Rondane Haukliseter Fjellhotell AS | Smånr. 55 i klassen | 83 | 25,6 % | 55,8 % | 2,17 | 29,3 % | 22 MNOK |
| 146 | NL Harstad AS | Smånr. 56 i klassen | 83 | 13,5 % | 70,1 % | 3,13 | 8,1 % | 10 MNOK |
| 147 | Kremen Herkules AS | Smånr. 57 i klassen | 82 | 12,7 % | 57,1 % | 1,63 | 11,8 % | 13 MNOK |
| 148 | Fuji Sushi Slemmestad AS | Mikronr. 86 i klassen | 82 | 16,7 % | 72,9 % | 1,89 | 7,9 % | 9 MNOK |
| 149 | LP Restaurantdrift AS | Smånr. 58 i klassen | 82 | 14,7 % | 55,1 % | 2,20 | 7,3 % | 35 MNOK |
| 150 | Den Gode Naboen AS | Smånr. 59 i klassen | 82 | 14,2 % | 53,8 % | 1,98 | 11,2 % | 17 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 627. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 1Sb Jernbanekafeen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 4Seasons AS
- konkurs Aaaiar Vest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Aas Forvaltning AS
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Adas Bardrift AS
- under avvikling Adonai AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADRIATIC + AS · siste regnskap 2025
- konkurs Afel AS · siste regnskap 2024
- konkurs AGGE & Fritte AS · siste regnskap 2024
- konkurs AH Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahto Drift 1 AS
- konkurs Aji AS · siste regnskap 2023
- konkurs Akka Arabisk Espresso AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akp Drift AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aladdin Cuisine AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alfabet AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Prosjekt AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alt Godt AS · siste regnskap 2024
- konkurs Altapizza AS · siste regnskap 2024
- konkurs Amore Mat og Vinhus AS · siste regnskap 2021
- konkurs Anchau AS · siste regnskap 2025
- konkurs Andys AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Anker Hausmann AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aqfoten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Aurora AS · siste regnskap 2025
- konkurs Arctic Flavors AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arctic Food AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Tide AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Arikan Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arnesen Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aron Jats AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aroy Thai TO AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aroydee Thaimat AS · siste regnskap 2024
- konkurs AS SKJOLDHUS · siste regnskap 2024
- konkurs Askara AS · siste regnskap 2024
- konkurs Aurskog Restaurantdrift AS
- konkurs Ayolaz AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Azumi-No AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Babbo Collective Øvrefoss AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Baby Babbo AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bacalao til Folket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bakken Cafe og Kulturscene AS · siste regnskap 2025
- konkurs BAKSTERKAILLN & Kokken AS · siste regnskap 2023
- konkurs Baluba Utelivsdrift AS · siste regnskap 2024
- konkurs Bambi AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Banh MI XO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bankpaa AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar and Beef AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar-Dus AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bare Blå AS · siste regnskap 2023
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.