Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 001 | Hustadvika Trafikkskole AS | Mikronr. 424 i klassen | 52 | 9,0 % | 19,6 % | 1,13 | – | 2 MNOK |
| 1 002 | Maersk Training AS | Mellomstorenr. 28 i klassen | 52 | 5,2 % | 31,0 % | 1,33 | – | 173 MNOK |
| 1 003 | Barnehagenvår Sofus AS | Mikronr. 425 i klassen | 52 | 9,1 % | 15,6 % | 1,13 | – | 9 MNOK |
| 1 004 | Nygård Barnehage AS | Mikronr. 426 i klassen | 51 | 1,2 % | 51,6 % | 0,81 | – | 6 MNOK |
| 1 005 | Norwegian Competence Centre Helicopter AS | Smånr. 551 i klassen | 51 | 18,9 % | −109,6 % | 2,76 | – | 27 MNOK |
| 1 006 | Læringsverkstedet Borre Idrettsbarnehage AS | Smånr. 552 i klassen | 51 | 6,5 % | 15,7 % | 1,34 | – | 15 MNOK |
| 1 007 | Kraft Dansestudio AS | Mikronr. 427 i klassen | 51 | 4,3 % | 32,7 % | 1,22 | – | 3 MNOK |
| 1 008 | Fredrikstad Trening og Helse AS | Mikronr. 428 i klassen | 51 | −8,7 % | 63,0 % | 2,24 | – | 2 MNOK |
| 1 009 | Norlandia Tomms Hytter AS | Mikronr. 429 i klassen | 51 | −7,1 % | 63,8 % | 1,40 | – | 6 MNOK |
| 1 010 | SKOGKANTEN DYR & Naturbarnehage AS | Smånr. 553 i klassen | 51 | 6,7 % | 13,7 % | 0,88 | – | 13 MNOK |
| 1 011 | Brannvernopplæring Helgeland AS | Mikronr. 430 i klassen | 51 | 4,5 % | 18,1 % | 1,92 | – | 1 MNOK |
| 1 012 | Vinsmak AS | Mikronr. 431 i klassen | 51 | 5,9 % | 15,9 % | 2,64 | – | 5 MNOK |
| 1 013 | Ze-Bra Gårdsbarnehage AS | Smånr. 554 i klassen | 51 | 2,2 % | 12,7 % | 0,92 | – | 15 MNOK |
| 1 014 | Læringsverkstedet Guldbergaunet Barnehage AS | Smånr. 555 i klassen | 51 | 2,3 % | 11,4 % | 1,16 | – | 13 MNOK |
| 1 015 | Asdal Barnehage AS | Mikronr. 432 i klassen | 51 | 2,4 % | 36,3 % | 0,97 | – | 8 MNOK |
| 1 016 | Familieterapeut Nina Solheim Westgård AS | Mikronr. 433 i klassen | 51 | 34,5 % | 4,1 % | 1,04 | – | 2 MNOK |
| 1 017 | Stokke Maritime Fus Barnehage AS | Smånr. 556 i klassen | 51 | 9,6 % | 0,2 % | 1,87 | – | 21 MNOK |
| 1 018 | Fjordveien Barnehage AS | Smånr. 557 i klassen | 51 | 3,5 % | 18,1 % | 1,09 | – | 22 MNOK |
| 1 019 | Kjemperud Fus Barnehage AS | Smånr. 558 i klassen | 51 | 0,2 % | 19,7 % | 1,22 | – | 19 MNOK |
| 1 020 | Trainor Elsikkerhet AS | Mellomstorenr. 29 i klassen | 51 | 0,6 % | 33,1 % | 2,99 | – | 158 MNOK |
| 1 021 | Cameralla Norge AS | Mikronr. 434 i klassen | 51 | −1,9 % | 29,2 % | 15,09 | – | 2 MNOK |
| 1 022 | Espira Bellevue AS | Smånr. 559 i klassen | 51 | 11,0 % | 14,0 % | 0,36 | – | 18 MNOK |
| 1 023 | Lillohøyden Fus Barnehage AS | Smånr. 560 i klassen | 51 | 5,9 % | 0,4 % | 3,07 | – | 13 MNOK |
| 1 024 | Espira Vannverksdammen AS | Smånr. 561 i klassen | 51 | 2,8 % | 7,0 % | 0,97 | – | 25 MNOK |
| 1 025 | Udnes Naturbarnehage AS | Smånr. 562 i klassen | 51 | 10,0 % | 0,9 % | 1,39 | – | 12 MNOK |
