Rangering Undervisning 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 2 163 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,0 % | 2,4 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 1,9 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 19,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,72 | 14,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,11 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 6,5 % | 24,4 % | 100,9 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 928 · Små: 1 172 · Mellomstore: 62 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Stamhuset AS | Mikronr. 94 i klassen | 80 | 11,6 % | 57,8 % | 1,80 | – | 3 MNOK |
| 202 | Søndre Dal Gård Barnehage AS | Smånr. 102 i klassen | 80 | 4,7 % | 57,3 % | 1,44 | – | 11 MNOK |
| 203 | Henningsvær Adventures AS | Mikronr. 95 i klassen | 80 | 10,5 % | 85,6 % | 2,37 | – | 2 MNOK |
| 204 | Spanskskolen Habla Espanol AS | Mikronr. 96 i klassen | 80 | 6,8 % | 62,5 % | 2,67 | – | 2 MNOK |
| 205 | Askeladden Barnehage Borg Revyveien AS | Mikronr. 97 i klassen | 80 | 10,6 % | 55,9 % | 3,13 | – | 2 MNOK |
| 206 | Mobarn Sylte og Malme Barnehage AS | Smånr. 103 i klassen | 80 | 8,9 % | 40,7 % | 1,20 | – | 12 MNOK |
| 207 | Solør Montessori Barnehage AS | Mikronr. 98 i klassen | 80 | 11,5 % | 61,6 % | 3,00 | – | 7 MNOK |
| 208 | Bibelskolen Bildøy Bergen AS | Smånr. 104 i klassen | 80 | 4,7 % | 67,9 % | 1,83 | – | 25 MNOK |
| 209 | Sanavia AS | Mikronr. 99 i klassen | 80 | 16,2 % | 60,0 % | 2,50 | – | 7 MNOK |
| 210 | Kvalavåg Montessoriskole AS | Smånr. 105 i klassen | 80 | 10,6 % | 30,7 % | 1,72 | – | 13 MNOK |
| 211 | Jåddåren Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 100 i klassen | 80 | 5,9 % | 71,7 % | 3,43 | – | 5 MNOK |
| 212 | Val Skoler AS | Mellomstorenr. 7 i klassen | 79 | 6,7 % | 63,0 % | 2,18 | – | 282 MNOK |
| 213 | Simsea Real Operations AS | Smånr. 106 i klassen | 79 | 12,1 % | 59,0 % | 3,46 | – | 26 MNOK |
| 214 | Support TO Sport AS | Mikronr. 101 i klassen | 79 | 13,9 % | 95,0 % | 1,11 | – | 2 MNOK |
| 215 | Isogaisa Siida AS | Mikronr. 102 i klassen | 79 | 5,0 % | 66,2 % | 5,31 | – | 2 MNOK |
| 216 | Brennabu AS | Smånr. 107 i klassen | 79 | 11,6 % | 41,4 % | 1,41 | – | 17 MNOK |
| 217 | Læringsverkstedet Østmarka Idrettsbarnehage AS | Smånr. 108 i klassen | 79 | 7,0 % | 39,8 % | 5,31 | – | 31 MNOK |
| 218 | Knøttne Familiebarnehage AS | Mikronr. 103 i klassen | 79 | 2,1 % | 89,2 % | 8,77 | – | 2 MNOK |
| 219 | Solearning AS | Mikronr. 104 i klassen | 79 | 5,7 % | 71,1 % | 3,44 | – | 1 MNOK |
| 220 | ASKER & Bærum Trafikkskole AS | Smånr. 109 i klassen | 79 | 14,9 % | 30,5 % | 1,32 | – | 19 MNOK |
| 221 | Josef Akademi AS | Mikronr. 105 i klassen | 79 | 20,2 % | 50,5 % | 1,67 | – | 2 MNOK |
| 222 | Læringsverkstedet Munkebekken Idrettsbarnehage AS | Smånr. 110 i klassen | 79 | 6,8 % | 41,9 % | 6,69 | – | 35 MNOK |
