Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 151 | Strøm Trafikkskole AS | Mikronr. 487 i klassen | 48 | 6,0 % | 24,7 % | 0,77 | – | 5 MNOK |
| 1 152 | Læringsverkstedet Lersbrygga Barnehage AS | Smånr. 634 i klassen | 48 | 18,6 % | 0,1 % | 1,04 | – | 26 MNOK |
| 1 153 | Villa Utsikten Frilufts- og Idrettsbarnehage AS | Mikronr. 488 i klassen | 48 | 8,0 % | 29,0 % | 0,60 | – | 6 MNOK |
| 1 154 | Norlandia Midtbygda Barnehage AS | Smånr. 635 i klassen | 48 | −0,8 % | 27,0 % | 1,12 | – | 16 MNOK |
| 1 155 | Norlandia Sandgotna Barnehage AS | Smånr. 636 i klassen | 48 | −0,3 % | 24,5 % | 1,08 | – | 17 MNOK |
| 1 156 | Kragerud Barnehage AS | Mikronr. 489 i klassen | 48 | 5,9 % | 28,6 % | 1,27 | – | 10 MNOK |
| 1 157 | K2 Kompetanse AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 48 | 1,5 % | 41,6 % | 0,89 | – | 62 MNOK |
| 1 158 | Læringsverkstedet Bygdestua Barnehage AS | Mikronr. 490 i klassen | 48 | 13,2 % | 1,4 % | 0,82 | – | 7 MNOK |
| 1 159 | Jar Fus Barnehage AS | Smånr. 637 i klassen | 48 | −0,8 % | 17,2 % | 1,24 | – | 12 MNOK |
| 1 160 | Espira Litlasund AS | Smånr. 638 i klassen | 48 | 1,1 % | 16,1 % | 1,11 | – | 22 MNOK |
| 1 161 | Hornienga Fus Barnehage AS | Smånr. 639 i klassen | 48 | 2,2 % | 3,0 % | 1,12 | – | 42 MNOK |
| 1 162 | Regnbogen Natur og Kulturbarnehage AS | Smånr. 640 i klassen | 48 | −1,2 % | 37,2 % | 1,53 | – | 13 MNOK |
| 1 163 | Hundvin Naturbarnehage AS | Mikronr. 491 i klassen | 48 | 1,4 % | 40,1 % | 1,36 | – | 6 MNOK |
| 1 164 | Grønland Urtehagen Barnehager AS | Smånr. 641 i klassen | 47 | 1,1 % | 19,6 % | 1,16 | – | 20 MNOK |
| 1 165 | Norlandia Slettebakken Barnehage AS | Smånr. 642 i klassen | 47 | −0,4 % | 24,6 % | 1,07 | – | 15 MNOK |
| 1 166 | Vangen Skistue AS | Mikronr. 492 i klassen | 47 | 8,6 % | 10,3 % | 0,96 | – | 7 MNOK |
| 1 167 | Arntsen Trafikkskole AS | Smånr. 643 i klassen | 47 | 3,0 % | 27,2 % | 0,82 | – | 14 MNOK |
| 1 168 | Espira Karmsund AS | Smånr. 644 i klassen | 47 | 5,4 % | 3,7 % | 0,80 | – | 26 MNOK |
| 1 169 | Hoppenspretthallen Barnehage AS | Smånr. 645 i klassen | 47 | 11,7 % | 11,3 % | 0,10 | – | 29 MNOK |
| 1 170 | Lillohagen Fus Barnehage AS | Smånr. 646 i klassen | 47 | 3,7 % | 1,9 % | 2,39 | – | 14 MNOK |
| 1 171 | Dyrkolbotn Fjellstove AS | Mikronr. 493 i klassen | 47 | 5,6 % | 22,9 % | 0,81 | – | 4 MNOK |
| 1 172 | Wilbergjordet Barnehage AS | Smånr. 647 i klassen | 47 | 1,2 % | 8,1 % | 1,00 | – | 24 MNOK |
| 1 173 | Lunden Barnehage AS | Mikronr. 494 i klassen | 47 | 1,0 % | 37,0 % | 1,20 | – | 9 MNOK |
| 1 174 | Pusteteknikk AS | Mikronr. 495 i klassen | 47 | −0,4 % | 38,1 % | 1,15 | – | 3 MNOK |
| 1 175 | Læringsverkstedet Napperød Naturbarnehage AS | Smånr. 648 i klassen | 47 | 8,0 % | 0,4 % | 0,79 | – | 20 MNOK |
