Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 018 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,3 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,8 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | −4,5 % | 5,3 % | 16,4 % |
| Egenkapitalandel | 0,8 % | 18,9 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,11 | 2,81 | 16,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,10 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | 4,4 % | 21,4 % | 108,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 821 · Små: 1 135 · Mellomstore: 61 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | Novumare AS | Smånr. 53 i klassen | 85 | 9,0 % | 44,8 % | 1,70 | – | 33 MNOK |
| 102 | Maskinopplæring AS | Mikronr. 47 i klassen | 85 | 20,0 % | 61,7 % | 2,61 | – | 3 MNOK |
| 103 | Flightsafety International Norway AS | Smånr. 54 i klassen | 85 | 4,3 % | 72,9 % | 3,65 | – | 33 MNOK |
| 104 | Zafe AS | Smånr. 55 i klassen | 85 | 19,8 % | 38,2 % | 1,35 | – | 12 MNOK |
| 105 | Velle Træleborg Barnehage AS | Smånr. 56 i klassen | 85 | 6,2 % | 48,1 % | 1,86 | – | 15 MNOK |
| 106 | Kristelig Gymnasium AS | Mellomstorenr. 3 i klassen | 85 | 3,8 % | 79,2 % | 3,08 | – | 127 MNOK |
| 107 | Bærum Trafikkskole AS | Smånr. 57 i klassen | 85 | 13,9 % | 46,1 % | 1,30 | – | 15 MNOK |
| 108 | Valdres Folkehøgskule AS | Smånr. 58 i klassen | 85 | 4,7 % | 89,1 % | 3,10 | – | 34 MNOK |
| 109 | Bedre Beslutninger AS | Mikronr. 48 i klassen | 85 | 8,2 % | 82,1 % | 5,58 | – | 3 MNOK |
| 110 | Dansehagen Åpen Barnehage AS | Mikronr. 49 i klassen | 85 | 12,3 % | 67,5 % | 3,08 | – | 2 MNOK |
| 111 | Caspar Seip AS | Mikronr. 50 i klassen | 85 | 40,7 % | 57,9 % | 2,21 | – | 1 MNOK |
| 112 | Blh-Dom Safety Solutions AS | Mikronr. 51 i klassen | 85 | 31,6 % | 65,5 % | 1,98 | – | 2 MNOK |
| 113 | LÆRER'N BIL & Mc Trafikkskole AS | Mikronr. 52 i klassen | 85 | 18,2 % | 58,6 % | 4,70 | – | 4 MNOK |
| 114 | Brumlebassen Barnehage AS | Smånr. 59 i klassen | 84 | 7,7 % | 49,0 % | 1,94 | – | 13 MNOK |
| 115 | Kick Dansestudio AS | Mikronr. 53 i klassen | 84 | 3,4 % | 100,7 % | – | – | 2 MNOK |
| 116 | Iraki Invest AS | Mikronr. 54 i klassen | 84 | 28,6 % | 66,3 % | 1,65 | – | 2 MNOK |
| 117 | Svalbard Folkehøgskole AS | Smånr. 60 i klassen | 84 | 3,6 % | 75,3 % | 2,03 | – | 37 MNOK |
| 118 | Sokna Natur og Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 55 i klassen | 84 | 18,4 % | 61,9 % | 2,17 | – | 9 MNOK |
| 119 | Norwegian Class AS | Mikronr. 56 i klassen | 84 | 19,0 % | 103,4 % | – | – | 3 MNOK |
| 120 | Haralds Trafikkskole Ski AS | Mikronr. 57 i klassen | 84 | 7,9 % | 83,4 % | 3,37 | – | 2 MNOK |
| 121 | Helgerud Barnegård AS | Smånr. 61 i klassen | 84 | 5,4 % | 59,3 % | 2,60 | – | 11 MNOK |
| 122 | Mobarn Dalelia Barnehage AS | Smånr. 62 i klassen | 84 | 9,1 % | 41,9 % | 1,45 | – | 15 MNOK |
