Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 101 | Norlandia Sørumsand Barnehage AS | Smånr. 606 i klassen | 49 | −0,3 % | 27,7 % | 1,06 | – | 26 MNOK |
| 1 102 | Harakollen Fus Aktivitetsbarnehage AS | Smånr. 607 i klassen | 49 | 4,7 % | 0,7 % | 0,93 | – | 21 MNOK |
| 1 103 | Espira Årølia AS | Smånr. 608 i klassen | 49 | 6,3 % | 1,1 % | 1,34 | – | 25 MNOK |
| 1 104 | Preg Barnehager Åssiden AS | Mikronr. 466 i klassen | 49 | 1,0 % | 72,9 % | 0,71 | – | 7 MNOK |
| 1 105 | Norges Multikulturelle Senter AS | Mikronr. 467 i klassen | 49 | 16,1 % | 26,1 % | 0,13 | – | 6 MNOK |
| 1 106 | Furehaugen Barnehage AS | Smånr. 609 i klassen | 49 | 1,3 % | 24,4 % | 0,69 | – | 13 MNOK |
| 1 107 | Check Trafikkskole AS | Mikronr. 468 i klassen | 49 | 15,2 % | 10,3 % | 0,91 | – | 8 MNOK |
| 1 108 | Preg Barnehager Lura AS | Smånr. 610 i klassen | 49 | 2,1 % | 26,5 % | 0,94 | – | 11 MNOK |
| 1 109 | Preg Barnehager Hinna AS | Smånr. 611 i klassen | 49 | 6,6 % | 5,2 % | 0,69 | – | 15 MNOK |
| 1 110 | Future Leaders AS | Mikronr. 469 i klassen | 49 | 6,8 % | 15,1 % | 1,31 | – | 2 MNOK |
| 1 111 | Espira Halsnøy Kloster AS | Smånr. 612 i klassen | 49 | 4,3 % | 27,6 % | 0,69 | – | 22 MNOK |
| 1 112 | Halaas Trafikkskole AS | Smånr. 613 i klassen | 49 | 0,5 % | 13,8 % | 1,29 | – | 27 MNOK |
| 1 113 | Norlandia Arken Barnehage AS | Mikronr. 470 i klassen | 49 | −9,8 % | 59,3 % | 2,06 | – | 6 MNOK |
| 1 114 | Kristen Friskole AS | Smånr. 614 i klassen | 49 | 10,2 % | 1,7 % | 1,51 | – | 43 MNOK |
| 1 115 | Institutt for Skjematerapi AS | Mikronr. 471 i klassen | 49 | 14,9 % | −160,3 % | 3,93 | – | 1 MNOK |
| 1 116 | Preg Barnehager Brattvåg AS | Smånr. 615 i klassen | 49 | 2,9 % | 39,6 % | 0,58 | – | 19 MNOK |
| 1 117 | Oslo Yoga AS | Mikronr. 472 i klassen | 49 | −2,0 % | 37,6 % | 1,59 | – | 5 MNOK |
| 1 118 | Læringsverkstedet Hørte Barnehage AS | Mikronr. 473 i klassen | 49 | 26,7 % | 0,9 % | 0,74 | – | 5 MNOK |
| 1 119 | Step Studio AS | Mikronr. 474 i klassen | 49 | −8,5 % | 51,1 % | 2,04 | – | 1 MNOK |
| 1 120 | Øya Sport og Helse AS | Mikronr. 475 i klassen | 49 | 1,9 % | 29,0 % | 1,21 | – | 3 MNOK |
| 1 121 | Åsane Trafikkskole AS | Smånr. 616 i klassen | 49 | 0,9 % | 14,9 % | 1,09 | – | 20 MNOK |
| 1 122 | Norlandia Hylkje Barnehage AS | Smånr. 617 i klassen | 49 | −0,4 % | 27,4 % | 1,08 | – | 36 MNOK |
| 1 123 | Norlights Montessoribarnehage Drammen AS | Mikronr. 476 i klassen | 49 | 3,0 % | 32,6 % | 0,67 | – | 8 MNOK |
| 1 124 | Mobarn Vågsetra Barnehage AS | Smånr. 618 i klassen | 49 | −0,6 % | 22,1 % | 1,33 | – | 18 MNOK |
| 1 125 | Opero Pluss AS | Mikronr. 477 i klassen | 49 | 1,2 % | 41,7 % | 1,69 | – | 8 MNOK |