| 223 | Akademiet Privatist og Nettstudier AS | Mellomstorenr. 8 i klassen | 79 | 6,9 % | 50,7 % | 1,64 | – | 85 MNOK |
| 224 | Maurtua Barnehage AS | Mikronr. 106 i klassen | 79 | 21,6 % | 48,1 % | 1,93 | – | 3 MNOK |
| 225 | Heggum Barnehage AS | Mikronr. 107 i klassen | 79 | 7,4 % | 72,0 % | 2,25 | – | 9 MNOK |
| 226 | Espira Fjellsenden AS | Smånr. 111 i klassen | 79 | 12,8 % | 46,9 % | 0,83 | – | 15 MNOK |
| 227 | Biss Preschool AS | Smånr. 112 i klassen | 79 | 9,1 % | 31,9 % | 1,47 | – | 22 MNOK |
| 228 | Glasspaper Learning AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 79 | 4,4 % | 53,2 % | 2,03 | – | 116 MNOK |
| 229 | Meløy Bedriftsservice AS | Smånr. 113 i klassen | 78 | 3,8 % | 60,0 % | 1,84 | – | 14 MNOK |
| 230 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Tromsø AS | Smånr. 114 i klassen | 78 | 2,1 % | 68,9 % | 2,22 | – | 15 MNOK |
| 231 | Debio Marked AS | Smånr. 115 i klassen | 78 | 4,2 % | 61,5 % | 2,60 | – | 12 MNOK |
| 232 | Thrana HR AS | Mikronr. 108 i klassen | 78 | 19,0 % | 51,1 % | 2,02 | – | 4 MNOK |
| 233 | Ljøstadsaga Barnehage AS | Mikronr. 109 i klassen | 78 | 10,1 % | 61,6 % | 1,99 | – | 9 MNOK |
| 234 | Norsk Yrkesdykkerskole AS | Smånr. 116 i klassen | 78 | 4,2 % | 45,7 % | 1,56 | – | 33 MNOK |
| 235 | Fjellhaug Internasjonale Høgskole AS | Smånr. 117 i klassen | 78 | 9,6 % | 83,3 % | 5,62 | – | 29 MNOK |
| 236 | Nystrand Barnehage AS | Smånr. 118 i klassen | 78 | 6,9 % | 46,0 % | 1,85 | – | 19 MNOK |
| 237 | BS Trafikkskole AS | Mikronr. 110 i klassen | 78 | 16,5 % | 58,7 % | 1,76 | – | 7 MNOK |
| 238 | Høyskolen for Yrkesfag AS | Smånr. 119 i klassen | 78 | 6,3 % | 79,2 % | 4,78 | – | 12 MNOK |
| 239 | Agere Trafikkskole AS | Smånr. 120 i klassen | 78 | 7,3 % | 39,0 % | 1,53 | – | 19 MNOK |
| 240 | TRAFIKKSKOLEN DAHLSVEEN & Olsen AS | Smånr. 121 i klassen | 78 | 11,6 % | 32,2 % | 1,27 | – | 10 MNOK |
| 241 | Minken Barnehage AS | Mikronr. 111 i klassen | 78 | 5,0 % | 68,9 % | 3,14 | – | 9 MNOK |
| 242 | Wave Kompetanse AS | Smånr. 122 i klassen | 78 | 19,4 % | 37,8 % | 0,90 | – | 25 MNOK |
| 243 | Snehvit Barnehage AS | Mikronr. 112 i klassen | 78 | 4,2 % | 76,8 % | 3,65 | – | 10 MNOK |
| 244 | Foss Trafikkskole AS | Mikronr. 113 i klassen | 78 | 30,9 % | 49,3 % | 1,70 | – | 3 MNOK |
| 245 | Ladderud Barnehage AS | Mikronr. 114 i klassen | 78 | 4,4 % | 69,8 % | 3,31 | – | 6 MNOK |
| 246 | Seiersborg Videregående Skole Follo AS | Smånr. 123 i klassen | 78 | 13,5 % | 27,0 % | 1,25 | – | 16 MNOK |
| 247 | SPIRE & Gro Rypevegen Barnehage AS | Smånr. 124 i klassen | 78 | 8,6 % | 31,1 % | 1,40 | – | 18 MNOK |
| 248 | Majorstuen Trafikkskole AS | Smånr. 125 i klassen | 78 | 15,7 % | 28,4 % | 1,29 | – | 20 MNOK |
| 249 | Capitool AS | Mikronr. 115 i klassen | 77 | 27,8 % | 77,8 % | 2,89 | – | 4 MNOK |
| 250 | Kreativ Trening AS | Mikronr. 116 i klassen | 77 | 11,7 % | 57,1 % | 1,62 | – | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.