| 1 026 | Humlen Montessori Barnehage AS | Mikronr. 435 i klassen | 51 | 3,6 % | 36,9 % | 0,66 | – | 5 MNOK |
| 1 027 | Blueplanet Academy AS | Smånr. 563 i klassen | 51 | 1,9 % | 12,1 % | 1,17 | – | 12 MNOK |
| 1 028 | Espira Hovsmarka AS | Smånr. 564 i klassen | 51 | 3,4 % | 7,0 % | 0,89 | – | 19 MNOK |
| 1 029 | Mobarn Øverland Barnehage AS | Smånr. 565 i klassen | 51 | 2,1 % | 25,5 % | 0,65 | – | 24 MNOK |
| 1 030 | Oasen Skole Grenland AS | Smånr. 566 i klassen | 51 | 1,9 % | 25,9 % | 0,81 | – | 23 MNOK |
| 1 031 | Årengen Barnehage AS | Mikronr. 436 i klassen | 51 | 2,5 % | 32,7 % | 1,15 | – | 8 MNOK |
| 1 032 | POPJAZZONLINE.Com AS | Mikronr. 437 i klassen | 51 | 17,6 % | 9,2 % | 1,28 | – | 1 MNOK |
| 1 033 | Bakarvågen Fus Barnehage AS | Smånr. 567 i klassen | 51 | 5,4 % | 3,5 % | 1,03 | – | 19 MNOK |
| 1 034 | Hoppensprett Melbu AS | Smånr. 568 i klassen | 51 | 5,7 % | 1,8 % | 2,27 | – | 15 MNOK |
| 1 035 | Gjøvik Trafikkskole AS | Smånr. 569 i klassen | 51 | 6,6 % | 14,2 % | 0,62 | – | 14 MNOK |
| 1 036 | Abes Trafikkskole AS | Smånr. 570 i klassen | 51 | 2,3 % | 12,6 % | 1,07 | – | 15 MNOK |
| 1 037 | Childrens International School Sarpsborg AS | Smånr. 571 i klassen | 51 | 1,0 % | 19,4 % | 1,22 | – | 40 MNOK |
| 1 038 | Espira Evje AS | Smånr. 572 i klassen | 51 | 3,5 % | 7,1 % | 0,89 | – | 40 MNOK |
| 1 039 | Tertnesparken Barnehage AS | Mikronr. 438 i klassen | 51 | −5,5 % | 53,1 % | 1,49 | – | 6 MNOK |
| 1 040 | Norlandia Nordstrand Barnehage AS | Smånr. 573 i klassen | 51 | −4,4 % | 38,1 % | 1,59 | – | 25 MNOK |
| 1 041 | Espira Grønnestølen AS | Smånr. 574 i klassen | 51 | 6,4 % | 4,1 % | 0,90 | – | 18 MNOK |
| 1 042 | Lunde Barnehage AS | Mikronr. 439 i klassen | 51 | −4,6 % | 63,8 % | 0,86 | – | 7 MNOK |
| 1 043 | Espira Kulturstien AS | Smånr. 575 i klassen | 51 | 9,2 % | 3,0 % | 0,94 | – | 18 MNOK |
| 1 044 | Kongeørnen Barnehage AS | Mikronr. 440 i klassen | 51 | 6,9 % | 39,9 % | 0,60 | – | 9 MNOK |
| 1 045 | Farmen Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 441 i klassen | 51 | 11,4 % | 6,4 % | 1,80 | – | 5 MNOK |
| 1 046 | Museumshjelpen AS | Mikronr. 442 i klassen | 51 | 82,2 % | 2,7 % | 1,03 | – | 1 MNOK |
| 1 047 | Hoppensprett Nes AS | Smånr. 576 i klassen | 51 | 5,5 % | 2,6 % | 1,56 | – | 32 MNOK |
| 1 048 | Norlandia Sjøstjerna Barnehage AS | Mikronr. 443 i klassen | 51 | 8,8 % | 26,9 % | 0,66 | – | 8 MNOK |
| 1 049 | A1 Trafikkskole AS | Smånr. 577 i klassen | 50 | 14,1 % | 2,4 % | 0,77 | – | 11 MNOK |
| 1 050 | H100 Technology AS | Mikronr. 444 i klassen | 50 | −46,9 % | 91,0 % | 9,34 | – | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.