| 1 126 | Norlandia Myklebust Barnehage AS | Smånr. 619 i klassen | 49 | −26,3 % | 53,0 % | 1,59 | – | 11 MNOK |
| 1 127 | Espira Grefsen AS | Smånr. 620 i klassen | 49 | 17,4 % | 1,6 % | 0,88 | – | 35 MNOK |
| 1 128 | B-Be Trafikkskole AS | Mikronr. 478 i klassen | 48 | 7,2 % | 19,9 % | 0,93 | – | 8 MNOK |
| 1 129 | Havhesten Fus Barnehage AS | Smånr. 621 i klassen | 48 | 3,4 % | 0,5 % | 1,22 | – | 21 MNOK |
| 1 130 | Nye Bonderudbakken Gårdsbarnehage AS | Smånr. 622 i klassen | 48 | −2,9 % | 64,2 % | 1,38 | – | 13 MNOK |
| 1 131 | Læringsverkstedet Gruppen AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 48 | 7,7 % | 18,7 % | 1,02 | – | 188 MNOK |
| 1 132 | Hilling Management AS | Mikronr. 479 i klassen | 48 | −1,8 % | 22,1 % | 5,42 | – | 2 MNOK |
| 1 133 | Espira Tristilbakken AS | Smånr. 623 i klassen | 48 | 9,5 % | 0,7 % | 1,37 | – | 28 MNOK |
| 1 134 | Jærbarnehagen Fus AS | Smånr. 624 i klassen | 48 | 1,0 % | 4,3 % | 1,27 | – | 19 MNOK |
| 1 135 | Bekkjarvik Maritime Fus Barnehage AS | Smånr. 625 i klassen | 48 | 5,6 % | 0,3 % | 1,08 | – | 25 MNOK |
| 1 136 | Biss Sentrum AS | Smånr. 626 i klassen | 48 | −2,9 % | 12,6 % | 2,78 | – | 37 MNOK |
| 1 137 | Trafikkskolen i Surnadal AS | Mikronr. 480 i klassen | 48 | −7,7 % | 53,1 % | 1,32 | – | 6 MNOK |
| 1 138 | Espira Eikenga AS | Smånr. 627 i klassen | 48 | 4,7 % | 3,6 % | 1,09 | – | 17 MNOK |
| 1 139 | Dampsaga Barnehage AS | Smånr. 628 i klassen | 48 | 4,2 % | 15,7 % | 0,81 | – | 19 MNOK |
| 1 140 | Kråka Fus Kulturbarnehage AS | Smånr. 629 i klassen | 48 | 0,0 % | 11,2 % | 1,28 | – | 17 MNOK |
| 1 141 | Læringsverkstedet Skogmo Barnehage AS | Smånr. 630 i klassen | 48 | 14,8 % | 0,1 % | 0,96 | – | 20 MNOK |
| 1 142 | Læringsverkstedet Skogly Naturbarnehage AS | Smånr. 631 i klassen | 48 | 14,8 % | 0,1 % | 0,96 | – | 20 MNOK |
| 1 143 | Jorunn Krokeide AS | Mikronr. 481 i klassen | 48 | −16,8 % | 51,8 % | 1,66 | – | 1 MNOK |
| 1 144 | Kristen Friskole Klippen AS | Smånr. 632 i klassen | 48 | −2,0 % | 23,3 % | 1,11 | – | 28 MNOK |
| 1 145 | Naturleg Aktiv AS | Mikronr. 482 i klassen | 48 | 4,8 % | 24,7 % | 0,60 | – | 5 MNOK |
| 1 146 | Tønsberg Bibelskole AS | Mikronr. 483 i klassen | 48 | 1,1 % | 24,5 % | 1,90 | – | 2 MNOK |
| 1 147 | Total Safety AS | Mikronr. 484 i klassen | 48 | 4,0 % | 23,0 % | 1,28 | – | 4 MNOK |
| 1 148 | Espira Østrem AS | Smånr. 633 i klassen | 48 | 4,1 % | 4,0 % | 0,97 | – | 22 MNOK |
| 1 149 | Alfheim Barnehage AS | Mikronr. 485 i klassen | 48 | 1,4 % | 28,6 % | 1,18 | – | 9 MNOK |
| 1 150 | Trafikkskole Vestby AS | Mikronr. 486 i klassen | 48 | −4,3 % | 61,7 % | 0,59 | – | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.