| 1 176 | På 2 Hjul Trafikkskole AS | Mikronr. 496 i klassen | 47 | 6,4 % | 19,4 % | 0,82 | – | 2 MNOK |
| 1 177 | Skaland Naturbarnehage AS | Mikronr. 497 i klassen | 47 | 11,0 % | 31,4 % | 0,76 | – | 7 MNOK |
| 1 178 | Søre Neset Fus Barnehage AS | Smånr. 649 i klassen | 47 | 0,5 % | 6,1 % | 1,21 | – | 13 MNOK |
| 1 179 | Lille Venn Familiebarnehage AS | Mikronr. 498 i klassen | 47 | 4,7 % | 17,1 % | 1,18 | – | 2 MNOK |
| 1 180 | Security Meetings AS | Mikronr. 499 i klassen | 47 | 2,9 % | 23,6 % | 1,25 | – | 1 MNOK |
| 1 181 | Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS | Smånr. 650 i klassen | 47 | 1,4 % | 14,6 % | 1,00 | – | 12 MNOK |
| 1 182 | Læringsverkstedet Verkensveien Barnehage AS | Smånr. 651 i klassen | 47 | 6,0 % | 1,1 % | 0,63 | – | 12 MNOK |
| 1 183 | Åsheimskog Fus Barnehage AS | Smånr. 652 i klassen | 47 | 0,4 % | 7,9 % | 1,20 | – | 17 MNOK |
| 1 184 | Eventus Sol-Li Barnehage AS | Smånr. 653 i klassen | 47 | 5,2 % | 7,9 % | 0,86 | – | 23 MNOK |
| 1 185 | Norges Toppidrettsgymnas Lillehammer AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 47 | −3,0 % | 42,8 % | 1,31 | – | 73 MNOK |
| 1 186 | Espira Rubbestadneset AS | Smånr. 654 i klassen | 47 | 1,0 % | 11,3 % | 0,90 | – | 20 MNOK |
| 1 187 | Huser Gårdsbarnehage AS | Smånr. 655 i klassen | 47 | 0,5 % | 18,6 % | 0,90 | – | 12 MNOK |
| 1 188 | Ressurscompagniet AS | Mikronr. 500 i klassen | 47 | 12,6 % | 5,3 % | 1,06 | – | 1 MNOK |
| 1 189 | Smurfen Barnehage Otta AS | Mikronr. 501 i klassen | 47 | 9,4 % | 10,8 % | 0,96 | – | 9 MNOK |
| 1 190 | Preg Barnehager Halden AS | Smånr. 656 i klassen | 47 | 2,1 % | 13,5 % | 0,62 | – | 11 MNOK |
| 1 191 | Sit Dragvoll Studentbarnehage AS | Smånr. 657 i klassen | 47 | −1,1 % | 23,3 % | 1,33 | – | 16 MNOK |
| 1 192 | Leiketun Barnehage AS | Smånr. 658 i klassen | 47 | −2,3 % | 12,5 % | 1,54 | – | 19 MNOK |
| 1 193 | Duttestien Barnehage AS | Mikronr. 502 i klassen | 47 | 9,5 % | 8,5 % | 1,64 | – | 8 MNOK |
| 1 194 | Læringsverkstedet Lødingen Barnehage AS | Smånr. 659 i klassen | 47 | 10,2 % | 0,1 % | 1,18 | – | 14 MNOK |
| 1 195 | Preg Barnehager Heimly AS | Smånr. 660 i klassen | 46 | 8,7 % | 12,3 % | 0,66 | – | 15 MNOK |
| 1 196 | Espira Baggerødbanen AS | Smånr. 661 i klassen | 46 | 18,0 % | 0,1 % | 1,09 | – | 38 MNOK |
| 1 197 | Læringsverkstedet Nerby Barnehage AS | Smånr. 662 i klassen | 46 | 4,8 % | 0,5 % | 0,89 | – | 29 MNOK |
| 1 198 | Foss Barnehage AS | Smånr. 663 i klassen | 46 | 2,6 % | 11,8 % | 1,01 | – | 13 MNOK |
| 1 199 | Læringsverkstedet Jåsund Barnehage AS | Smånr. 664 i klassen | 46 | 19,4 % | 0,1 % | 0,92 | – | 34 MNOK |
| 1 200 | Tomter Fus Barnehage AS | Smånr. 665 i klassen | 46 | −0,6 % | 12,0 % | 1,34 | – | 15 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.