Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 651 | Danielsen Ungdomsskole Karmøy AS | Smånr. 916 i klassen | 35 | 5,5 % | −3,3 % | 0,66 | 14,4 % | 29 MNOK |
| 1 652 | Espira Kunnskapsbyen AS | Smånr. 917 i klassen | 35 | 0,5 % | 0,8 % | 0,37 | 5,8 % | 30 MNOK |
| 1 653 | Ulna Colores Barnehage AS | Smånr. 918 i klassen | 35 | −5,7 % | 6,0 % | 0,86 | 53,7 % | 16 MNOK |
| 1 654 | Preg Barnehager Vestnes AS | Mikronr. 678 i klassen | 35 | 1,3 % | 20,4 % | 0,57 | 6,9 % | 9 MNOK |
| 1 655 | Opero Pluss AS | Mikronr. 679 i klassen | 35 | −7,0 % | 26,5 % | 1,21 | 6,5 % | 8 MNOK |
| 1 656 | Læringsverkstedet Straume Barnehage AS | Smånr. 919 i klassen | 35 | 0,7 % | 0,8 % | 0,47 | 0,0 % | 26 MNOK |
| 1 657 | Vikemarka Barnehage AS | Smånr. 920 i klassen | 35 | 1,1 % | 0,8 % | 1,02 | 4,5 % | 15 MNOK |
| 1 658 | Jessheim Danseskole AS | Mikronr. 680 i klassen | 34 | 3,9 % | −25,5 % | 0,75 | −4,6 % | 2 MNOK |
| 1 659 | Borgundveien Barnehage AS | Mikronr. 681 i klassen | 34 | 3,3 % | −4,7 % | 0,81 | 4,6 % | 9 MNOK |
| 1 660 | Norlandia Huskestua Barnehage AS | Smånr. 921 i klassen | 34 | −4,3 % | 25,3 % | 0,74 | 2,8 % | 22 MNOK |
| 1 661 | Læringsverkstedet Tveit Barnehage AS | Smånr. 922 i klassen | 34 | 6,3 % | 0,1 % | 0,83 | 2,0 % | 17 MNOK |
| 1 662 | Bekken Familiebarnehage AS | Mikronr. 682 i klassen | 34 | −0,2 % | 9,7 % | 1,06 | 4,1 % | 2 MNOK |
| 1 663 | Kakhaugen Ballstad Barnehage AS | Mikronr. 683 i klassen | 34 | 3,1 % | 4,7 % | 0,27 | 3,9 % | 4 MNOK |
| 1 664 | Frippy Prosjekt AS | Mikronr. 684 i klassen | 34 | −175,9 % | 6,5 % | 1,05 | −3,7 % | 1 MNOK |
| 1 665 | Skytterbanen Fus Barnehage AS | Smånr. 923 i klassen | 34 | 7,1 % | −7,1 % | 0,31 | 13,2 % | 34 MNOK |
| 1 666 | TRAFIKKSENTERET - Gule Biler AS mangler 2025 | Smånr. 924 i klassen | 34 | 3,2 % | −31,8 % | 1,09 | −4,1 % | 16 MNOK |
| 1 667 | Førerkort Experten AS | Smånr. 925 i klassen | 34 | −11,2 % | 1,5 % | 1,14 | 17,8 % | 20 MNOK |
| 1 668 | Læringsverkstedet Lyngmo Solkollen Barnehage AS | Smånr. 926 i klassen | 34 | 0,6 % | 0,7 % | 0,72 | 3,1 % | 11 MNOK |
| 1 669 | Eventus Liland Barnehage AS | Smånr. 927 i klassen | 34 | 0,1 % | 4,7 % | 1,13 | 0,6 % | 17 MNOK |
| 1 670 | Froland Musikkbarnehage AS | Smånr. 928 i klassen | 34 | −0,3 % | 12,7 % | 0,93 | −0,3 % | 13 MNOK |
| 1 671 | Læringsverkstedet Eydehavn Naturbarnehage AS | Smånr. 929 i klassen | 34 | −1,3 % | 1,2 % | 0,52 | 39,0 % | 16 MNOK |
| 1 672 | Kjemperud Fus Barnehage AS | Smånr. 930 i klassen | 34 | −3,3 % | 10,3 % | 1,06 | 6,0 % | 20 MNOK |
| 1 673 | Preg Barnehager Brattvåg AS | Smånr. 931 i klassen | 34 | −4,7 % | 31,7 % | 0,64 | 3,8 % | 20 MNOK |
| 1 674 | Sævarhagen Fus Barnehage AS | Smånr. 932 i klassen | 34 | −2,5 % | −0,6 % | 1,31 | 17,7 % | 22 MNOK |
| 1 675 | Bragd Utvikling AS | Smånr. 933 i klassen | 34 | −6,4 % | 7,9 % | 1,08 | 27,5 % | 21 MNOK |