| 123 | Læringsverkstedet Furua Naturbarnehage AS | Smånr. 63 i klassen | 84 | 11,2 % | 52,5 % | 1,57 | – | 15 MNOK |
| 124 | Invia AS | Smånr. 64 i klassen | 84 | 10,4 % | 39,1 % | 1,89 | – | 10 MNOK |
| 125 | Fjordane Trafikkskule AS | Mikronr. 58 i klassen | 84 | 29,7 % | 57,7 % | 3,49 | – | 2 MNOK |
| 126 | Soria Moria Trafikkskole AS | Mikronr. 59 i klassen | 84 | 11,7 % | 71,7 % | 2,71 | – | 4 MNOK |
| 127 | Lyngmo Ungdomssenter AS | Mikronr. 60 i klassen | 84 | 32,3 % | 83,9 % | 1,84 | – | 9 MNOK |
| 128 | Sirius Act AS | Smånr. 65 i klassen | 84 | 5,7 % | 45,9 % | 1,85 | – | 14 MNOK |
| 129 | Driving Trafikkskole Drammen AS | Smånr. 66 i klassen | 83 | 18,1 % | 33,8 % | 1,47 | – | 11 MNOK |
| 130 | Regnbuen Barnehage Mosjøen AS | Mikronr. 61 i klassen | 83 | 7,0 % | 82,8 % | 4,32 | – | 8 MNOK |
| 131 | Front Leadership AS | Smånr. 67 i klassen | 83 | 7,9 % | 49,3 % | 1,95 | – | 27 MNOK |
| 132 | Blå Kors Videregående Skole Hop AS | Smånr. 68 i klassen | 83 | 3,9 % | 74,3 % | 5,02 | – | 37 MNOK |
| 133 | Kompetansebedriften AS | Smånr. 69 i klassen | 83 | 7,6 % | 43,5 % | 1,54 | – | 17 MNOK |
| 134 | Lundgaardsløkka Barnehage AS | Smånr. 70 i klassen | 83 | 12,0 % | 37,8 % | 4,26 | – | 14 MNOK |
| 135 | Villa Borgen Barnehage AS | Smånr. 71 i klassen | 83 | 13,0 % | 34,1 % | 1,52 | – | 13 MNOK |
| 136 | Nord-Norsk Trafikksenter AS | Smånr. 72 i klassen | 83 | 16,7 % | 41,3 % | 1,66 | – | 36 MNOK |
| 137 | Menko Undervisning AS | Mikronr. 62 i klassen | 83 | 27,2 % | 55,1 % | 2,36 | – | 6 MNOK |
| 138 | OCEAN RECRUITMENT & Competence AS | Smånr. 73 i klassen | 83 | 14,1 % | 43,0 % | 1,18 | – | 26 MNOK |
| 139 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Lillehammer AS | Smånr. 74 i klassen | 83 | 2,9 % | 72,3 % | 3,33 | – | 15 MNOK |
| 140 | Mkaf Fagertun Barnehage AS | Smånr. 75 i klassen | 83 | 10,6 % | 41,8 % | 2,35 | – | 12 MNOK |
| 141 | Ringerike Montessori AS | Smånr. 76 i klassen | 83 | 10,4 % | 67,2 % | 1,00 | – | 16 MNOK |
| 142 | Blirbedre AS | Mikronr. 63 i klassen | 83 | 19,8 % | 70,2 % | 3,01 | – | 2 MNOK |
| 143 | Prios Kompetanse AS | Smånr. 77 i klassen | 83 | 18,7 % | 32,8 % | 1,48 | – | 14 MNOK |
| 144 | Norasonde Læringssenter AS | Smånr. 78 i klassen | 83 | 16,7 % | 35,0 % | 1,54 | – | 19 MNOK |
| 145 | Edvardsen Trafikkskole Narvik AS | Mikronr. 64 i klassen | 83 | 13,8 % | 75,9 % | 1,57 | – | 4 MNOK |
| 146 | Lukas Videregående Skole AS | Smånr. 79 i klassen | 83 | 2,9 % | 77,8 % | 2,79 | – | 24 MNOK |
| 147 | Lofoten Montessoriskole AS | Smånr. 80 i klassen | 83 | 7,5 % | 72,3 % | 1,14 | – | 22 MNOK |
| 148 | Akademiet Vgs Bragernes Drammen AS | Smånr. 81 i klassen | 83 | 4,8 % | 66,7 % | 1,47 | – | 22 MNOK |
| 149 | Atlas Kompetanse AS | Smånr. 82 i klassen | 82 | 6,1 % | 44,3 % | 1,72 | – | 11 MNOK |
| 150 | Jobloop AS | Smånr. 83 i klassen | 82 | 6,1 % | 46,4 % | 1,54 | – | 16 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.