| 1 676 | BB Gym Tromsø AS | Mikronr. 685 i klassen | 34 | −9,3 % | 36,1 % | 1,56 | 0,9 % | 1 MNOK |
| 1 677 | Lønneberget Bhg AS | Mikronr. 686 i klassen | 34 | −5,2 % | 32,8 % | 1,45 | −3,7 % | 5 MNOK |
| 1 678 | Qmarkå Fus Barnehage AS | Smånr. 934 i klassen | 34 | 0,2 % | −34,4 % | 1,03 | 6,4 % | 21 MNOK |
| 1 679 | Trollhaugen Barnehage AS | Smånr. 935 i klassen | 34 | 2,2 % | 2,3 % | 0,36 | −0,2 % | 29 MNOK |
| 1 680 | Vestborg Vgs AS | Smånr. 936 i klassen | 34 | −7,9 % | 10,8 % | 0,23 | 34,1 % | 19 MNOK |
| 1 681 | Rakkerungan Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 687 i klassen | 34 | −1,1 % | 20,6 % | 1,22 | −4,3 % | 6 MNOK |
| 1 682 | Skomsøy Trafikkskole AS | Mikronr. 688 i klassen | 34 | −4,0 % | 16,1 % | 0,85 | 15,1 % | 2 MNOK |
| 1 683 | B-Be Trafikkskole AS | Mikronr. 689 i klassen | 34 | −2,9 % | 9,6 % | 0,69 | 23,4 % | 10 MNOK |
| 1 684 | Læringsverkstedet Helgerød Barnehage AS | Mikronr. 690 i klassen | 34 | 2,6 % | 0,5 % | 0,79 | −17,9 % | 9 MNOK |
| 1 685 | Friskgården Værnes AS | Smånr. 937 i klassen | 34 | −6,5 % | 21,4 % | 1,20 | −3,4 % | 13 MNOK |
| 1 686 | Læringsverkstedet Portveien His Barnehage AS | Mikronr. 691 i klassen | 34 | 4,7 % | 0,3 % | 0,94 | −1,4 % | 8 MNOK |
| 1 687 | Stokkbekken Barnehage AS | Mikronr. 692 i klassen | 33 | 4,2 % | 5,8 % | 0,51 | 5,6 % | 4 MNOK |
| 1 688 | Store Brevik Barnehage AS | Smånr. 938 i klassen | 33 | 0,0 % | 2,1 % | 0,91 | −4,7 % | 14 MNOK |
| 1 689 | Kristen Friskole Klippen AS | Smånr. 939 i klassen | 33 | −2,6 % | 13,0 % | 1,03 | 4,3 % | 29 MNOK |
| 1 690 | Nøtteliten og Hakkebakkeskogen AS | Mellomstorenr. 58 i klassen | 33 | 0,7 % | 28,1 % | 0,42 | 3,6 % | 53 MNOK |
| 1 691 | Prestmosen Fus Barnehage AS | Smånr. 940 i klassen | 33 | −3,0 % | 7,0 % | 1,05 | 6,2 % | 21 MNOK |
| 1 692 | Læringsverkstedet Langbølgen Barnehage AS | Smånr. 941 i klassen | 33 | 2,2 % | 0,1 % | 0,66 | 10,2 % | 18 MNOK |
| 1 693 | Tomter Fus Barnehage AS | Smånr. 942 i klassen | 33 | −2,7 % | 5,8 % | 1,32 | 2,8 % | 16 MNOK |
| 1 694 | Sonans Privatgymnas AS | Mellomstorenr. 59 i klassen | 33 | 9,6 % | 9,6 % | 0,64 | −8,2 % | 183 MNOK |
| 1 695 | Studentongan Barnehage AS | Smånr. 943 i klassen | 33 | −3,1 % | 3,3 % | 1,00 | 10,1 % | 18 MNOK |
| 1 696 | Eventus Eventyrdalen Barnehage AS | Mikronr. 693 i klassen | 33 | −3,7 % | 11,5 % | 1,08 | 7,8 % | 7 MNOK |
| 1 697 | MILDE MATHILDE & Drillpikene AS | Mikronr. 694 i klassen | 33 | −0,4 % | −0,6 % | 1,39 | 12,9 % | 7 MNOK |
| 1 698 | Eplehagen Barnehagen AS | Mikronr. 695 i klassen | 33 | 0,0 % | 6,0 % | 1,07 | −5,2 % | 9 MNOK |
| 1 699 | Økern Trafikkskoler AS | Mikronr. 696 i klassen | 33 | −10,8 % | 27,8 % | 2,03 | −20,9 % | 5 MNOK |
| 1 700 | Ternevig Barnehage AS | Mikronr. 697 i klassen | 33 | −4,7 % | 21,1 % | 1,24 | 9,6 % | 5 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.